Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra tippek?

Szonja09 kérdése:

Fogyókúra tippek?

Figyelt kérdés

54kg-ról felhíztam 62-re! Oke tudom, hogy nem a világvége, de sajnos elég combos fajta vagyok és szinte minden oda rakódik! Ha már csak 5kg-ot leadok is nagyon boldog leszek! Mozgás megvan, szénhidrátot csökkentettem... nem mondom, hogy annyira nagyon figyelek mindenre, de igyekszem ès mégsem indul meg a fogyás nálam! Vmilyen használható diéta tipp?

Előre is köszönöm!:)


2018. febr. 15. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Rám se sok kiló szaladt fel, csak 7-8, a testtömeg kalkulátor szerint még épp belefértem a normál testalkat kategóriába, de én nem éreztem így jól magam.

November végén kezdtem el számolni a kalóriákat a kalóriabázissal, így látom, hogy mennyit ehetek, mi fér bele egy napba, és így sokkal jobban kordában tudom tartani az étkezést, mégsem kell éheznem. És ráadásul így bármit lehet enni, ami belefér, nincs az, hogy reggeli mondjuk egy fél pirítós morzsái, meg ilyen éhezéses hülyeségek.

Minimális mozgással, csak plusz séták beiktatásával, és az étekezésre való odafigyeléssel sikerült leadni majdnem 6 kilót eddig.

Még annyi, hogy a számolásnál figyelembe veszem a tápanyag eloszlást is, vagyis nem mindegy a szh/zsír/fehérje arány sem, de ezt is számolja a kalóriabázis.

2018. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"nem mondom, hogy annyira nagyon figyelek mindenre"


Akkor figyelj! Leginkább az étkezésre! És ne a szénhidrátra, hanem a napi kalóriára, és a fehérje mennyiségére. Utóbbi azért fontos, hogy minimalizáld az izomvesztést.

2018. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csökkentsd a szénhidrátot még jobban. Vagy a zsírt, ha abból sok van (nehogy túl keveset vigyél be). A fehérje roppant fontos, arra is ügyelj, s lehet, hogy ez automatikusan lecsökkenti a kalóriabeviteledet, mivel általánosan ez a leglaktatóbb makrotápanyag...


De ha mondjuk csak 5 napja nem látsz változást, akkor az nem jelent semmit, türelem.


De ha hosszabb távon nem megy, akkor kalóriacsökkentés vagy még több mozgás a megoldás.

2018. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolat és segítséget!:) Megjobban csökkenteni fogom a szénhidrátot és oda figyelek a kalóriabevitelre is!

Türelmes leszek!

2018. febr. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!