Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ha így sportolok?

Jó ha így sportolok?

Figyelt kérdés

Eddig heti 5× futottam 40-45 percet, de azt mondták ne kardiózzak annyit, mert nagyon sovány vagyok.

Milyen lenne, ha futnék 20-25 percet és utána erősítenék 20-25 percet? Így tudnám tartani az alakom?



2017. máj. 19. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha vékony alkatod van, nehogy kardiózz. Maximum heti 1-2x 20-25 perc intervall. Sulyzós edzés kell neked, és utána mehet az intervall kardió! De csak edzés után és heti 1-2x
2017. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A túl sok kardiónak rossz hatásai vannak.

Fekvőzz, lépcsőzz, kéz nélkül csinálj felüléseket, plankelj. ;) Súlyzózást max 3 kilóig, mert szétbarmolyják a gerincedet, amivel az orvos"tudomány" nem hajlandó foglalkozni, mert a műtétben van pénz, csigolya visszatételben nincs.

2017. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Súlyzózást max 3 kilóig, mert szétbarmolyják a gerincedet, "


Még mindig áll ez a téves nézet, hogy nehogy súlyzózz! Mikor szoktok le róla? Az izom adja a test tónusait!

2017. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Erősítő edzést mindenképp érdemes beiktatni, ha sovány alkat vagy az izomnövekedés, fejlődés és szinten tartás miatt is.


Emellett szerintem egész biztos érdemes ránézned az étrendedre is. Megfelelő táplálkozással, elég fehérjebevitellel gyorsan megkezdődik az izomnövekedés.


Ez persze nem jelenti, hogy kétpofára kell fehérjeport enni, sőt ha megtudod oldani akkor inkább csak fehérjedús ételekből fedezd jó darabig a dolgot és figyelj rá, hogy mellette szénhidrátokat és zsírokat sem szabad teljesen sutba dobni.


Szénhidrátok biztosítják számodra a szükséges energiát, a zsírokra, olajokra is szüksége van a szervezetednek.


Olvass utána, rengeteg írás kering a neten a helyes étrendekről, meg állíts össze magadnak egyet, amit látod, hogy működik és úgy érzed, hogy hosszabb távon is megtudod tartani. Mindenki szervezete más, mindenkinek más arányban van szüksége a tápanyagokból, de ha sikerül összeállítani egy jó étrendet sokkal hatékonyabbak lesznek az edzéseid is és az eredmények is jóval hamarabb látszódni fognak.

2017. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 kiló? Én igazán gyönge kezdő vagyok, de azzal maximum oldalemelni tudok... Bicepszbemelegítéshez is kevés, hátedzéshez 16 kiló kell s ezek még bébisúlyok, sehol nem vagyok és gyengén kezdtem. Nem lesz izom, ha nem adunk neki terhelést. Nyilván lehet rosszul csinálni, főleg nagy súlyoknál, de 10-20-30 kiló azért kell már egy kezdőnek is, különben sok értelme nincs a dolognak.


Nos, végülis bármennyit kardiózhat az ember, fogyni nem fog tőle, ha eleget eszik. Az izomépítésnél, úgy tudom, hátrányos a sok kardió, de heti 5x40 perc az nehezen nevezhető soknak, persze ki tudja.

Mindenképpen erősíts. Lehet saját testsúllyal is, de a legjobb eredményt a megfelelő súllyal végzett súlyzós gyakorlatok adják.

2017. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Izomépítés mellett bizony sok a heti 5x40 perc kardió.

A monoton kardió katabolikus hatású.

2017. máj. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!