Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől hízhattam?

Mitől hízhattam?

Figyelt kérdés

72.5 voltam 2 hete aztán egy hete 73 ma pedig 74.2 kg.  Reggel ettem egy zabkását 40 g zabból és 50 ml tejből és tettem bele 20 g szőlőt. Fél 11-kor 74.2 mutatott a mérleg. Nem értem miért mert 1100 kcallal fogytam. Azt mondták növeljem heti 100 kcallal. Most ezen a héten kellene 1400 de mivel híztam vagy ettem meg ittam és wc-n se voltam ma lehet azért több így akkorse merem növelni pedig 1300 kcal nekem éhezés. Nem tudom mit csinálok rosszul de leírom az étrendem

R: 40 g zabpehely hozzá 50 kcalon belül gyümölcs

Iskolába szendvics 65 g teljes kiőrlésű zsömle, bele 10 g vaj és 1 szelet csirkemell sonka.

Hazaérek eszek 200 g csirkemellet 200 g zöldséggel.

Iszok 10 g cappucino porból egy cappucinot

Vacsora meg annyi túró vagy tojás, hogy kipótoljam az 1300 kcalt.

Annyi édességet ettem mostanába hogy 2 kocka csoki, egyik Milka a másik 55%-os étcsoki. Meg 3 hete ettem egy teljes kiőrlésű kakaós csigát. Soha nem léptem át a keretet csak egyetlen egyszer és 500 kcallal. Lefekvés előtt 2 és félórával eszek.

Mozgásom most nincs csak napi fél óra séta.

Továbbá azt sem értem, hogy kicsit plötyi lettem nem tudom miért mert nem hirtelen fogytam hanem fél év alatt 16 kilót. Edzettem otthon minden nap 2 és félórát mellette futottam 1 órát heti 3-szor de ezt csak az utóbbi utolsó 1 hónapba viszont itt már nem edzettem. Mitől estem össze? Most mitől hízhattam?

Más csalónapon eszik legalább 1000 kcallal többet én meg annyit nem. Más 2000 kcallal fogy én meg 1300 zal hízok? Hogy van ez???

17/l

163 cm vagyok és ezek szerint 74 kg....


2017. szept. 19. 11:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Fél l vizet iszok mostanába mert elég ennyi
2017. szept. 19. 11:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem látom, hogy híztál volna. A testsúly természetesen ingadozik, ez normális, mindenkinél így van.

Te pedig reggeli után mérted? Ne úgy yedd, bár ha nem ittál, 10 deka étel nem sok vizet zavar s le is vonható. De mindegy, 1 kiló plusz nem jelent semmit, 2 kiló sem.

Ha 1 kilót híztál volna 1 hét alatt, nos, ahhoz napi 1000 kcal többletre lett volna szükséged, nincs mese. Ahhoz pedig nem ettél eleget sehogysem.


A te számaiddal s alacsony aktivitásoddal én is 2000-rel fogytam (lassan, persze), bár nem kifejezetten akarlak cukkolni, csak nem tudok ellenállni :D Nyugi, szinte teljesen kizárt, hogy ennyi kalóriával hízni tudj. Szinte tuti, hogy fogysz, de az hihető, hogy nem valami gyorsan, az én anyagcserém kicsit átlag fölötti, a tied lehet akár jelentősen alacsonyabb, akkor pedig nem jön össze nagy deficit. De hízni? Ha nem tetted tönkre magad korábban koplalással vagy hasonló (bár nem tűnik úgy), fogynod kell ennyivel. Ha elrontottad, akkor is visszagyorsul. Több mozgás persze segítene, anyagcsere és kalóriaégetés terén is, sokunknak a közérzetet is javítja s persze sok más előnye is van.


2,5 óra edzés kiesése attól még igen komoly.


Az édességek nem számítanak olyan sokat, nem mágikus ételek, cak ételek, ugyanúgy annyi kalóriát adnak, amennyit, napi 1300 kcal merő édességből sem hizlal, ha az adott ember ennél több energiát használ, ami szinte mindig teljesül.

2017. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nem menstruálsz?

olyankor az én kilóim is elkezdenek nőni már előtte, 1-2 plusz mindig van rajtam olyankor a vízvisszatartás miatt (én sem eszem sokat)

szóval lehet szimplán hormoni vagy keveset aludtál és mi van, hogyha nőtt az izmod? az izom nehezebb, mint a zsír

na de pusz, hajrá a fogyóhoz

2017. nov. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!