Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért álltam meg a fogyásban?

Miért álltam meg a fogyásban?

Figyelt kérdés
21 éves férfi vagyok. 73 kg 174 cm magas. Kb. két hónapja kezdtem el edzeni. (rendszeresen hétfőtől szombatig minden nap, esetleg időnként 1-2 nap kihagyásal) Eddig szépen fogytam hetente kb egy-másfél kilót, az utolsó 2-3 hétben viszont nem. Mi lehet ennek az oka? a kalória fogyasztásom átlagos. (kb 1600-1800kcal) minden edzést 25-30 perc futással kezdek. 3-5 ös nehézségi szinten átlag 8-9 km/óra sebességel. +1 óra súlyzós gyakorlatok. ügyelek hogy az étrendem megfelelő legyen, viszek be sok fehérjét, megfelelő mennyiségű szénhidrátot, rostot stb. Naponta kb 4-5 liter vizet iszok.Még is stagnál a súlyom, viszont az izomtömegem látható módon nő, formálodik az alakom, de a hasamról és a mellkasomrol a felesleg nem akar eltűnni. Érdeklődnék hogy valamit én csinálok rosszul, vagy csak kissé türelmetlen vagyok?:) ha van ötletetek amin változtassak figyelek:)

2017. ápr. 12. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az izomtömeged nő, a súlyodban az látszik. Tehát zsírt továbbra is vesztesz, csak mellé izmosodsz is, ami meg tömegnövelés, tehát formálódsz és hatásos, amit csinálsz. A zsírvesztést veszteségként mutatná a mérleg, csak mellé felszedtél még izmot, az meg felviszi a mutatót. Ez nem baj, ez így egészséges.
2017. ápr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg amúgy az edzést, több erőd lesz, ha először a súlyzózást nyomod és utána futsz.
2017. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 hónap azért még nem sok, hogy a zsírt a hasadrol meg a mellkasodrol eltüntesd.

Ha így csinálod egy év alatt viszont már elég jól fogsz kinézni.


Amire figyelj, hogy 10-15 perc bemelegítés legyen csak, és utánna mell és hasizom gyakorlatok. Ha ezek után van még eröd akkor lehet még futkározni. De a futás zsírt éget, de nem épít izmot.

Ha ilyen intenzítással soportolsz akkor a kalóri bevitel kevés is lesz.

Amire figyelned kell, hogy ne a gyors változásra építs, hanem az életszinvonal megváltosztatására. Pl ne az legyen a cél, hogy minden nap futkározz és sulyzoz, hanem pl szombaton menj el bicajozni... kedden, menj le úszni... Te is jobban fogod magad érezni, hogy változatosabb a mozgásod, nem lesz unalamas, és nem adod fel hirtelen.

2017. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!