Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne lapos az...

Hogyan lehetne lapos az alhasam? Ennyi minden mellett mit kéne tennem? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés

Rendszeresen edzek heti 6 napot, ami tartalmaz kardiót, súlyzózást, zsírégetést, aerobikot stb. Emellett sportolok is és szeretek biciklizni/gyalogolni. Az étrendem "átlagos", nem szoktam zabálni és este 6 után soha nem eszek. Nem vacsorázok, de nasizok, általában müzliszeletet/ zabpelyhet és ritkán édességet.

Laktózérzékeny vagyok ezért még ilyen enzimes tablettákat is szednem kell az emésztésem miatt, ehhez képest a hasam soha nem lapos. A tetején látszik középen az a vonal, bemélyedés és ha úgy fordulok talán még kockák is, de az alja mindig kifelé áll. Ha befeszítem és megpróbálom megfogni a felette lévő réteget a hasam alján, akkor lehet érezni az izmokat és a rajta levő zsírréteg fogásra szerintem nem növekedett.

Egyesek azzal jöttek, hogy ez alkat kérdése, de 2 évvel ezelőtt mindenki láthatta a halvány kockákat és lapos, formás hasamat. Sajnos ez a rendszeres kórház látogatás miatt alakult ki, amikor az ételallergiáimat kutatták.

A legnagyobb bajom azzal van, hogy már most a bikini szezon miatt idegeskedek, mert olyan idiótán nézek ki, hogy a lábaim szálkásak a 15 év tánc+lovaglás és egyéb edzések miatt, ha emelek valamit a bicepszem határozottan látható és a hátam is izmos. Melleim szinte nincsenek, és ennek tetejébe ott az úszógumim.

És ezt egyszerűen nem tudom hova rakni.

Mégis miért nem tud eltűnni?



2018. jan. 18. 20:35
 1/8 Honexya válasza:
21%
Hát, elsősorban igyál perui kovaföldet, az nagyon jól méregtelenít mert ha esetleg a beleid közt van sok víz, akkor amiatt is nagyobb az alhasad. 900 ft körül van egy csomag.
2018. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak beképzeled azt az úszógumit. Töltsél már fel egy képet a hasadról, hogy lássuk, milyen.
2018. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, elég izmos lehetsz, így a hasad nem annyira a háj, inkább a belső tartalma miatt lehet domború. Milyen gyakran van székleted? Az emésztésed jó? (A laktózérzékenységen kívül.) Hány kiló és milyen magas vagy?

Véleményem szerint egy egészséges nőnek nincs kockás hasa, de ettől még lehet csinos. A kockás has túl alacsony testzsírszázalékot feltételez. Lapos hasa leginkább azoknak a nőknek van, akiknek szélesebb a csípője, tehát tényleg lehet alkati kérdés. Vagy azoknak, akik koplalnak/éheznek, ezért szinte semmi sincs a beleikben, de ez nem jó opció.

Nekem se nagyok a melleim, nem vékony a derekam és egyből oda hízok. De ettől még nem megyek a falnak.

Lehet, hogy kissé túl sokat vársz magadtól. Rengeteget edzel, és talán túlságosan is fontos neked a külsőd, meg hogy mit gondolnak és mondanak rólad mások. Én is szeretem, ha jól áll rajtam a fürdőruha, de ha kimegyek a strandra, akkor az foglalja le a figyelmemet, hogy jól érezzem magam azokkal, akik velem vannak, a fürdés, a napfény... Pasizni nem szoktam strandon, az idegenek véleménye pedig teljesen hidegen hagy. Ha van rajtam pár plusz kiló, olyan fürdőruhát veszek fel, ami ápol és eltakar, és az előnyöket hangsúlyozza ki. Nem dől össze a világ, ha nem te leszel ott a legdögösebb bombázó, ezen nem kell idegeskedni.

2018. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy képre én is kíváncsi lennék, szerintem is gond van a szemeddel, ha valaki nagyon ráparázik ilyesmire, akkor szokta egyre nagyobbnak és nagyobbnak látni az adott terület problémáját.
2018. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Perui kovaföldet gyógyszertárban, vagy ilyen "egészség boltban" be tudom szerezni igaz? Még soha nem hallottam róla, de egy próbát biztos megér, majd utána olvasok/kérdezősködök.

