Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg kövér vagyok?

Tényleg kövér vagyok?

Figyelt kérdés
Az iskolai orvos egy fél éve megvizsgált. Akkor azt mondta,hogy sokat eszek,és hogy fogynom kéne. Pedig azelőtt sem ettem sokat. Anya szerint genetikailag ilyen vagyok. De én már alig eszem. De azt veszem észre,hogy nem fogyok. Már egy hónapja alig eszem,de csak fél kilót fogytam. Azóta,mióta ezt mondta az iskolaorvos,azóta én is kövérnek érzem magam (173cm és 74kg vagyok). Tényleg kövér vagyok?

2017. ápr. 29. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Apukám is mondta már,hogy el fogok hízni :(
2017. ápr. 29. 13:29
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagy kövér egyáltalán,és ezt most nem vigasztalásképpen mondom,hanem tényleg egyáltalán nem vagy az.Nagyon maximum 10 kg felesleg van rajtad,és az még eléggé a "egykétpluszkiló" kategória,és nem a kövér.Nem muszáj szerintem fogynod,hisz valószínűleg nem nézel ki rosszul,de ha szeretnél is,ne azt csináld,hogy alig eszel,hanem egyél ugyanannyit,csak normális kajákból sok zöldség,csirkehusi,túró,ilyen egészséges dolgok,az édességeket hagyd el,vagy ha nagyon nem bírod nélkülük,akkor minimalizáld az adagot,tehát mondjuk heti 1 sor csoki egy táblából.Ezek mellett sportolj valamit,és látszani fog az eredmény.Fél kiló egy hónapra tényleg kevés,de azért ne várj túl sokat,havi 3-4 kiló a normális,ha többet fogysz,az víz,meg izom.Ja és igyál rengeteg vizet,napi 2 litert minimum,de ha megy a 3-4 is,hajrá.:)

Remélem tudtam segíteni,puszi.

2017. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sportolok. Heti 3-szor járok szertornára már 4 éve.
2017. ápr. 29. 13:36
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Akkor már csak az evési szokásaidon kéne változtatni,mert a sportnak megfelelő étrend nélkül nincs eredménye.
2017. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért 10 kiló felesleg már nem az az egy-két kiló plusz...


Igen, sajnos az a helyzet, hogy elkezdtél elhízni. Amíg ezzel a ténnyel nem nézel szembe objektíven (tehát nem a jujúristenkövérvagyokmileszmost-ra van szükség), felismerve, mit és hol rontottál el az életmódodban, addig változtatni is nagyon nehéz.


Ha tényleg alig eszel, akkor az baj, hiszen a szervezeted azt érzi, hogy ajjaj, nem jön megfelelő táplálék, szűkös idők járnak, muszáj tartalékolni, raktározni, mert hátha még ennyi se lesz később...


Így nem lehet fogyni.


Írd le egy napi étrended, de azt is belefoglalva, hogy ha felveszel az asztalról egy fél otthagyott ropit. Komolyan. És akkor kiderül, mi a baj.

2017. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is azt mondta az iskolaorvos hogy kövér vagyok. Akkor egy 16 éves lány voltam, 163 cm és 67 kg. És a tényleg hájas, undorító, öreg férfi a szemembe mondja, hogy: KÖVÉR VAGY! Pedig ez nem akkora túlsúly. Azután mondta, hogy megkérdezte, hány naponta jön a menstruációm, én meg mondom, hogy azért annyira nem pontos, van hogy 26 van hogy 28 stb. És hát akkor én biztos az elhízott zsírtestem miatt elveszítettem a menstruációmat és összevissza jön -.-" Remélem azóta minden rossz történt vele... (eléggé tönkre tette a lekivilágomat)

A nővérke kedvesen mosolyogva mondta, hogy próbáljak lemenni 63-ra és akkor az már jó. Ő jófej volt.

Szerintem ne hallgass arra a gyökérre, ha szeretnél, akkor sportolj kicsit, és ne keveset, hanem jó minőségű ételt egyél! :)

(Elképesztő, hogy mit művelnek a felnőttek a gyerekekkel, és tényleg, én már bőven nem járok gimibe de azóta is kísért ez a mondata...)

2017. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6, dettó ugyanez volt velem, a különbség csak annyi, hogy velem az ott lévő védőnő is tapló volt, miközben benn bagózott a rendelőben... Magam is eüs lettem, tudom mennyi gáz van a túlsúlyos és elhízott emberekkel, de a tahózás még soha nem vezetett sehová, pláne egy érzékeny kamasznál. Az egésszel annyit értek el, hogy igen, lefogytam, de fejben ugyanolyan dagadt vagyok, aki szégyelli magát, aggódik hogy mit gondolnak róla, hogy látják-e a kibuggyanó fél deka hájat, stb...


Kérdező: mivel sportolsz, én semmiképpen nem javaslom a hirtelen, drasztikus fogyókúrát. Unokahúgaim szertornáznak, bár ált. isisek, pofont nem szívesen kapnék tőlük. Nagyobb a súlyuk mint az átlagnak, de egyáltalán nem kövérek, ez típusosan izmosító tevékenység. Szóval a helyedben fehérjedúsan táplálkoznék, sok zöldséggel, sok rosttal, kevés szeméttel. Amire vigyázz, hogyha abbahagyod a sportot, onnantól kezdve nagyon kell figyelni, mert sok szempontból veszélyeztetett vagy.

2017. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
81%
Bocsi, hogy későn válaszolok de... Nálunk pont ma volt ilyen orvosi vizsgálat. Eddigi osztályom 8 éven át csúfolt, kiközösített, dagadeknak hívott. Direkt azért jöttem ebbe a gimibe, mert itt nincsen ilyen mértékű piszkalodas. És tényleg nem kaptam még ilyen beszólást. Az orvos erre közli velem hogy dagadt vagyok és most azonnal kezdjek el diétázni (155cm, 70kg) és futni minden nap. Meg hogy meg kellene tanulnom szemmerteket tartani, és nem sütit zabalnj. Olyan szinten rosszul lettem ettől. 4. Óra után ettem csak egy harapást a szendvicsembol, aztán 6.ora után a kevés ebédet amit hoztam. Azóta se ettem és a kaja gondolatától is rosszul leszek, el kezd remegni a kezem, és fájni a fejem. Miközben semmi olyat nem eszek... Egész nap 2 szendvicsen és 1 szelet csirkemellen élek. Sütit is csak akkor eszem ha nagy ritkán a nagymamám csinál. Sportolok is rendesen, lovagolni, erre elkezdte, hogy az nem sport mert csak ülök a lovom. Hiztam április óta 10 kilót innen indult ki az egész. Ami szerintem magánéleti dolgok miatt történt... Bocsi, kicsit össze-vissza írtam, sokszor nem is helyesen de másképpen nem ment.
2017. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!