Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi túlsúlytól kezdődnek a...

Mennyi túlsúlytól kezdődnek a betegségek?

Figyelt kérdés

21/L vagyok 163 cm 70 kg, éppen adom le :D 1,5 kiló ment le kb. Viszont az életmódom meg a túlsúlyom miatt én már elkezdtem fáradékony lenni, hatalmas alvásigényem volt, meg volt olyan időszakom pár hónapja hogy a normál kaja mennyiség nem volt elég és állandóan csak enni akartam, de az se volt mindegy hogy mit.

Mikor kezdődnek a komolyabb problémák?


2017. ápr. 21. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez erősen egyéni is s nem mindegy, mennyi ideig tart. Nekem ugyanekkora magassághoz volt 80 kg fölötti súly is, semmiféle változást nem tapasztaltam, mozgékonyságban sem meg semmi. Az alvásigényemnek köze nincs a súlyomhoz. Nekem ugyanannyi étel kell sajna 20 kilóval könnyebben is (miközben a súlytartó mennyiségem csökkent), ez sem változott, ami elég fura, de ez van.


Többszáz kiló túlsúlynál már nincs az a genetika, ami megment, de 20-30 kiló 1-2 évtizedig nem olyan komoly, hogy mindenkinél legyen érezhető hatása. Nyilván terheli a testet s nem jó, de hogy az ember maga érezze is...

2017. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az extrém túlsúlynál kezdődnek. Van egy sorozat ,ahol pont ezt mutatják be. 150 kg-os emberek, akiknek fekélyes a lába a nagy súlytól , repedezik a bőre , és kb 20 szem gyögyszert kell szednie a betegségekre.
2017. ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egyén és genetika függő.

Ha a felmenők között volt pl. cukorbeteg, vagy magas vérnyomás, akkor 10-20 kg tartós súlyfelesleg mellett is kialakulhatnak a bajok, viszonylag fiatalon.

(Persze, akár egy normál súlyú embert is fenyeget ilyen esetben a veszély)

Viszont, az is lehet, hogy soha nem lép fel semmilyen szövődmény, csak idősebb korban, esetleg súlyosabb formában, mint általában.


Szóval az egész lutri. A túlsúly a kockázatot növeli, de nem garantálja a betegséget. (Nem minden dohányos lesz tüdőrákos).

Az extrém, 150+ kg testtömegnél viszont garantáltak a szövődmények.

2017. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb veled vagyok egy magasságú, voltam már 47 és 87 kiló is, jelenleg épp fogyásban lévő, 73 kiló vagyok :)


Ez mindenkinél más, a fáradékonyságot annyiban vettem észre, hogy amikor már rendszeresen, minden nap sportoltam, az elején persze, hulla voltam, de az első hét végétől átbillent a mérleg, lényegesen több energiát éreztem magamban úgy nagyjából mindenhez. Az előtte érzett "tespedtség" eltűnt.

Nekem 2 hete emeltük meg a napi mozgásmennyiségemet ismét, most nem aluszékony és fáradékony vagyok minden nap, hanem totálisan kimerült. ( nagyedzéses napokon 7-fél nyolc körül kidőlök már :D) De jó értelemben.

2017. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!