Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mirt nem tudok egyszerre...

Mirt nem tudok egyszerre keveset enni?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek enni,miért nem tudom abbahagyni? És csak tömöm a fejem? Addig nem nyugszom amog tele nem ettem magam,utána meg büntudatom van. Hogy szükitsem össze a gyomrom?
2017. dec. 2. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert túl gyorsan falsz. Evés során az addig csökkent vércukor szint csak kb. fél óra elteltével kezd emelkedni és érzel jóllakottságot. Addig viszont degeszre tömheted magad, mégis éhséget érzel. Ezért ajánlják, hogy lassan kell enni, harmincszor megrágva minden falatot lenyelés előtt. De ha összehúzol magadon egy szoros bőrövet, az is segít a gyomor összeszorításával elérni a jóllakottság érzését.
2017. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy minden alkalommal, mielőtt elkezdesz enni, iszol egy nagy pohár vizet (minimum 3-4 dl). Fogalmam sincs, hosszú távon mennyire működőképes, csak azt tudom, hogy mióta erre figyelek, harmadannyit eszem.
2017. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy gyomor összeszűkítés - te nem amiatt falsz, mert túl tág a gyomrod, hanem azért mert kevés az akaraterőd. A gyomor elég rugalmas, összeszűkül akár pár óra nemevés után is, de ahogy elkezdesz újra enni folyamatosan tágul újra.

Embereld meg magad, ennyi a kulcs.

2017. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

a fentiekkel egyaltalan nem ertek egyet

en 8 evig kuzdottem egy evesi zavarral, nagyon alacsony volt a sulyom, alig erte el a 40 kilogrammot a 160 centimhez

feltetelezem hogy a gyomrom ossze volt szukulve mert kb. homoru volt a hasam olyan sovany voltam jajj borzaszto volt

ennek ellenere ha elkezdtem enni en sem tudtam abbahagyni, lement 6-7 kifli egyszerre siman a legkisebb gond nelkul

2017. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhez semmi mas nem kell csak onuralom.Merd ki szepen mennyit eszel ami belefer a napi kcal-keretbe,es azt megeszed felallsz az asztaltol es tudomasul veszel h ennyit ehettel.Ne legyen csabitas,ha fogyni akarsz akkor ez a kulcsa,mertek.Ez fejben dol el,amig ott nincs rendben valami,ne varj csodat.
2017. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak önuralom kérdése! Az első pár nap nehéz csak, én is jó nagy adag kajákat ettem mindig, viszont pár nap alatt át tudtam állni arra, hogy inkább többször egyek, de keveset. Most már nem tudnék szerintem egy akkora adagot megenni, mert egyszerűen nem esne jól. És ahogy írták is, nem azonnal érzed, hogy jóllaktál, így még az előtt kell abbahagyni, mielőtt azt érzed, hogy tele vagy.
2017. dec. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De tudsz, csak el ezt hitetned magaddal is. Ez nem egy genetikai adottság vagy megváltoztathatatlan, bebetonozott tulajdonság. Írtak erre az előttem szólók pár trükköt, ami segíthet, például hogy lassabban egyél, igyál többet vagy előre mérd ki az adagot. Ezen kívül ami nekem segít, az az, ha mindent lemérek és felírok, amit eszem. Ha nem írom fel, és úgy érzem, hogy már úgyis sokat ettem, akkor nyugodtan ehetek még, mert sok kaja+még egy kis kaja=sok kaja, nem tűnik rosszabbnak. Na de ha fel van írva, akkor a 6 szelet süteménynél már érezhetően rosszabb a 7 szelet sütemény, annál meg a 8 szelet sütemény - így nagyobb a motivációm, hogy megálljak.
2017. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Énis csak ismételni tudom a többieket. Olyan nincs, hogy nem tudod abbahagyni az evést, max nem akarod abbahagyni!!!

Az első 1 hét nehéz a diétában, tudomásul venni, hogy ez volt az adag, felállni és mással foglalkozni. Utána már könnyebb, nem is kívánok többet. Nasizni is lehet okosan, mértékkel, hogy beleférjen a diétába. Minden rajtad múlik, nem máson.

2017. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit szembemegyek a többiekkel :) Vizsgáld meg, miért eszel sokat s gondolkozz el, baj egyáltalán ez?

Én sem tudok egyszerre keveset enni, ilyen fajta vagyok, ÉHEZEM, ha keveset eszem, ehetek lassan s várhatok én órákig utána (már ha bírnék olyat, az éhezést nem nekem találták ki), akkor is. Így vagyok összerakva, nekem nagy étkezés kell. Ez remek, komoly előnyei vannak, többféle szempontból, csak a sok étkezés nem opció, de az úgyis macerás és időigényes lenne.


A bűntudat gond (nekem sosincs, még akkor sem, ha hibázom, annak persze nem örülök, de a bűn, az nagy, komoly szó. ha megeszed a szomszéd kedvenc macskáját vagy magát a szomszédot, na az a bűn). Miért van bűntudatod? Elhitted valakinek, hogy baj, ha sokat eszel egyszerre, akkor is, ha csak szépen elvered az éhedet s jó ételekből beviszed a szükséges tápanyagmennyiséget? Szerintem ez teljesen korrekt, ha te így érzed magad jól. Nem baj, ha más vagy, mint sokan (s olyan, mint sok más ember. sok milliárd közt elég nehéz egyedinek lenni).


De ha lelkileg van az egész, nekiállsz és rosszullétig zabálod magad, az persze más. Akkor se legyen bűntudatod, de van valami gondod, amit meg kéne oldani, hisz még fizikailag is beteggé teheted magad. Lehet, hogy erről van szó, a "nem tudom abbahagyni" nekem az ilyen rövidtávú kis elmezavarokra s extrém önfegyelemre van, ez nálam bizonyos időszakokban bizonyos napszakokban képes összejönni, teszek is ellene hamar, mert rém idegesítő s az evés jól sem esik. A napi egy evésem ebben is segít, fura dolog ez az extrém időszakos böjt, képes evészavarokban segíteni, de rontani is, az arra érzékenyeknél.


Olyat szoktál, hogy megtervezed a napod és betartod...? Persze ha rossz a terv, nem fog menni, sokunknál a testnek megvan a maga hatalma és elég erősen tudja nógatni az embert. S akkor az elménkről még nem is szóltunk, hajajj, az is nagyon keresztbe tud tenni. Sokféle ételfüggőség van.

2017. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyél kevesebb alkalommal többet .

Én se tudok napi 5-6szor enni, madár adagokat :D Meg persze az sem mellékes miket eszel .

Teljesen normális,hogy ha éhes az ember jól akar lakni ,ha meg unalomból /lelki okok miatt eszel akkor önuralom kell

2018. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!