Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra idején mi a legmegfe...

Fogyókúra idején mi a legmegfelelőbb étel vacsorára?

Figyelt kérdés
Reggelire általában valami szénhidrátot (zabkását, vagy teljes kiőrlésű péksütit), ebédre húst és salátát vagy főzeléket eszek. Vacsorára mi a legjobb, hogy ne legyek éhes, de ne is hízzak?
2010. máj. 23. 11:57
 1/9 Gyakor ***** válasza:
Már ott el van rontva, hogy csak 3x eszel egy nap. Minimum 6 étkezés + sok folyadék javítana a helyzeten. Lefekvés előtt sem kell máshogy kajálnod, mint napközben. Mondjuk egy rántotta barna kenyérrel? Persze sportolni gondolom szoktál, mert anélkül sokat nem ér. 18/F
2010. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahol hallottam,hogy a túró jó estére. Én azt szoktam összekeverni egy kis joghurttal és édesítővel. Vagy egyél valami jó kis salátát. Szerintem kenyeret ne egyél estére.
2010. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én este szoktam a hús + zöldség/saláta összeállítást enni, ebédre pedig valami tartalmasabbat.

De nem ártana beiktatnod még egy uzsonnát legalább, a napi három étkezés kicsit kevés.

2010. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó étkezésre már nem ajánlott szénhidrátot enni, a túrót azért ajánlják, mert lassú felszívódású fehérje, ezért az éjszaka nagy részében is van a szervezetben tápanyag. A rántotta barna kenyérrel egyáltalán nem jó ötlet. A túró magában jó, joghurttal nem annyira, inkább egy almával.

De lehet enni egy kis roston csirkemellet is enni párolt zöldséggel.

2010. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 maundrel ***** válasza:
bocs az off-ért: Miért nem jó a túró joghurttal (natúr)?
2010. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert a fehérjetartalma minimális, feleslegesen van benne tejcukor ami könnyen szívódik. Nincs benne sok, és ez nem is lenne baj, viszont a gyorsan felszívódó szénhidrátok (ilyen a tejcukor is) felnyomják az inzulinszintet, ami miatt a szervezet zsírt kezd raktározni. Egy jó diéta alapja, hogy lassú felszívódású szénhidrátokat szabad csak enni. A sok okos állandóan magyaráz, hogy néha egy sütike, meg hasonló cukros sz@rok beleférnek, mert a kevésben nem sok a kalória. Igen ám, de az inzulinszintet felnyomják 6-8 órára, ettől az anyagcsere lassul, a zsírban való raktározás esélye pedig nagyon megnő.

Ezért nem szabad gyorsan szívódó szénhidrátokat, főleg egyszerű cukrokat enni... Az alma azért jobb sokkal, mert a GI értéke (glikémiás index, ami a felszívódási sebességet mutatja) alacsony, tehát nem nyomja fel az inzulinszintet, így nem is hízlal.

Az én hasam tényleg kockás, a testzsírszázalékom nagyon alacsony, és nem is edzek elmebeteg módon, csak a kajálásomat csinálom fegyelmezetten. Napi 2-3 kiló alma simán lecsúszik, ezt eszem ha édeset kívánok. Egy grammot nem hízok tőle... pedig elvilieg 1000-1200 kcal plusz.


Edző

2010. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 maundrel ***** válasza:
értem. köszönöm szépen a válaszod.
2010. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves edző. tehát akkor mégis lehet gyümölcsöt (legalábbis almát enni vacsorára?) mert állandóna azt hallom hogy vacsorára már tilos a gyümölcs. én is rengeteg almát eszek de már tényleg nem tudom hogy vacsorára ehetem evagy sem.
2010. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13.55 lehet enni egy-két almát nyugodtan... sőt, bármilyen gyümölcsből lehet enni 100-200 grammot aminek alacsony a GI-je... keress egy GI táblázatot a neten és kukkold meg!
2010. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!