Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ez a napi étrend?

Milyen ez a napi étrend?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem fogyózom, mert kismama vagyok, de vigyáznom kell a súlyomra.

Szóval ezt ettem

R: 1 májkrémes kifli.

T: 1 körte

E: 1 normál adag bableves csipetke nélkül, 1 darab töltött paprika, kevés főtt burgonyával.

U: 1 körte, 1 alma

V: 10 dkg mozarella sajt, egy vékony szelet trappista, retekkel, újhagymával, 1 szelet teljeskiörlésű toast kenyér vajjal. 2 dl tej.


2010. máj. 26. 11:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tökéletes étrend.Igyál reggel is valamit!
2010. máj. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
47%

Mint dieteikus és, mint személyi edző, soha senkinek nem ajánlanám, hogy egyen kiflit, vajat, tejet, májkrémet, este pedig trappista sajtot. Ha fogyni akar ha nem, ezek nem egészségesek. Hiányolom a jó minőségű fehérjéket (tojásfehérje, fehér húsok) kevés a jó minőségű szénhidrát is (natúr zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű dolgok) és egyáltalán nincsenek többszörösen telítettlen zsírsavak (tengeri halak, olajos magvak, dió, mogyoró stb.)

És nem mindegy mit iszol... cukros és szénsavas üdítők nem jók, sok tea, vagy ásványvíz sokkal jobb...

2010. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
62%
Ja igen, és nem győzöm eleget hangsúlyozni, hogy egy szem gyümölcs nem étkezés!!! Kettő sem... Egy korrekt étkezés mindig tartalmaz jó minőségű fehérjét, szénhidrátot és zsírt is..
2010. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
61%

11:44


a te mai étrended mi?

2010. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

11.47 Reggeliztem egy jó adag zabkását amiben volt egy nagy adag tejsavó fehréje tele vitaminnal, hozzá ettem 3-4 almát. Nem sokára ebédelek, roston csirkemell csíkok lesznek sok párolt cukkinival és brokkolival, hozzá egy kis barna rizs. Aztán ugyanezt fogom enni még kétszer, aztán majd edzek egy nagyot, este pedig egy nagy adag sovány túró lesz egy kis gyümölccsel...

Ma éppen ezt...

2010. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%
változatos
2010. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:

11:56 ha ugyan azt kellene ennem egész nap,akkor rosszul lennék a nap végére.Az ok, h. kell szénhidrát, zsír meg fehérje.De gondolom a kérdező nem személyi edző, szóval neki ez "baromi"sok lenne, szerintem.Amúgy elég sok zöldséget eszik ami szerintem jó.Illetve anyagilag nem biztos h. megengedheti magának az egészséges ételeket.

Az 1 alma lehet nem étkezés,de ha nem éhes és nem kíván ennél többet akkor eröltetés lenne ennél több kaja.

2010. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
tejtermék+ gyümi, nálam tuti hányás, jobb esetben hasmenés.Szóval erről ennyit.
2010. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Kedves Dietetikus, minden tiszteletem a tiéd, de

a legtöbb könyv ajánlja a sok gyümit, tejtermékeket terhesség alatt. Natúr zabpelyhet szoktam enni, de nem reggelire, és nem iszok cukros üdítőket, hanem napi 2 l ásványvíz a minimum. Ja és csirkehúst is eszek, de nem minden nap.

Amit te leírtál biztos nagyon jó, de az átlag ember nem így étkezik.

Az én munkahelyemen napi 11 órát dolgoztam régen, ott csak egyszer volt kajaszünetem. Tehát nem is tudtam volna így étkezni, ahogy leírtad.

2010. máj. 26. 12:15
 10/45 anonim ***** válasza:
67%

Sok okos ember, akinek gőze nincs semmiről, azt hiszi, hogy a változatosság azt jelenti, hogy mindent meg kell enni... Elárulom, hogy a test számára létezik jó minőségű szénhidrát, fehérje és zsír, valamint vitamin és ásványi anyag szükséglet. Ezt 5-8 féle kajából meg lehet adni. Az evés nem azért van, hogy az ember élvezze, hanem azért, hogy egészségessé tegye magát, és megadja a testének a szükséges tápanyagokat. Tudom, hogy az emberek 99,9%-ának pótszer és örömforrás az evés, és persze megmagyarázzák, hogy miért kell felesleges és egészségtelen dolgokat megenni "változatosság" címén.


Hogy az egészséges táplálkozás drága, az egyszerűen nevetséges. Mondják ezt sokszor olyanok, akik hétvégén elbuliznak 10-20 ezret, vagy napi 1 doboz cigit szívnak el, esetleg megisznak 3-4 üveg sört... 20 éve vagyok a szakmában, eddig még nem nagyon volt olyan ember, akinél miután közölte, hogy az egészséges táplálkozás drága, ne találtam volna egy csomó számomra felesleges és drága dolgot amit viszont megvett... Ilyenkor jön az, hogy "nehogy már a napi két sörömről/doboz cigimről/hétvégi bulimról stb." mondjak le!

Ja hát kérem... akkor tehát van egy sorrend, és az egészséges táplálkozás nem az első... semmi gond, csak ne dumáljunk mellé!!!


Amit leírtam, az bárkinek tökéletes, természetesen testsúlytól függően az adag nem mindegy...


Lehet velem vitatkozni, lehet kifogásokat gyártani, idézgetni ilyen-olyan femina honlapok idiótaságait... a tényeken nem változtat.

2010. máj. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!