Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így jónak tűnik, tudok így...

Ez így jónak tűnik, tudok így fogyni?

Figyelt kérdés
Szóval, 177 cm vagyok és 80 kg. Múlt hétfőn kezdtem el tudatosan fogyókúrázni, próbálom a kalóriákat számolni, de elég nehéz, mert ebédre azt szoktam enni amit anyukám vagy mamám főz, és azt nem nagyon szoktam tudni kiszámolni hogy hány kalória. És mivel még otthon lakom ezért csak azt tudom enni ami főzve van. Ezenkívül még szoktam itthon edzeni, netről leszedett challengeket, pl 30 napos has vagy fenék edzéseket csinálok. Ja, és még nagyon sokat iszok, vizet és teát csak. Szerintetek így eredményes lehet a fogyókúrám?

2017. aug. 20. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Kalóriadeficit kell. ha nem is tudsz számolni, azt megteheted, hogy számolod azt, ami nem ebéd, ebédből pedig hasonlóan eszel (nyilván az ételek sem egyformák, de remélhetőleg hosszútávon kiátlagolódnak. csak ne az legyen, hogy némelyik nap lightos az ebéd és éhezel vacsora után). Azt felesleges tudnod a fogyáshoz, hogy hány kalóriát eszel, mivel azt sem tudod, mennyit használsz. Mindenesetre ha így nem fogysz rendesen, csökkents a nem ebédet vagy az ebédet (is), de mindennap hasonlóan, illetve mozogj valamit, a has- és fenékedzés az nem sok kalóriát éget, valami aerob vagy kardió jobb lenne, ha az a cél.


Ha olyan típus vagy, az is jó lehet, hogy mindig annyit eszel, hogy épp elverd az éhed. Mindenesetre nem a számoláson múlik, az csak egy információ, ami persze hasznos lehet.

2017. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!