Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyókúra, hanen étrend...

Nem fogyókúra, hanen étrend megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy az elkövetkező 3-4 hónapban nem tudok sportolni egy baleset miatt, azonban szeretnék fogyni 5-6 kg-ot ezalatt az idő alatt. Táplálkozási változtatást szeretnék, de nem tudom pontosan hogyan kezdjek hozzá. Nyilván édesség, péksütik, cukros üdítök, gyorskaják kilőve.

Mire kell figyelnem? Mi tud rásegíteni? Vízmennyiség? A víznek mennyi szerepe van ebben? Gyógyteák? Sok zöldség, gyümölcs? Este már nem igen enni? Ezek az általános közhelyek. Tudtok tanácsokat adni, hogyan érhetek el 4 hónap alatt egy normálisabb étkezési módot, amivel fogyni is tudok?

Félreértések elkerülése végett: nem koplalni szeretnék, csak egészségesebb kajákat enni.


2017. dec. 9. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem az egészséges ételektől fogsz fogyni, hanem a kevesebb kalóriától. Persze ha alcsony energiatartalmú ételekre helyezed a súlyt, valószínűleg kevesebb lesz a bevitt kalória. De mennyivel? Kicsivel? Vagy éppen túl drasztikus lesz a diéta? Ezért a legbiztosabb, ha számolod. Konkrét értéket nem tudok mondani, mert semmilyen adatodat nem adtad meg.
2017. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs rajtam sok felesleg, nem érzem magam kövérnek, csak jobban érezném magam a bőrömben ha lemenni pár kiló.

160 cm vagyok és 58-60 kg között szokott változni a súlyom, attól függ mennyit eszek. Legutóbb 59 volt. A genetikám miatt erős csontozaton van, tehát nem az a kis törékeny alacsony csaj típus. A lábam valamennyire izmos a futástól, de csak minimálisan, mert abba kellett hagynom a baleset miatt.

2017. dec. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!