Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alábbi fogyókúra megfelelő...

Az alábbi fogyókúra megfelelő 4 kiló leadásához?

Figyelt kérdés

Reggeli előtt 20 perc jóga

Reggeli zabkása

Tízórai chia nag

Ebéd gabona/álgabona köret hússal

Ebéd után 2 órával 7 perc hullahopp karika, 15 perc fitt labdázás, 7 perc hullahopp karika

Torna után 1 órával uzsonna

Uzsonna abonett/pászka, stb. Sajttal, sonkával, koktélparadicsommal

Uzsonna után 2 órával fél óra futás (amit 2 hónap alatt szeretnék elérni egyébként, találtam egy edzéstervet, álítólag sok embert segített. A kezdetekben a sétálós/pihenős napokon még bicikliznék is 15-30 percet)

Vacsora rögtön utána tojás zöldséggel, teljes kiörlésű kenyérrel

Tápérték: 1600 kcal, 80 g fehérje, 60 g zsír, 180 g szénhidrát

Vagy kicsit több fehérje, kevesebb zsír


Előre is köszönöm a segítségeteket(;



2017. aug. 6. 06:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Chia mag milyen formában?
2017. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik, de a fogyás mértékét egyedü a kalóriadeficit befolyásolja. (Az ételek minősége nem. Ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy egyél kristálycukrot zsírral...)

Sok ember elkeseredik, amikor az "egészséges" ételek és mozgás ellenére nem fogynak. Ilyenkor többet kell mozogni/kevesebbet kell enni, hogy az ember kalóriadeficitbe kerüljön.

Az 1600kcal jónak tűnik, de ha alacsony vagy, akkor lehet, hogy ennél kevesebbet kellene enned, hogy fogyj. Hány kg, cm és éves vagy? Lány vagy, ugye?

2017. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ebéd?


Ennél már ne egyél keveset...úristen,miket mondanak egyesek!


Ne egyél kevesebbet basszus!!!

Én a helyedbe többet ennék egy kicsivel és rengeteg mozgás minden másnap/harmad nap. Úgy biztos le fogsz fogyni.

De így basszus! Eszem megáll,hogy h lehet ilyen keveset enni. Lol

De mindegy,nem akarok ebbe beleszólni.


Több mozgás azt kész az ügy.

Ebédet eszel?

2017. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ja,bocs most látom az ebédet xd


De akk is kevés

2017. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

KEdves Előző!

1600 kalória az 1600 kalória, ami nem sok. Sok ember ennyivel tartja a súlyát.

2017. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kár volt #1-et jelenteni, mert egy aktus kb. 150 cal energiát fogyaszt. Kevés a mozgás és magas a kalóriatartalom az étrendben. Sokkal több zöldség (pl. tök- és káposztaféle, akár savanyúkáposzta) kellene.
2017. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

80 perc vegyes mozgás nem olyan kevés (kalóriaégetésben lehet, de nem reális egy embernek órákat keményen edzeni naponta), sokunknak a töredéke sincs meg, legalábbis kánikulában... Attól még fogyhat.

1600 kcal igen szolid kalóriamennyiség, persze van, aki súlyt tart ennyivel, bár általában nem ennyi mozgással.

Ha kevés a zöldség (nem tudhatom, nincs mennyiségről szó), én is szimpatizálok a többel, de ez végülis a kérdező döntése.

Ismeretlenül viszont mit sem lehet mondani. Semmit nem tudunk a kérdező kalóriaigényéről (még a méreteiről sem, ami legalább halvány támpontot adhatna, a mozgást legalább látjuk)...

A fehérjén emelnék kicsit, bár lehet, hogy ennyi is elég, nincs elég infó. A zsír jó, a szénhidrát pedig egyéni, itt az adja az energiát, úgyhogy ha az 1600 kcal jó, akkor annyi szénhidrát jó, amennyi arra jut, már ha ez nem okoz valami gondot, de általában nem teszi.

2017. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#1

Egész éjszakán áztatva házilag készített kókusztejben

#2

Eddig 2.5 órát sportoltam naponta, 1 hónapon keresztül,mivel nyári szünetben egész nap ülök, és először 200g szénhidrátot és 2000 kalóriát ettem, de attól nem fogytam. Majd 1800at, azzal 1.1 kilót hetente, de rájöttem, izomból, pedig nem éheztem, és a fehérjemennyiség is megvolt. Sajnos sokan azzal szekálnak, hogy 1800 kalóriával is rengeteget eszek, ezért váltok 1600ra, DE kevesebb mozgással.

