Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális étkezés lenne, ha életmódváltást tervezek?

Figyelt kérdés

Nem diétázni szeretnék, hanem teljesen megváltoztatni az étkezésemet.

Arra gondoltam, hogy reggelire gyümölcsöt és magvakat ennék, ebédre azt, amit itthon főzünk, csak kevesebbet, mint szoktam enni és vacsorára zöldséget ennék némi sajttal vagy nagyon kevés hússal.

Üdítők helyett pedig vizet vagy teát innék.

Barna cukrot használnék és kevesebbet, mint most.

Illetve minden nap sportolnék legalább egy órát, abban az esetben pedig, ha nincs rá sok időm, akkor is 20 percet.

Ez ideális, ha az ember szeretne fogyni 20 kilót hosszú távon, illetve szeretne energikusabb, jókedvűbb és egészségesebb lenni?


2018. febr. 15. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem napi ötször egyél, és a gyümölcsöt ne reggelire, hanem tízóraira és uzsonnára edd. A mindennapi sport helyett pedig inkább minden másnap, mert a pihenésre is szükség van. Pihenőnapon pl. lehet úszni, vagy sétálni.

A barna cukor ugyanolyan, mint a fehér, tehát ha nem vagy cukorbeteg, vagy inzulinrezisztens, akkor inkább mézet használj. Eleinte mindenképpen számolj szénhidrátot (max. 160g/nap) vagy kalóriát, mert az, hogy "kevesebb", az nagyon relatív.

2018. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell mindennap sportolni, mozogni aktívan viszont igen. Jobb ha napi fél óra kutyasétáltatás van, mintha heti 2-3 konditerem. És egyél mindent, a nagyon cukros ételeket kerüld. Reggeli a legfontosabb, ha magvakat eszel reggel, attól felfordulsz, nem lesz energiád.
2018. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen más a konditerem, mint a kutyasétáltatás, szerintem a kettő együtt a tuti (nekem nincs kutyám, én magamat sétáltatom napi 50 percben, nagyon kevés, régen 2 óra volt, de tornázok is mellé mindennap). Én nagyon támogatom a heti 3 erősítő edzést, de persze kinek mi tetszik s mi a célja.


A barna cukor majdnem pont ugyanolyan, mint a fehér, de a mennyiségének a csökkentése jó dolog.


A napi 3 evés OK, ha neked ez felel meg, azt hiszem, a többségnek ennyi az ideális. De mindegy, mi az uralkodó étkezésszám, mindenki úgy ossza el, ahogy neki jó.


A reggelidbe én nem szólok bele, te érzed, látod, hogy mi működik. Ha nagyon jóllakott vagy, enned sem kell, tévhit, hogy a reggeli mindenkinek fontos. A napi összbevitel s az egyéni jellemzők számítanak.


A gondom inkább az, hogy a reggelidben és a vacsorádban kevés a fehérje. Ez még valahogy elmegy, ha azért az összbevitel rendben van (bár jobb lenne egyenletesebben elosztva), de nem tuti, hogy ebédre mindig kifejezetten sok fehérjét eszel, majdnem a napi szükségletedet. De ha erre ügyelsz (mert megoldható ebédre rengeteg fehérje is, ha odafigyelünk), akkor elmegy.


Hogy mitől leszel energikus, az egyéni. Tapasztald ki, melyik egészséges életmód hozza el a sikert. Eleve edzeni ki éhgyomorra tud jobban, ki rendes evés után. Kinek a szénhidrátdús, kinek a szénhidrátszegény étrend ad energiát és jó közérzetet s persze a szénhidrát fajtája sem mindegy.

Az ételeid szimpatikusak, bár az ebéd ismeretlen s nem tudom, miért akarsz kevesebbet enni belőle, amikor csak 3 étkezésed van és a vacsora picike. Lehet, hogy a reggeli is, mennyiségek nélkül nem tudhatom.

2018. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A barna cukor ugyanaz, mint a fehér, csak nem tisztították meg a melasztól. Szóval nem javítasz vele semmit, ha arra cseréled a fehéret.
2018. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De nem tudják, a barna cukor divat, tehát az a jó. A fehér ki van kiáltva ördögtől valónak. Olyan, mint a teljes kiőrlésű liszt, meg a fehér liszt. Abban is benne van a fehér, csak még a korpa is.
2018. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!