Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális? Mit kellene tennem?

Ez normális? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok diétázom 2 hónapja. Nagyon sokat (heti 5-6x) mozgok és próbálok egészségesen enni. Le is ment 7-7,5 kiló. A probléma az,hogy most már második hónapja marad ki a menstruációm. Mit kellene tennem? Ez normális?!

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jún. 17. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Most ne vegyük számításba, hogy terhes is lehetsz.


Szóval egyszerű: te csak HISZED, hogy egészséges, amit művelsz. Eszel elegendő vöröshúst? Vagy csak csirkét eszel? Vagy csak "legelsz"? Ne is szépítsük a dolgot... amit te egészséges étkezésnek hívsz, az valójában koplalás és önkínzás. 16 éves gyerek meg ne diétázzon... A szüleidnek és egy orvosnak kellene szólnod, de rohadt gyorsan.

2017. jún. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
17 évesen fogyoztam ugy -10et nálam is ez volt. Voltznk nodokinál azt mondta normális. Aztán vmikor beállt igy. Ne parázz ezen, fogyás is lehet és szervezeted is.
2017. jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
1esnek uzenem. Valoban kérdés az evés mennyisége. De mai világban kb gimiben kezd el fogyozni az aki érzi,hogy van rajta plusz. Tény én is 50 kg se voltam. Ugy néztem ki,mint egy pálcika:D
2017. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
16 éveseknél olykor még megesik, hogy kimarad anélkül is, hogy baj lenne, de ha ez csak azóta van így mióta fogyózol, akkor azért elgondolkodnék a helyedben. Egyáltalán nem baj, ha sokat mozogsz, de enni eszel rendesen? Ilyen idősen is lehet fogyózni, de a mozgásra figyelj elsősorban enni pedig változatosan rendes mennyiségeket egyél.
2017. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel túl drasztikus a fogyókúrád. Persze tizenévesen még normálisan is kimaradhat, de nem ártana átgondolni az életmódod, mert ez bizony komoly jelzés is lehet.


És nem, nem a vörös húson múlik, ez baromság, én semmilyen húst nem eszem tíz éve és teljesen normális a menstruációm, kiemelkedő az állóképességem és tökéletesen teljesítek a vérképen meg a szűrővizsgálatokon. Szóval nem, nem a vörös húson múlik. Soha semmi nem azon múlik, hogy mit NEM eszik valaki, hanem azon, hogy mit eszik.

2017. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat igyekszem korrigálni a hibáim. Most már próbálok kicsit többet enni mint eddig és ha ebben a hónapban sem jön meg mindenképp felkeresek egy nőgyógyászt. :)
2017. jún. 20. 19:26
 7/8 anonim válasza:

Nekem is ez volt csak 14-15 éves koromban. Sportoltam 12 éves koromig, majd 2 évre mindent abbahagytam. 14 évesen kezdtem edzőterembe járni 1 barátnőmmel, és én nagyon figyeltem az evésre is, 2 hónap maradt ki, a 3. hónapban kezdett visszaállni, a 4.-ben már minden normális volt. Azóta is sportolok és figyelek az ételekre, annyival eszek csak többet, amennyivel egy átlag ember télen, mert a nagy fogyókúrázásom ráadásul nyárra esett, így tényleg alig ettem, de így is a 90-110g ch megvolt minden nap. Azóta azt mondják, hogy 60-80g ch kell a fogyáshoz. Később kiderült, hogy a barátnőmnek is kimaradt 1.5-2 hónapra a menzesze.

Nem hiszem, hogy ez nagyon egészséges, de minden változás megviseli a szervezetet, de ha egészségesebb életet fogsz így élni, akkor nincs nagy baj, azért 4 hónap után már kezdenék aggódni. Amúgy is tini vagy, így még szerintem a 2 hónap elfogadható.

2017. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2017. jún. 20. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!