Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Zabpehelyből zabkása főzés...

Zabpehelyből zabkása főzés nélkül?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ha főzéssel csinálok zabkását, akkor akár 4-5x-ös vizet is képes magába szívni. Láttam, hogy néhányan főzés nélkül készítik. Ekkor mennyi vízzel kell felönteni és kb. mennyi ideig kell pihentetni, hogy megszívja magát? Ugyan olyan finom, mint főzve?
2018. febr. 24. 12:51
 1/7 anonim válasza:
100%
Persze, nem muszáj megfőzni, de így több ideig tart mire magába szívja és megpuhul. Én fellönteném 2-3x annyi vízzel, ha még nem puha akkor hozzáöntenék. De ha nem akarod főzni elég felmelegíteni a vizet/tejet és ráönteni, sokkal hamarabb lesz kész mintha hidegen öntenéd bele. Ha édeset akarsz enni akkor rakjbele mézet, édesítőt, cukrot stb..
2018. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy csinálom, hogy forralok vizet, amit ráöntök. Ha megpuhult, akkor azt kezdel vele, amit szeretnél. Én mindig bekeverem natur joghurttal vagy kefirrel és teszek hozzá gyümölcsöket meg különféle magvakat. Így egy teljes értékű reggeli, amivel kibírom délután 2-ig(ilyenkor ebédelek).
2018. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam a forrázós verziót, az csak annyi, hogy vizet forralsz fel, leöntöd a zabpelyhet annyi vízzel, hogy ellepje, legalább 10 percig állni hagyod, utána ha nagyon sűrű, még önthetsz hozzá vizet.

De azt tapasztaltam, hogy időben ugyanannyi megvárni, míg felfő a víz, mintha megfőzném zabpehellyel együtt, ráadásul én azt vettem észre, hogy így nem oldódnak ki úgy a rostok, mert nehezebben ment a wc-zés utána, hiába ittam sok folyadékot.

Illetve lehet "éjszakás" zakását is készíteni. Este öntöd fel vízzel, vagy tejjel, vagy amivel szereted, és a hűtőben reggelig állni hagyod.

Ízre ugyanolyan mindegyik, de én akkor is inkább főzöm.

2018. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

"azt vettem észre, hogy így nem oldódnak ki úgy a rostok, mert nehezebben ment a wc-zés utána"


Csak mondom, hogy amit a boltban veszel zabpehely, az már meg volt egyszer főzve. Gőzölés közben lapítják a zabot olyanra.


Én vizet szoktam forralni és azzal leöntöm a zabot, aztán 2-3 perc alatt kész.

2018. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor is ezt tapasztaltam...

Úgyhogy maradok a főzésnél.

2018. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam főzés nélkül zabkását csinálni, hogy ugyanannyi vízzel öntöm fel, mintha főzném, és berakom éjszakára a hűtőbe ^^
2018. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
72%
Én 2-3-szoros vizet öntöl rá és másfél perce bedobom a mikróba. Ezután hozzákeverem, amit éppen szeretnék (fehérjepor, mogyivaj, magvak, gyümölcsök, chia mag stb)
2018. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!