Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék fogyni, kb 5-6 kiló felesleg van rajtam. (Szóval még csak nem is arról van szó, hogy 50-60 kiló feleslegem lenne..) Sajnos megnehezíti a helyzetemet a komoly szívbetegség, aminek hatására egyáltalán nem bírom a komoly terhelést. Pl. a futást egyáltalán nem bírom, sem futópadon sem "rendesen". Egyedül a biciklizés, amit bírok. Próbáltam már edzőteremben is, de a betegségem miatt annyira enyhe edzést végezhetek csak, hogy semmit nem segít. Egészségesen táplálkozom, de sajnos olyan vagyok, hogy ha ránézek a kajára is két kilót hízok rögtön. A környezetem ráadásul megszállottan foglalkozik a testsúllyal, mindenki azzal piszkál hogy dagadt vagyok, fogynom kéne. Már nagyon utálom magam és a testemet is, nyáron nem merek rövidnadrágot és szoknyát felvenni, inkább hosszúgatyába fulladozom. Tudom ez már csak az én f..szságom, de annyira belém táplálták, hogy csak a vékony emberek emberek, hogy már hányok saját magamtól. Hogy tudnám így elfogadni magamat, ha mindenki azzal jön hogy szarul nézek ki?!
2017. jún. 16. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ha gyorsabban dobog a szíved edzéskor az normális
2017. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg szívbeteg vagyok, nagyon sok műtétem volt, amiből több volt életmentő... szóval nem poénból nem bírom sajnos a komoly terhelést
2017. jún. 16. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A fogyáshoz a jó étrend sokkal többet számít, mint a sport. Sőt, mozgás nélkül is lehet fogyni, max. nem lesz olyan tetszetős az eredmény.

2. Vannak olyan edzés- és mozgásformák, amik tudomásom szerint nem terhelik a szívet. Kipróbálhatnád pl. a jógát, esetleg a callanetics-et. Vagy csak egyszerűen vegyél súlyzókat, és óvatosan, lassan eddz, pihenőkkel. Simán lehet izzadás/pulzusszám emelkedés nélkül is erősödni, szerintem. Bár a te esetedben nem ártana ez ügyben konzultálni a kezelőorvosoddal. De már az is valami, ha naponta sétálsz egy nagyot.

2017. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erről a callanetics-ről még nem is hallottam, de utána fogok nézni.
2017. jún. 16. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A kardiológusodat kérdezd meg, mit kellene mozognod.
2017. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Táplálkozz cukormemtesen. Így nem kell éjeztetned magad és egészségesen fogsz fogyni. Inkább zöldség mint gyümölcs. Fontos a rost bevitel. Teljes kiőrlésű termékek, barnarízs, köles, sok sok zöldség. Minimális gyümölcs mert abban is sok a cukor. Mellé zsírszegény fehérje sovány csirke, túró, sajt, tojás, hal. Sokszor egyél kis adagot. Ne éhezz! Igyál sol vizet és sétálj nagyokat. Az is jó tesmozgásnak. Lehet szép lassan is, meg az erdőben is. ☺
2017. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!