Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy tartjátok be a diétát,...

Ti hogy tartjátok be a diétát, ha otthonra folyamatosan hozzák haza a finom falatokat?

Figyelt kérdés
Kezd elegem lenni. A szüleim itthon elárasztanak mindenféle péksütivel, kolbásszal, kínai kajával, cukros üditővel és még sorolhatnám. Toronyban állnak az édességek is. Mellesleg alig van egészséges alternatíva itthon, nekem meg nincs keresetem hogy vegyek. Tudom, h akaratgyenge vagyok de ez esetben szörnyű nehéz ellenállni. Ti mit tennétek?

2018. jan. 18. 21:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, mint te. Sokszor elcsábultam, de eljött az a pillanat, amikor meg tudtam állni. Mert akartam a fogyást, a változást! Csak gyűjts erőt magadban, és gondolj arra, hogy a célod fontosabb, mint az az üdítő, vagy pékcucc! Nem ér annyit a finomság, hidd el! Először nehéz, de amikor elszánod magad, már simán fog menni! És nagyon fogsz örülni, mikor elkezded leadni a kilókat.
2018. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tudom állni, mert amikor ennék egy fánkot, csak bemegyek a fürdőszobába, belenézek a tükörbe. Nézem magam, majd magamban eldöntöm, hogy ha majd lement a 20 kiló akkor ehetek fánkot. Ez meg is nyugtat. Bár bevallom, hogy amióta teljes étrendváltozás van nálam, így is finomakat eszem, és nem is kívánom a fánkot.
2018. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez neked nem segít, de én ilyen esetben ennék, amit akarok, napi egy étkezéssel. Bár ez is csak most működne (ha működne), régen így is túlettem volna magam... Jó, akkor erőt vennék magamon és rengeteget edzenék. Persze némi önuralom kvázi mindenkinek kell fogyáskor, azt nem árt gyakorolnod. Az egészségtudatosság sem árt, habár ha nincsenek egészséges opciók, akkor csak koplalnál, ha igényes lennél... Nehéz. Tuti nincs jó opció? Nálunk mindig volt kismillió remek étel, tudom, hogy nem minden család ilyen, de azért bizonyára nem kizárólag a legrosszabb ételek vesznek körül. Manapság sokan leszemeteznek tápanyagdús, ha nem is egészen ideális ételeket... Olcsó, jó dolgokat sem vesznek neked?


A kolbász teljesen jó lehet (ez ember- s étrendfüggő, bár szerintem szinte mindenkinek belefér, max. nem sok), ha minőségi. Ha nem, akkor is jobb, mint a cukros üdítő, ami csak kalóriát ad, semmi más értelmeset nem.

2018. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell diétáznod, mert régebben se tudtál mértéket tartani. Ne másra kend a dolgot, hanem egyél mindent, de mértékkel. Számold a kalóriákat. Sportolj.
2018. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben nem feltétlenül akaratgyengeségről van szó. Valamit muszáj enni, még akkor is, ha fogyni akarsz. És ha nincs más alternatíva, akkor abból kell választani, ami otthon van. A kínaiban jó esetben szokott lenni zöldség és hús is, talán még az a legjobb ezek közül, esetleg még a kolbász.

Másik opció, hogy összeszeded a bátorságod, kérsz pénzt, és veszel olcsó zöldségeket, tojást és egy kis csirkehúst, és főzöl magadnak. A neten bármilyen étel receptjét megtalálod, még videók is vannak, ha nem tudsz főzni (nekem anno még szakácskönyv kellett és anyukám segítsége). Ha megfelelő ételekkel kellőképpen jóllaksz, nem fognak túlzottan érdekelni a cukros, egészségtelen vackok.

2018. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!