Nem szerettem volna magasságot, kort, nemet, és kilót írni, mert sajnos nagyon negtévesztő, de előre is leszögezem, NEM vagyok anorexiás, sokan mondják, hogy fogynom kéne, mindenhol lóg a hájam, narancsbőrös vagyok.

162 cm, 53.8 kg(56.8 voltam) 14 éves, lány

Sajna kevés izmom van, de sportolni tudok. Ezért szeretnék először lefogyni 49 kilóra, de tényleg 5 kiló HÁJ leadásával, utána vissza 1800ra, majd 2000re, ha kell. Mert tényleg, centiben sem történtek változások, csak kilóban.

#7 reggeli 37.5-150 g gyümölcsöt tartalmaz, annak szénhidráttartalmától függően

Tízórai: szintén

Ebéd:változó, általában 250 g zöldséget tartalmaz, vagy többet

Uzsonna:150 g koktélparadicsom

Vacsora: szintén változó, általában 150 g zöldség

2017. aug. 6. 16:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Borzasztó szomorú a társadalomra nézve ez a külsőségeskedés, hogy 14 éves, 50 kilós lányok szoronganak amiatt, mert mások megjegyzéseket tesznek a külsejükre, "hájasságukra". Egy fiatal lányban, akinek még nincs kifejlett, érett személyisége, keresi önmagát, tele van kételyekkel és megfelelési vággyal, rengeteg kárt tud ez okozni. Hibás testkép alakul ki bennük és egész életükben a kilókat, centiket fogják hajszolni rossz esetben, mert azt gondolják az az érték fokmérője. Mintha mással nem is tudna érvényesülni a világban egy nő, vagy nem is lenne más erénye, mint a külseje. Először is ezen a felfogáson kellene változtatni, bár tudom, hogy egy tininél nagyon nehéz, épp ezért vagyok mérges azokra, akik képesek teljesen normális testalkatú lányok önbizalmát, énképét lerombolni és belekergetni őket mindenféle tévképzetekbe, ami önsanyargatáshoz, akár anorexiához is vezethet. Szörnyű. Mi sem mutatja ezt jobban annál, minthogy napi szinten jönnek ide tizenéves lányok kétségbeesetten kérdezgetni, hogy mivel tudnának lefogyni, miközben BMI-jük bőven a normális, de inkább a sovány tartomány felé mozog.


Na, de ezen most én nem fogok tudni vátoztatni, csak szomorúnak tartom ezt a tendenciát, de ha már a helyzet adott, és mindenáron fogyni akarsz annak ellenére, hogy valójában nem kellene, akkor nézzük a leírtakat.


Szerintem nem kell ennyire tudományosan meghatározni mindent grammra pontosan, mert akkor hol lesz az étkezés által okozott öröm? Minden olyan dolog amit muszájból csinál az ember, legyen az szigorú diéta vagy sport, előbb-utóbb tarthatatlan lesz, mert az ember nem akar huzamosabb ideig olyat csinálni, amit nem élvez. Persze ha te pont ezeket a kajákat szereted és pont ilyen mennyiségben amúgy is, akkor nem szóltam. De amúgy alapvetően ügyesen összeszedted a fő makrotápanyagokat és az azokat tartalmazó élelmiszerekből is jókat választottál. Szóval ezzel az étrenddel nincs gond, ha szereted és tudod is ezt tartani anélkül, hogy elvágyódnál más, "tiltott" ételek iránt. A szervezet vágyakozása sokszor valamilyen tápanyag hiányos bevitelére utal. Bár itt a szénhidrát mennyiség szerintem ideális. Inkább kicsit a fehérjén növelnék és a zsíron csökkentenék. A hiányzó fehérjét esetleg fehérjeturmix formájában is pótolhatod, egy adag kb 20 g fehérjét tartalmaz és ez segít megelőzni az izmok lebontását is a sport során.


