Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 500 kalória!?

Napi 500 kalória!?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Jó ideje elkezdtem a kalóriaszámlálgatást. 1200kalóriával kezdtem, de mindig csökkentettem, mondván, hogy még bírom.

Most 500 kalóriát eszem. Apukámék azt szajkózzák, hogy ez már az anorexia határa. De nekem nincs testképzavarom és nem vagyok sovány sem. 161cm és 56 kiló vagyok. (63ról indultam) 45kiló az álom, de már 50nek is borzasztóan örülnék. Most nem diétás tanácsokat kérek, meg prédikációt, csak azt szeretném tudni, hogy csak azért mert keveset eszem, nem annyira kívánom az ételeket, attól már lehetek valóban anorexiás? Elbizonytalanítottak



2017. okt. 21. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
már az vagy sajnos.
2017. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha folytatod biztos az leszel!!
2017. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni leállni. Szenvedély, mint az alkoholizmus vagy a játékszenvedély. A súlyod pont most ideális. 45 kiló már beteges. 500 kalóriával tápanyaghiány, betegség, kórház következik. Találj magadnak más hobbit, sikerélményt nyújtó tevékenységet, ne a saját tested lebontását.
2017. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok fajtája van az anorexiának. Te is anorexiásnak vagy mondható annyiba, hogy belediliztél a fogyókúrába. A napi 500 kcal veszélyesen kevés, 1000 alá semmiképpen nem lenne szabad menned, sőt, nőknek inkább 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz. Az sem biztos, hogy a 45 kg testtömeg számodra ideális. Ez egy kifejezetten vékony nő esetében is az alsó határ. Ha viszont átlagos az alkatod, vagy alapvetően kicsit testesebb vagy, akkor a 45 kg számodra egészségtelenül kevés.
2017. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem simán kamu a kérdés, csak fel akarja cseszni a normális emberek agyát a kitalált marhaságaival.
2017. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Az ember kövéren is lehet anorexiás, ez nem azon múlik.

Lehet, hogy nincs testképzavarod s nem is tűnsz anorexiásnak (bár pár mondat ennek megállapításához kevés), de valamilyen problémád határozottan van, mivel keményen koplalsz. Nem mindenkinek van mentális betegsége, aki koplal, de attól még riasztó dolog ez. Sokan nem tudnak vele leállni, s persze ideiglenesen sem egészséges.

Nem tudom, 45 kilósan mennyire vészes lenne a helyzet, de sokkal jobb, ha nem akarsz izomszegény lenni, csak hogy keveset mutasson a mérleg. Nem mondom, hogy ezt akarod, csak van, aki ilyen, a kilókra megy rá, nem a kinézetre, egészségre.


Az étel kívánásának nincs köze az anorexiához, van, aki nem szeret enni, soha semmi étvágya, éhsége nincs - de eszik és jól működik. A koplalásod pedig rossz, ha kívánod az ételt, ha nem.

2017. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
46%
En 1 honapja 400 kaloria alatt eszem..nekem is 45 az alom, de nekem azert van ez mert en folyton azt kapom hogy elfogok hizni. 159centi es 52.4 kilo vagyok. 55rol indultam
2017. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
7-es, ha te egy hónapja 400 kalória alatt élnél, akkor te egyrészt nem írogatnál itt, másrészt nem 2,6 kilót fogytál volna. Amúgy meg ki mondogatja neked ezekhez az arányokhoz képest teljesen irreálisan, hogy el fogsz hízni (3 szóban, mivel nem az elfog az igekötős ige, hanem az elhízik, a fog csak közbeékelődött)?
2017. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

7es vagyok.

A szuleim..meg kb minden baratnom..

Most oszinten minek kell kotekedni? Elvezed hogy mindenben hibat keresel?..

Igen napi 400 kaloria es? Neha tol megy a 400on de eddig maximum 700ig ment ha ram jott a zabalas. Hadd tudjam mar jobban, hogy hogy erzem magam, meg hogy eddig mennyit fogytam..mindenki mas csak elmondom valaki konnyen fogy, valaki nehezebben.

2017. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Na, írd már le, mi és mennyi van abban a 400 kalóriában! Amúgy meg attól még nem kell elkezdeni fogyókúrázni, hogy mások rosszindulatúan szívatnak.
2017. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!