Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát tudtok...

Milyen fogyókúrát tudtok cukorbetegeknek?

Figyelt kérdés

Sokszor hallhattátok, hogy a cukorbetegeknek eleve van egy diétájuk, ami majdnen olyan, mint egy fogyókúra, hisz nem ehetsz semmi cukros szart. Meg ez a legegészségesebb életmód. Van reggeli, ebéd, vacsora és mindegyiknél kell szénhidrátot bevinni. Egy nap egyszer főttétel, 4dl tej. Amikben szénhidrát van (nekem egy nap 120g min.) pl.: kenyér, tészta, krumpli, főzelékek.

Szóval a nagyja hízlal... Régebben, mielőtt diabos lettem (1.5 éve) jó ha 1X ettem egy nap. Mellette mondjuk semmit sem sportoltam. Viszont formában voltam, nem volt rajtam felesleg, összeszűkült a gyomrom, tehát nem voltam éhes és hát ezt megszokta a szervezetem. Most elég nehéz. Mivel ennyiszer kell ennem egy nap, a gyomrom is kitágult és folyamatosan hízok, amit az orvosom is megemlített. Sportolást javasolt, de az sem vált be, nyáron pláne, hisz az életkedvem elmegy ha ilyen melegben a mozgásra gondolok. A sok vízivás lehet megoldás egy kicsit is? Vagy mit tudtok javasolni, mit tegyek?



2017. jún. 17. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy napi 5-ször kell enni, az nem azt jelenti, hogy mind az 5 alkalommal annyit kell, mint régen a 3-szori étkezéskor egy-egy adag volt - azaz a gyomrodnak még véletlen sem kell(ett volna) kitágulnia.


A 4 dl tejet igencsak túlzásnak tartok, ilyet még nem hallottam, hogy ez kellene cukorbeteg diéta esetén.


Ez az értrend nem "hízlal", kivéve, ha túl soakt eszel belölük. A sporttól meg nem értem, miért megy el az életkedved, nemcsak futás lehetséges a tüzö napon.


Szóval vagy elkezdesz sportolni, vagy egy hozzáértö dietikussal összeállíttatsz egy megfelelö étrendet.

2017. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a baj a főzelékekkel vagy kis mennyiségben a krumplival. Utóbbi kalóriatartalma kimondottan alacsony, igaz persze, hogy elég sok direkt szénhidrát, de ha mértékkel és sok fehérjével fogyasztod, semmi baj vele fogyáskor sem. És nem kell megcukrozva-lisztezve enni, egy jó sárgaborsófőzelék pl. anélkül is remek kaja.


Ha a napi öt étkezéstől hízol, akkor az adagokkal baj van.


És sportolni meg kell, nem tudom elképzelni, hogy a biciklitől az evezésen át táncig semmit ne találj, amit élvezel.

2017. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagy 2-es típus vagy? Inzulinos? Milyen inzulinnal?


Ha 2-es típusú, akkor lehet diétázni, de valószínűleg te fiatal van, és 1-es típusú. Akkor fel kéne keresni egy ezzel foglalkozó dietetikust és diabetológust, ugyanis az inzulint hozzá kell igazítani a céljaidhoz, ráadásul az sem mindegy, hogy mit eszel, milyen inzulinhoz. Most itt mondhatunk sok mindent, de csak hipózni fogsz tőle...

2017. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!