Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Adnátok fogyókúrás tippeket?

Adnátok fogyókúrás tippeket?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok, 167/89.

Évek óta 84-86 kiló körül mozogtam, ebbe még a terhességem sem "zavart bele". De most... És nem tudom mitől.

Látszik is a súlytöbblet, lomhább is vagyok. Szeretnék ötleteket kérni táplálkozás terén. Egyszerű, de konkrét tippeket. Lassan ott tartok, hogy inkább nem is eszem.

Köszönöm a válaszokat.


2018. febr. 6. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nenenenee, nehogy koplalj!! Belassítod az anyagcserédet és mégúgyse fogysz!

Szóval: kalória számlálás + sport. Ez az egyetlen megoldás az egészséges tartós fogyókúrára.

Egy-két "trükk", amivel talán rásegíthetsz(nem mindenkinek jön be és nem mindenkinek ugyanaz) :

• napi sokszor keveset egyél

• a napi adagodat reggel 8-9 és este 5-6 közé oszd be, hogy legyen 14-16 óra, amíg nem eszel, pihen a szervezeted, kiürül

• igyál sokat, egyenlően beosztva, pl 1-2óránként 2-3dl

• kerüld a nasikat, édességeket, cukros lötyiket, minimalizáld a lisztes, zsíros ételeket

• a fehérje:zsír:szénhidrát arány legyen ebben a sorrendben

• egyél sok zöldséget

• egyél változatosan, sok vitamin, ásványi anyag, nyomelem

Próbáld ki Neked mi jön be, meg sproltolj

2018. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alap dolgokat tudok mondani, bár gondolom ennek a nagy részét ismered.

A fehér lisztet és abból készült dolgokat felejtsd el.

Ha ha eszel kenyeret akkor inkább teljeskiőrlésű legyen, de ebből is csak nagyon mértékkel mert szinte semmivel nincs benne kevesebb kalória.

A legjobb lenne ha szénhidrátot inkább álgabonákból, zabból és természetesen zöldségekből fedeznéd.

Cukrot szintén (a feldolgozott finomított cukorra gondolok ez alatt, nem természeteben előforduló cukrokra mint pl gyümölcs)

Bő zsírban sült, zsírban tocsogó ételeket szintén.

Persze kell zsír, de nem ez a fajta...inkább magvakból, avokádóból, növényi olajokból.

Egyél rengeteg zöldséget, gyümölcsöt is ehetsz módjával és inkább délelőtt.

Fehérjének húsok,tojás,túró (amennyiben bírod őket)

Felvágottakat szintén felejtsd el.

2018. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az adagokra figyelj. Nekem ezt kellett leginkább megszokni. Egy adag leves, főzelék, tészta, hús, bármi, lényegében minimum fele akkora, mint amit régen ettem. Pl régen normálisnak tartottam 3 zsemlét megenni reggelire. Vagy egy egész pizzát vacsorára. Ma sokkal kevesebbet eszem, ha mégid hiányzik a mennyiség, főtt vagy nyers zöldséget eszem, abból többet lehet. Az elején szó szerint mindent lemértem egy konyhai mérlegen. Ma már azért jobban tudom, hogy mekkora egy normális adag, bármiből.
2018. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal.

Egypár extra praktika, ami nekem bevált:

A sokszor kevesebb nagyon jó megoldás, de nehéz kivitelezni.

Vegyél kisebb tányérokat és dobáld ki a nagyokat (vagy vidd el egy rokonodhoz, de ne otthon legyen).

Igyál kaja előtt mindig egy pohár vizet. Délelőtt/reggel többet délután nem kell annyi, mert sokat jársz pisilni este.

2018. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :-)
2018. febr. 7. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!