Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kalória vagy a szénhidrát...

A kalória vagy a szénhidrát számít?

Figyelt kérdés

Tudja esetleg valaki, hogy most mi a legfrissebb tudományos eredmény?

Tényleg az számít, hogy mennyi kalóriát viszek (tök mindegy hogy miből), vagy az számít hogy mennyi szénhidrátot (és pl. sajtból, húsból ehetek rengeteget)?

Ismer valaki erről valamiféle lehetőleg minél frissebb tudományos kutatást?


2018. jan. 3. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Kalória, legalábbis én úgy gondolom! 😉
2018. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kalória. Szerinted azok a tömegek, akik 20 gramm alatti szénhidrátbevitellel élnek évekig, mind kövérek, akik lefogynak, majd abbahagyják? Mert nem. Én sem fogytam napi 30 gramm körüli szénhidráttal, 7 hét alatt konkrétan semmit. A ketogén diéta nem csodaszer, a kalóriaegyenleg alapján fogyunk (vagy nem fogyunk) akkor is. Hízni is lehet így, bár általában nehéz, izmosodásra már jobb. S fogyásra is remek, de akkor is alaposan oda kell figyelni.


Amikor cukrosabbat kezdtem enni, de kevesebb kalóriát, azonnal elkezdtem fogyni, nincs ebben semmi meglepő. De van, akinél valamit bekavar a cukor az anyagcserébe. Gondolom, nem hatalmasat, de kis feleslegnél, kis kalóriaigénynél a kicsi is számíthat.

2018. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én alacsony szénhidrátos diétán vagyok. Mert segít, hogy napközben ne legyek éhes. Ha szénhidrátot vagy cukrot eszem, az éhségérzetem megmarad és sokkal nehezebb betartani a diétát.
2018. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!