Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám inspirálni a...

Hogyan tudnám inspirálni a nagyon túlsúlyos húgom, hogy sikerüljön fogynia?

Figyelt kérdés
Úgy 180 centi magas, szép arcú, régen olyan 70 kiló körül volt, ami a magasságához egészségesnek mondható... Viszont belekerült egy nagyon önpusztító párkapcsolatba, és most legalább 110 kilóra meghízott, de az is lehet, hogy ennél is több. Nem foglalkozik magával, igénytelen lett, hiába hívom edzeni, nem jön, de még egy kis bicajozásra is lehetetlenség rávenni. Sulit abbahagyta, mindent elhanyagol az életében. Ami inger éri őt egy hét alatt, azt egy normális ember megszerzi egy nap! Nem tudom, hogy segítsek neki, vagy hogy inspiráljam, vagy egyáltalán, hogy lehet valakit kirángatni a gödörből, ha ennyire beleragadt a gödör fenekére? Volt már valaki ilyen segítő szerepben? Mit tanácsoltok? Nem tudom, hogy kezdjem el. Sokszor ingerült vagyok vele, és negatív, tudom, hogy ezen változtatni kéne. De ez is nehéz, hogy csinálom rendesen a dolgom, egyetem, barátok, edzés, minden ami egy átlagos és jól működő 20onéves életéhez hozzátartozik, és engem is visszahúz, hogy egy fekvő, tehetetlen és igénytelen valakit látok itthon minden nap. Tanácstalan vagyok!! Nagyon szeretném, ha ez az állapot megváltozna.
2010. máj. 16. 13:10
 1/6 anonim válasza:
7%

nagyon egyszerü hogy-hogyan lehet lefogyni :D

én soha nem voltam kövér de soha nem is hiztam el és mégis anyit ehetek amenyit csak akkarok van egy jó tanácsom

csak akkor egyen a hugod amkor éhes, mert ha akkor is eszik amikor már nem éhes , na látod ott a baj :D mert akkor is eszik amikor éhes

az agy küld jelet a hasba , hogy héj ened kéne valamit haver mert éhen halsz :D, de a kövéreknél a hugod esetében amikor nem küld jelet az agy a hasnak hogy héj éhes vagy akkor ö akkor is eszik amikor nem éhes hát enyi :D

mindegy hogy zöldcséget vagy csokit eszik az a lényeg hogy akkor egyen amikor éhes :D és hát se többet se kevesebbet :D

2010. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Első válaszoló te egy idióta vagy!!!

Kérdező: szembesitsd vele, hogy hogy néz ki, és hogy meddig akar ilyen maradni...

Amig ő el nem dönti hogy lefogy addig nem fog...

2010. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nehéz eset lehet ahogy irod...

Szerintem csak úgy mentheted meg, ha bunkó vagy vele.

Mutass neki cicababákról készült fényképeket, a lényeg, hogy bűntudatot ébressz benne.

2010. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vázold fel előtte, hogy milyen lenne ha 40 kilóval kevesebbre sikerülne leküzdenie magát... Vagy mesélj el egy történetet, a barátnőmnek pl inspirációt adott az, hogy egyik szobatársnője leadott 30 kg-t, addig a férfiak rá sem néztek, akkor hirtelen népszerű lett, megismerte a vőlegényét, az esküvőt szervezik, és a lányok irigykedve néznek rá, hogy milyen csinos.
2010. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálkoztam azzal, hogy szembesítem, hogy nézze meg, mivé vált. Nézegettem vele régi képeket. De mintha egy álomvilágban élne, ahol nincs mérték. Meg mintha már dacból enne. Arra gondoltam, valamit nem kap meg, és ezt evéssel pótolja. A mostani barátja az első nagy szerelme, de nagyon rossz hatással van rá. Ugyanez a kategória mint amivé a hugom vált, nem kinézetre, igénytelenségben. Lelkileg az. Szegény lány meg alkalmazkodott ahhoz, hogy nulla elvárás, és nem tudom hogy lehetne a nagy nihilben célokat és elvárásokat támasztani felé. A szembesítés és a bunkóság nem segít. Nietzsche szerint kell egyet belerúgni abba aki a gödör aljára került, hogy ő maga akarjon kimászni.. de ő nem akar! Undorodom tőle. De ez nem élet.. és felelősséget érzek iránta, csak minden segítségemmel falakba ütközöm. Valakinek nem volt ilyen személy a környezetében? Szinte már klinikai eset, de szakember sajnos szóba sem jöhet.
2010. máj. 16. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Én téged sajnállak, mert neked rossz, hogy a hugod ilyen. Őt nem sajnálom, mert nem akar változni.

Én is beleőrülnék, ha igénytelen lenne a testvérem, aki amúgy szép tudna lenni, ha akarná.

2010. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!