Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől tudnék lefogyni? (...

Veeee kérdése:

Mitől tudnék lefogyni? ( sportolok is)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem sikerül fogynom. Alapvetően 169 vagyok és eddig mindig olyan 56kg körül mozogtam . Most 61 kg ra mentem fel fokozatosan pedig már 58 kg-nál elkezdtem figyelni az étkezésre . Próbáltam diétákat de semmi nem használ az égvilágon. Természetesen sportolni is elkezdtem , heti háromszor 1-1,5 óra . Funkcionális köredzés, úszás, futás v biciklizés.


Évek óta nem fogyasztok fehér lisztből készült ételeket , két havonta egyszer eszek gyors éttermi kaját de az is inkább kínai mint más , csirkén kívül más húst nem eszem, az édességekre is vigyázom . Így az életmód váltás nálam már szintén nem működne mert nagyjából pár éve megtörtént .


Már nem tudom elképzelni hogy mi történt velem ?

Plusz info : nem tudom összefügg e de az utóbbi félévben volt hogy nagyon sokat késett és ki is maradt a menstruacióm


2017. márc. 13. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Abból,hogy lecserélted a fehérlisztet egyáltalán nem jelenti azt,hogy fogynod kellene.

Csak egy példát mondok.

Fehérliszt 100g: 340 kcal,71 ch

Zabliszt 100G: 395 kcal, 65 ch

ch csökkentett lisztkeverék: 348 kcal,35 ch


Ergo nyilván egészségesebb akár egy zabliszt de ne ess abba a tévhitbe,hogy ettől majd nem fogsz hízni.

Amit leírtál,hogy miket eszel miket nem sajnos édeskevés.

Nem ártana tudni mennyi kcal-t eszel egy nap,milyen arányokkal.

2 verzió van. Mégiscsak többet eszel mint kellene,rengeteg rejtett kcal van amire nem is gondolnak sokan.

A másik verzió,hogy annyit sanyargattad már a tested a kevés tápanyaggal,hogy szépen tönkre vágtad az anyagcserédet.

Az elmaradt,össze-vissza menzesz is a rossz kajálás egy tünete lehet.

2017. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kalóriát is számoltam, szóval én a másodikra tippelnek , csak vajon hogy lehetne normális-e a visszaállítani . Van hogy egész nap nagyon gyors az anyagcserém aztán meg pár napig Nagyon lassú ugyanannyi bevitt kalória mellett is
2017. márc. 13. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy naponta többször megkérdezd ezen az oldalon, ez az első lépés.
2017. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, összefügghet a menstruációs zavaroddal. Fordulj orvoshoz, ez simán lehet PCOS, esetleg IR-rel kombinálva. Ha a nőgyógyász igazolja valamelyiket, endokrinológushoz is el kell menni.

Esetleg lehet valami hormonzavar is.

2017. márc. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, ez nekem is eszembe jutott, mert anyukámról is ebben a félévben derült ki az IR, apukámnak pedig pajzsmiriggyel kapcsolatban vannak zavarok, habár ő meg pont hogy nem tud hízni.

lehetséges amúgy, hogy ez csak így kialakul, mert nem tudok róla hogy korábban gondjaim lettek volna

2017. márc. 13. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!