Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Intenzív sportolásnak, +...

Intenzív sportolásnak, + diétának lehet eredménye 1-2 hónap alatt?

Figyelt kérdés

21 éves nő, 174 cm és 67 kg vagyok. napi kétszer -háromszori guggolásokat, fekvőtámaszt, felülést..stb csinálok, meg futok minden nap 30-60 percet.. mellette figyelek az étkezésre, hogy ne egyek túl sokat, és egészségesen étkezzek, zsír szegény ételeket egyek, és este 6 után már nem eszek..

ezt még csak pár napja kezdtem el.. szeretnék fogyni kb 10 kilót és kicsit izmosodni is szeretnék...

annak örülnék, hogy ha augusztusra azért már lenne némi látható eredménye... tippek, tanácsok, vélemények?



2017. júl. 1. 14:31
 1/9 A kérdező kommentje:
ja hozzá teszem, nehogy félreértsétek a kérdést, nem 1-2 hónap alatt akarom leadni azt a 10 kilót... szépen, egészséges ütemben... de azért augusztusra szeretnék jobban kinézni, mert akkor még strand szezon van, én pedig most nem igen érzem magam odavalónak, nem szívesen megyek így le strandolni... mert daginak érzem magam...
2017. júl. 1. 14:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen fölösleges 10 kilót fogynod. Inkább a centit vedd elő, mérj kar, comb, derék, csípő, mell körméreteket. 3-5 kilóval könnyebben és feszes, izmos testtel tökéletes lennél.
2017. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az este 6 után nem szabad enni bullshitet már most felejtsd el!
2017. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jó neked 6 után nem enni, csináld, sokunknak hasznos az evési ablak csökkentése, de persze erőltetni nem kell, mert nem ezen múlik, hanem az összbevitelen (amihez kinek kell ez, kinek nem).


Ha bele akarunk kötni, akkor a zsírszegénységbe is bele lehet, mert az sem kell mindenkinek. De van, akinek hasznos. Úgyhogy a fentiekkel nincs baj. Max. a felüléssel, mert az nem jó a gerincnek, a hasprés a jó.


1-2 hónap a te kis feleslegeddel rengeteget jelent, kérdező, ha odateszed magad :) Túl keveset se egyél, remélem, ezt tudod, mozogsz, magasságod is van, kell az energia.

2017. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A rendszer mozgás és edzés mindenképpen látszódni fog, de, hogy mennyi idő múlva, az eléggé genetika kérdése is.


2,5 éve edzek, és elég látványos eredményt értem el. Az eddigi tapasztalataim alapján a javaslatom a következő:

- nem kell napi 2-3 alkalommal edzened, elég egyszer, de akkor adj bele mindent!

- 1-2 nap edzés után tarts egy pihenőnapot! Ha nincs nagy edzésmúltad, akkor szerintem max 5 napon eddz egy héten!

- igyál meg napi 3,5-4 liter vizet!

- aludj sokat, legalább 7-8 órát naponta!

- azt, hogy este 6 után nem eszel, felejtsd el! Az utolsó étkezésed időpontját úgy számold, hogy lefekvés előtt 1,5-2 órával! Ilyenkor viszont már ne egyél szénhidrátot, illetve zsíros ételeket! Ekkor ajánlottak a zöld zöldségek, kevés fehérhús, fehérjeturmix, zsírszegény túró.

- a futás helyett általában jobb módszer a közepesen gyors séta, a gyors séta és a futás váltogatása.


Remélem tudtam segíteni! :)

2017. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De igen. Van. Regebben napi szinten futottam min 10-15 kmert... de erősítéseket nem igen csináltam meg a suli miatt nem is sportoltan már 2 éve.. a sok tanulás mellett nem volt idon kesobb meg ellustultam
2017. júl. 2. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet eredménye.

Szerintem olyan 5 kg a reális,de ezt a 6 után nem eszek ostobaságot tényleg felejtsd el.

2017. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
azt a 6 után nem eszek dolgot csak azért gondoltam, mert az utóbbi évek alatt gyakran este, éjszaka is ettem, ez is volt a hízásom oka (+10 kg)... főleg mikor éjszakás is meg délutános műszakban is dolgoztam... most már szerencsére nem dolgozom ilyen műszakokban... Kicsit túlzás az a 6... de akkor azt mondom, hogy lefekvés előtt 2 órával már nem eszek..
2017. júl. 3. 11:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ésszerű, hogy az éjjeli nasit kiiktatod, abból rengeteg plusz kalória tud összegyűlni, de a "normális" vacsora - mint fentebb írták, pl. saláták és sovány fehérjeforrások nyugodtan mehet életmódtól függően este is. Pl. én ha este edzek, akkor 9-10 közt érek haza, akkor akár 10-kor is megeszem a könnyű vacsorát, éjfél körül fekszem aludni.
2017. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!