Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni, anélkül,...

Hogyan tudnék fogyni, anélkül, hogy számolgatnom kelljen a fehérje mennyiségét az étkezésemben?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy az átlagos fehérje fogyasztáshoz képest számottevően többet kellene fogyasztanom ahhoz, hogy fogyhassak, de én ezt nem tudom kivitelezni.

2017. júl. 3. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ilyet ki lehet jelenteni., Én tuti kevesebb fehérjét, zsírt és szénhidrátot eszem, mint rég, igaz, én rengeteget ettem.


Nem muszáj számolni, a fogyásom zöme alatt én sem tettem, bár rájöttem, utána sem érek vele sokat... Azért informatív volt egy időben.


Nyilván koncentrálj a fehérjére, főleg, ha kicsi a kereted. Akár egy ideig számolj is, s akkor látod, hogy egy tipikus, az új rendszer szerinti napod mennyire jó. S onnantól valamelyest hasonlóan eszel.


Miért nem tudod kivitelezni az elegendő fehérje bevitelét? Az nem valami sok, bár egyes étrendeken lehet, hogy nehéz, akkor étrendet kell módosítani.

2017. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig arra jutottam, hogy csirkéből közel fél kg-ot kellene megennem egy nap, szüleimmel élek, ezért nyilván nem fogok mindennap főzni vagy főzetni magamra és külön úgy vásároltatni velük, hogy a heti 4-5 kg csirke/hal meglegyen a napi adag. (Sajnos egyéb családi dolog miatt nem megoldható, hogy dolgozzam és abból finanszírozzam.)
2017. júl. 3. 23:02
 3/4 A kérdező kommentje:
A számolgatást úgy értettem, hogy ne kelljen mindennap egy fix mennyiségű fehérjét ennem vagy, ha igen akkor keveset.
2017. júl. 3. 23:04
 4/4 anonim ***** válasza:

De mindennap enned kell elegendő fehérjét... Ezt nem kerülheted meg, ha egészségesen akarsz élni.


Fél kiló hús nem akárkinek kell, nekem az már bődületesen sok lenne s jóformán mindenből jön fehérje, max. kevés.

De persze nulla hússal is el lehet szállni a fehérjével, étrend, ízlés kérdése. Fókuszálj a fehérjedús ételekre, valamit csak szeretsz. Én ha borsófőzeléket eszem, jön a sok fehérje (a sajtos sült tojáshab feltéttel már vigyáznom kell, mert elszállok, ez túl fehérjedús kombó), sütit eszem, jön a még több fehérje, s akkor még a tojásételeim sehol, hússal pedig még könnyebb több fehérjét bevinni, már ha szereti az ember... Sok kalória kell a fehérjekalóriákon túl fogyáskor is, igazán nem művészet úgy enni, hogy a kalóriák mondjuk 20-25%-a fehérjéből jöjjön (nyilván a százalék erősen szór, hisz a grammok számítanak, nem az arány)... Ha mégis nehéz, akkor nem jó az étrended, alakítsd át.

2017. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!