Amin én inkább változtatnék, az a sport mennyisége, intenzitása. Jógázás, fitlabdázás, hullahopp karika... Ezek nem sportok. Kardio vagy aerob sportokat kellene végezned minimum egyhuzamban 40 percet. Ehhez nem kell túlzottan nagy sport múlt vagy felkészülés. Alacsony intenzitással kell kezdeni, és hamar fogsz fejlődni. Biciklizéssel kezdeném, utána ha már jobban megy és javult az állóképességed, megpróbálnám a futást is, bár az eléggé intenzív sport, kezdők számára nem javasolt fogyási céllal, mert nagyon felviszi a pulzust. Ezen kívül alakformáló jellegű, erősítő gyakorlatokat végeznék, hogy feszesedjen, erősödjön a tested, tónusosabbá váljon az izomzatod. Szerintem rengeteg videó található a neten ilyen gyakorlatokról, legtöbbjükhöz még eszköz sem kell, csak a saját testsúlyod (guggolások, fekvőtámasz, plankelés, stb). Bár ilyen fiatalon nem jellemző ez, de ha van rá lehetőséged, esetleg kísérővel eljárhatnál fitness terembe aerobik vagy alakformáló jellegű csoportos órákra, vagy spinningre. Fontos, hogy találj egy olyan mozgásformát, ami középmagas tartományba viszi a pulzusod és minimum 40 percig tart, emellett persze élvezd is, mert ha csak szükséges rosszként tekintesz rá, hamar meg fogod unni és mindig lesz kifogás, hogy épp aznap miért hagyod ki az edzést. A rendszeresség, az edzésterv betartása lényeges dolog, hogy a szervezeted hozzászokjon a megváltozott terheléshez és átálljon a nagyobb energifelhasználásra, gyorsabb anyagcserére. Nem kell amúgy minden nap sportolni, egy nap pihenő minimum legyen a héten, de a többi nap legyen rendesen lemozogva. Ha a fent említett aerob/kardio sportokat végzed, nyugodtan növelheted kicsit a kalóriabevitelt is, elsősorban edzés utáni szénhidrátpótlás formájában (gyorsan felszívódó szénhidrátokat kell olyankor enni, mint pl gyümölcs).

2017. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves Geexis!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, hasznos volt.

Sajnos gondoltam, hogy azt fogják hinni sokan, hogy anorexiás vagyok, sanyargatom magam. A súly ebben a korban semmit nem árul el, nem is kilókat szeretnék fogyni, hanem centiket, ugyanis csípő-derék index szerint rendkívül el vagyok hízva.

És nem számolgatok. Én nekem előre leírt receptjeim vannak, étkezésenként kb.azonos tápértékekkel, úgyhogy sose számolgatok, talán néha túlságosan is elengedem magam, de ritkán fejben összeadogatom a szénhidrátot és a kalóriát, a zsírral soha sem foglalkozom, mert tapasztalatból mondom, ehetek belőle akármennyit, semmit nem hízok, de egy apró szénhidrátlöket már meglátszik.

Szeretem is ezeket az egészséges ételeket. Plusz energiát adnak, és nagyon finomak. 1 éve még 1 tojást sem tudtam feltörni, és hála annak, hogy magam készítem a kajáimat(mert a szüleim sz.rnak az egészséges dolgokra) egész jól megtanultam a főzést, és kezdek saját recepteket kitalálni(:

Sajnos az aerobikot és hasonló dolgokat nem szeretem:/ és mint írtad, olyat kell találni, amit szívesen csinál az ember. Én kipróbáltam, és nem ment. Egyébként nem mondanám alacsony intenzitásnak a fitt labdát, sem a hullahoppot, mert én eléggé le szoktam izzadni tőle (hullahopp közben különböző gyakorlatokat végzek egyébként). Örülök, hogy írtad a biciklizést, mint említettem, eddig is bicikliztem, de az sajnos nem formálja a hasamat, a futás mellett meg sok lenne. Egyébként is, ha beindul az iskola, fogok biciklizni, mert azzal járok suliba, meg futás előtt is azzal melegítenék be(meg persze egy kicsi tornával). És persze nem minden nap mennék futni, heti ötször, a többi 2 napon 1.5 óra balettórám van, ami mellett időm sem lenne, meg persze erőm se.

2017. aug. 7. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!