Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni ha...

Hogyan tudnék lefogyni ha nincs pénzem egészséges kajákra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Régóta leszeretnék fogyni, nincs olyan sok kiló rajtam, homokóra alakom van, 5-10 kg kéne fogynom, de sokan dicsérik az alakomat. Diákmunkázok, de mindig másra kell a pénz, vagy nincs annyim hogy a kajára is figyeljek. Anyum nagyon egészségtelenül étkezik mindennap süti, nagyon fűszeres kaják, és már beszéltem vele hogy egészségesebben kéne étkeznünk, de neki sincs nagyon pénze, és ő jól van így. A sportoláshoz úgy vagyok, hogy ha nincsenek olyan kaják amitől fogynék, hiába tornázom akkor sincs semmi értelme, ráadásul jobban örülnék ha sportolnék valamit úgy ténylegesen, mint tánc, tenisz, szóval egy közegben. Mit tanácsoltok? Most fogok menni nyaralni de csak 1 hétre sikerül úgy étkeznem hogy az egészséges is legyen.

#fogyás. pénz
2017. júl. 27. 20:30
1 2
 1/18 anonim válasza:
3%
Ne egyél.
2017. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mit szokott anyukád főzni? És milyen (zöldség, gyümölcs, tartós kaja )ételek vannak otthon pluszban. Írd le légy szíves mindent.
2017. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a süti helyetti pénzből vehetnétek zöldségeket. Rendes tészta helyett durumtészta. Búzakenyér helyett rozskenyér.

Otthon nincs valami paradicsom, saláta, paprika, uborka? Ebből már egy salátát össze lehet dobni.

Nem kell a drága norbi updatet venni.

Annyira h*lyeség ez, hogy nincs pénz ilyenekre. Pár száz forintról van szó ezeknél az ételeknél, és nyaralni is mentek, szóval nem hiszem, hogy meg vagytok szorulva.

2017. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Olcsón is lehet normálisan étkezni. Mondjuk 3 deci tej egy zsemlével. Nem csillagászati összeg.
2017. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Lehet kevés pénzből is egészségesen enni. Pl. ha salátát csinálsz, csináld idényzöldségekből. Ha pl. lereszelsz egy fej káposztát meg egy fél kiló sárgarépát, facsarsz rá egy citromot, akkor 3 napig van salátád, és az egész nem volt 500 ft.

Sajt márkás fagyasztott brokkoli kb. 600 ft/kg. Ebből négyszer eszel. Sütsz hozzá 2 tojást . 70 ft.

Veszel egy negyed kilós lidl-ös vagy aldis sovány túrót és egy kis sovány joghurtot, összekevered, só bors, és a párolt vagy pirított brokkolira a felét ráöntöd. A másik felét meg egy másik alkalommal.

Padlizsánt, karfiolt, sárgarépát, vastag húsú paprikát feldarabolsz, sózod, kis fűszerkeveréket szórsz rá, egy kanál olajjal megöntözöd, és tepsiben, sütőpapíron megsütöd. Ugyanúgy natur joghurttal vagy sovány túróval eheted. Illetve veszel egy kiló csirkemellet akciósan, kb. 1200 ft, és 150 grammos adagokra osztva egy hétig minden nap ehetsz belőle.

Nem drága egészségesen enni, csak át kell gondolni, megtervezni, és megfőzni...

2017. júl. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én megyek csak nyaralni, nem anya, ő itthon marad. Nyaraláskor megoldom az egészséges kaját azzal nincs gond. Igazából ezek hogy durumtészta meg naturjoghurt illetve barna kenyér megvan. De az is egy darabig mondjuk két hétig, aztán elfogy anyának a pénze , és eléggé szűkösen élünk. Ami csak annyiból áll hogy szalámi, fehér kenyér és vaj. Meg persze az ilyen gyors ételek mint spagetti, zacskós leves. Zabkását mondtam hogy vegyen majd következő hónapban,de az is egy idő után elfogy. Zöldségek meg a gyümölcsök neki drágák...meg ha vesz is 1 hét után elfogy aztán megint az van hogy nincs pénze többet venni. Én nem vagyok felnőtt, meg dolgozó ember most diákmunkázom csak a nyáron meg ahogy tudok suli időben így nem tudom ezeket megvenni.
2017. júl. 27. 20:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Én igazából ezerszer mondtam már neki ezeket, hogy tök olcsó lenne ez meg az, ha én vásárolok be akkor mindig olcsóbban kijövök szóval elég rosszul osztja be a pénzét. Arról is volt már szó hogy hadd vásároljak be én mert talán jobban be tudnám osztani de természetesen én gyerek vagyok ő be tudja magának osztani..
2017. júl. 27. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Vajra telik? Jó nektek, nekem az drága, de egészséges ételekre futja... A süti sem olcsó...

A fűszerrel semmi baj, bár a fűszer is drága. Szóval nem értelek.


Ha nem te osztod be a pénzt, az persze más, de jutna jó étkezésre, max. anyád nem akarja azt.


Fontos a jó étrend, de a fogyáshoz nem, ahhoz kalóriadeficit kell. Mindenféle étrenden lefogyhatsz.

2017. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal olcsóbb ám ha meg csináltok egy nagy fazék levest ami pár napig elég és nem is romlik meg minthogy zacskós leveseket vesztek mindig, illetve egészségesebb az amit ti csináltok itthon. A leves jó egy diétásnak is! Ahogy a főzelék is, szerintem az se olyan drága kaja.. Ma pl azt szamolgattam mer spagettit csináltam hogy összesen kb 1500volt az alapanyag, bele gondoltam hogy a csirkemell se drágább ..veszek ahhoz egy kis rizst vagy krumplit es ugyan ott vagyok árba majdnem!

Sokszor a nem diétás kaja ezerszer drágább mint a diétás ! Számoljatok csak utána.

2017. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én ezeket tudom, de ha nem tudom rávenni én nem tudok semmit sem tenni.
2017. júl. 27. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!