Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a diétás agybaj sok...

Mi ez a diétás agybaj sok helyen? Ezek azt hiszik a karácsonykor fognak elhízni egész életükre?

Figyelt kérdés
A munka, család, barátok és ismerősök miatt 22. óta a reggeliket leszámítva nem itthon eszek vagy azt az ételt eszem amit kötelező vas szigorral elcsomagoltak nekem. Ugye itt a Karácsony, Szenteste és legtöbb céges év/félév záró rendezvény. Az egyik céges vacsoránál lehetett választani melyik menüt kérjük volt Steak, Hal, és Fitnes menü jó ezt még megértem de azt már nem, hogy a végén mindenkinek a teljesen Ízhibás és ahogy elnéztem mindenki számára fűrészport idéző "bejglit" hozták ki. Jó semmi baj de mikor az egyik "hölgyemény" még azzal traktálja a pincért, hogy mik a makrói egy szeletnek meg az hány gramm, mikor szegény lány éppen nem sprintel, hogy tudja tartani a tempót az már sok. Meg ezek a szövegek amiket meghallgatok volt olyan rendezvény ahol a magunknak szedtünk szinte minden nagyon finom volt Szarvasgerinc gesztenyével, Burgereket raktak nekünk össze rengeteg húsból lehetett választani ott is stb. stb. Én viszont nem tudom milyen inditatásból de szerencsére rátaláltam az oldalasra, klasszikus sertés oldalas krumplipürével és paradicsom szósszal(régről emlékeket ébresztett). Utána még megragadtam egy adag somlóit. Ezután az asztal társaságból többen is megemlítették, hogy "Ennyi év után feladtad az egészséges, diétás étkezést? Vagy valami baj van?". Nem értettem a szituációt aztán láttam, hogy főként a kollégai nők csirkemellet esznek rizzsel. Én nagyon jól tudom, hogy mennyire fontos az egészséges étkezés de a jó életbe már ha egy majdnem Michelin-csillagos étteremből jönnek el ételt készíteni nekünk akkor szakadjunk már le legalább akkor a kalóriák számolgatásáról. Én mindig úgy vagyok vele, hogy oda figyelek, mit, abból mennyit, mikor célszerű ennem viszont ha nagy ritkán eljutok szüleimhez akkor nem fogom édesanyámnak visszatolni a rántott szeletet. Mikor eljutok egy kiemelkedő étel színvonallal rendelkező étterembe akkor ott biztos, hogy nem fogok csirkét és brokkolit enni(kivéve ha valami különleges van benne).

2017. dec. 26. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez szerintem is olyan gáz, senki nem fog egy vagy két nap ilyen kajálástól elhízni. Bár aki annyira fitness őrült annak ezt pont tudnia kéne. Én amúgy azt vettem észre hogy mindig azok játszák ilyenkor a fejüket akiken amúgy pont nem látszik hogy annyira kidolgozott, szigorú diétával elért testük lenne. Nekem volt egy ilyen diétás kaja mániás barátnőm régen, ünnepek alkalmával semmi süti, meg az osztálykiránduláson a reggelinél azon nyavalygott hogy miért nincs teljes kiőrlésű zsemle, közben meg a derekán úszógumija volt, és azóta sem fogyott semmit. Az ilyeneken csak szánakozni tudok, hogy nem tudják egy évben egyszer sem elengedni magukat. Én pont ezért szeretem a karácsonyt, két napig telezabálom magam sütivel és nem kell rosszul éreznem magam miatta.
2017. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

Ismerem az ilyet.Mikor közönség elött van ,előadja a fittnesz királynőt, csipeget, fitymálgat mindent,kiselőadást tart hogy mennyire káros a zsír a glutén a cukor stb.


Aztán mikor hazaér és nem látják, olyan dúlást végez a hütőben mint egy kiéhezett disznókonda.


Vicc emberek ezek,nem kell velük törődni.

2017. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Én sem értem, miért van ez, de én hedonista vagyok, fogyáskor is jókat eszem. De teljesen igazat adok neked, néha 1-2 nap nem a világ s az sem zabálást jelent, ugye. A súly szempontjából amúgysem az számít, hogy mit eszel, hanem hogy mennyit, persze az első képes hatni a másodikra. Az oldalas egyébként általánosan elég jó tud lenni fogyáshoz összetétele folytán, csak a standard fogyókúrákban nincs... De ez mellékes, a fő az, hogy miért ne élveznénk a táplálkozást, évi pár napon pedig a kalóriadeficit kimaradása sem gond.


Ha valaki a csirkét szereti brokkolival, az persze más, az OK. De sokan ténylegesen folyamatosan száraz csirkemelleket tolnak, miközben utálják. Ez elég érthetetlen számomra, annyi jobbat ehetnének, ami ugyanúgy segítené a céljaikat, csak nem szenvednének közben.

2017. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mi bajuk van. Nekem is beszólogattak most, igaz nem karácsony miatt, egy nagyon különleges helyre utaztunk 1 hétre, épp tervezgettük párommal, hogy mi mindent fogunk megnézni és megkóstolni, erre a kedves család, hogy el fogunk hízni. Furák az emberek az evéssel, na.
2017. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
63%

Ezek ilyen vallásbeli kérdést csináltak az evésből,kb mint a muzulmánok a disznóhússal. Hogy jujfúj ez tilos az tilos, ha megszegem a szent szabályt eléget a fittnesznorbi. Komolyan ezeknek 2 hét igazi éhezés kellene valami háborús övezetben és megennék a hetes tehénszart is.


Náluk csak a hittérítő vega rosszabb mikor eszed vidáman a finom húsos kaját és odaszól, hogy dögevő meg nem sajnálod szegény állatot ,nincs neked szived ,a hús káros anyagokkal van teli stb.

2017. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Sokan túlságosan rápörögnek erre a kaja témára és nem értik meg, ha valaki nem annyira elszánt.

Pl én is kicsit figyelek a kajámra, de nem vagyok hajlandó mindenről lemondani, amit szeretek.

Egyszer élünk, bőven elég nekem, ha jól érezem magam a bőrömben, nem érzem magam kövérnek.

Nem szeretnék topmodell testet, ha annak az az ára, hogy éheznem kell és nem ehetem azokat, amiket szeretek.

2017. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól hízik el valaki, amit Karácsonytól Szilveszterig eszik, hanem attól, amit Szilvesztertől Karácsonyig... ;)
2017. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!