A székletem rendben van a gyógyszerem miatt. Mezimet szedek már elég régóta, anya pont a héten mondta, hogy ideje lenne lecserélni valami hasonlóra, mert előbb-utóbb hozzá fogok szokni. Szerintetek ez is közre játszhatott? Iberogast beszerzésén gondolkodok, mert a leírása teljesen stimmelt: "Emésztési zavar (funkcionális diszpepszia) tüneteinek kezelésére (étkezést követő hasi fájdalom, puffadás, korai teltségérzet, émelygés és diszkomfort-érzés, hányinger tünetei esetén)"

Ezek közül valami MINDIG jelentkezik, ha ebédelek. Meg ugye a hasam is kidomborodik, de az még reggeli joghurt meg ilyesmi után is.

Elsősorban azért kezdtem a Mezimet is szedni mert mire rájöttek, hogy laktózérzékeny vagyok, addigra már szó szerint minden bajom volt. Néha volt, hogy nem vettem be, tartottam egy hetes szüneteket és olyankor óvatosan ettem. De előtte két véglet; vagy félóránként, még a tea is átment rajtam vagy 1 hétig nem volt székletem. Legalább rájöttek mi volt a bajom. Emellett az élesztőt, a fehér lisztet is kerülöm, mert egyszerűen nem érzem jól magam tőlük.


Nem terveztem koplalni, mert akkor nem bírnám az edzést :D és nagyon szeretek edzeni járni! A barátnőimmel együtt megyünk aerobikra meg ilyesmi, már nagyon régóta az életem része és a nehéz úton tanultam meg, hogy nem érdemes koplalni. Hanem oda kell figyelni arra, mit eszek és hogyan és az edzés csak még jobb lesz, mert egyre tovább és tovább fogom bírni.

Csak ugye mindezek után az ember várná a testén jelentkező pozitív változásokat. Én elsősorban a hasamon. Mert tényleg mindenhol meglátszik, kivéve ott.


[link]


Kép. Mert így legalább látszik valamennyire. A novemberi képeken ott a csík amiről beszéltem és oldalnézetből is lapos a hasam. És ilyen volt akkor is, ha ebédeltem. Nem azt mondom, hogy nem látszott meg rajta a mamánál töltött vasárnapi ebéd :D De hogy mondjam, mindig kilapult. A mostani képek úgy 30-40 perccel ebéd után készültek. És főleg a szemből levő képeknél látszik, hogy mennyire nincsenek ott azok a határozott vonalak, amik novemberbe még megvoltak. Olyan mintha híztam volna. És erre jött a tesz, amivel mindig szórakozok; befeszítem a hasizmom és megfogdosom azt ami fölötte van. És a legelején is leírtam, így tapintásra nem változott... Csak hát kinézetre :/

Tudom, hogy közbe jöttek az ünnepek és azért említésre méltóan többet ettem mint általában, de egy edzést sem hagytam ki. Igaz, az aerobik órák nem voltak megtartva de helyette pop-pilates volt itthon péntek kivételével minden egyes nap legalább 50 percet.


Hány kiló vagyok? Jó kérdés, majd' 1 éve nem használok mérleget. És nem is fogok. A mérőszalag az én barátom. Foglalkoznom kell azzal, hogy nézek ki, khhmmm szakmai ártalom. Decemberbe láttam a főnökömet utoljára amikor castingon jártam külföldi bookereknél és odáig volt, hogy mennyit fogytam amióta utoljára látott bikiniben. De idén messze kerültem a munkahelyemet, mert az összes lány akivel együtt modellkedek alapból piszkafa. Az a tipikus, pizza és McDonald's felváltva egy kis csokival leöntve és még mindig olyan "vastag" mint a kisujjam. Ja, és soha nem edzenek.

2018. jan. 20. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs neked semmi hasad. Ha ezt szégyelled fürdőruhában, akkor veled valami gond van fejben.
2018. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Más fényviszonyoknál jobban látszódna a másodikon is a csík. Ha ennyire odavagy érte, hogy kockás legyen a hasad, akkor edz hasizomra, s ahogy fejlődik, úgy lesz látványosabb.


Az úszógumi pedig teljesen más tészta.

2018. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocsi, nem tudok neked segiteni, csak egy kérdés: ha laktozérzékeny vagy, akkor mindenféle gyogyszerek helyett miért nem hagyod el inkább a tejtermékeket? Rögtön rendbe is jönnél,csak mondom.Én elhagytam minden tejterméket, mert laktoz és tejfehérje allergiám van, hasonlo tunetekkel mint neked: puffadás, hasmenés, iszonyat hasfájás. És azóta jol érzem magam. A bőröm is szebb, az emésztési gondjaim is megoldódtak. A kovaföldpor pedig nekem nagyon nagy szorulást okozott, mert mindenkinek máshogy reagál rá a szervezete. Viszont én hajnövesztés céljábol csinálom kúraként, ugy használt,de tisztitás céljábol nálam nulla pont lenne.
2018. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!