Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zsírszegény vagy szénhidrátcsö...

Zsírszegény vagy szénhidrátcsökkentett diéta a célravezetőbb, mire figyeljek inkább?

Figyelt kérdés

Kaloriabazisban vezetem az etketeseim. A tapanyagokat egyenileg igy allitottam be: feherje 30, szenhidrat 40, zsir 30. A max. feherjet es a max. szenhidratot nem erem el, a zsirt viszont tullepem, de max. csak 10 grammal. Pedig alapvetoen nem eszem sok zsirosat.

Szamit ez a kis mennyiseg vagy ne foglalkozzam vele? 170 gramm ch a megengedett, abbol viszont max. csak 120-at viszek be.


2018. febr. 9. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora eltérés nem számít.

Nekem a kalóriaszámolással kombinált szénhidrátszegény diéta sokkal hatásosabbnak bizonyult az egyszerű kalóriaszámolásnál, de kinek mi jön be, neked kell kitapasztalnod, te milyen típus vagy.

2018. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Ha komolyan veszem a dolgot, igyekszem mindkettőt kellően alacsonyan tartani. Ha 100g alatt vannak, az már félsiker, de azért még lehet fokozni.

A százalékok nem érdekelnek, nem az számít.


Kis túllépés sem számít, főleg, hogy nincs egy fix ideális arány...


Sokaknak érdemes a szénhidrátot csökkenteni, hogy mennyire erősen érdemes, az egyéni. Aki nagyon leviszi, az nem ehet túl kevés zsírt, mert az koplalás vagy túlzott fehérjebevitel, akinek elég sok szénhidrát marad, az ehet kevés zsírt, persze a kötelező minimum fontos.

A régi étrendemhez képest nekem mindkét mennyiség csökkentett szálkásításkor, de általában szénhidrátszegény étrendem van, nem minimális zsírral (de nem sokkal, max. százalékban kifejezve). Ismerek olyat, aki csak úgy tud enni, hogy mindkettő magasan legyen, bár ez a legszerencsétlenebb kombináció.

2018. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!