Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha megtartom az eddig elért...

Ha megtartom az eddig elért súlyomat, akkor izmot is pakolok fel?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és 2017 október végén kezdtem el edzeni és változtatni azon, hogy miket iszom, eszem és mennyit. 82 kg-ról lementem most 69-70-re(170 cm magas vagyok). Hétköznap 50 percig kardiózok itthon (valamint a suliban ugye heti 5 tesi óránk van) és hétvégén az édesapámmal súlyt emelünk. A napot általában olyan 68,5 kg-mal kezdem ezt azonban az utóbbi 1-2 hétben vissza is nyerem a nap végére, pontosan kb 70 kg-ra megyek vissza. Ha folytatom ezt az edzést és diétát és nem vesztek súlyt akkor az azt jelenti, hogy abszolút megálltam vagy azt, hogy zsírt vesztek kis részben és izmot pakolok fel? (szeretnék a nyárra egy pár kockával rendelkező hassal strandra menni xD, mondjuk már így is sokkal jobban és fittebbnek érzem magam, mint voltam, azonban ha van még fejlődési lehetőség már mindenre nyitott vagyok mindaddig míg nem megy a tanulás rovására)

2018. febr. 28. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem változik a súlyod, akkor valószínűleg nem nő az izomtömeged.
2018. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
de az ereje nőhet akár
2018. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak kezdőként jöhet fel egy kevés izom szálkásításkor, utána kalóriatöbblet kell az izmosodáshoz, s persze nő a tömeged.

A kockákhoz leginkább a zsírt kell levinni (de nyilván jobban néz ki, ha több az izom, csak az lassú folyamat s nem látszanak, ha zsír fedi őket).

2018. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha kockás hasat szeretnék, akkor egyelőre még egy kevés súlyt (főleg zsírt >_>) le kell adnom, hogy ne igazán legyen úszógumicska az oldalamon és ha ezt elértem és kigyúrtabbnak akarok látszani, akkor próbáljak még megfelelőbben étkezni(jobb kalóriákból többet), testedzés mellett, hogy duzzadjanak az izmaim?
2018. márc. 1. 15:32
 5/6 anonim válasza:
Wow. Azért respect neked. Mennyi idő alatt érted ezt el? Figyelj, szerintem totál baromság folyton a mérlegen ücsörögni, inkább használj tükröt, és nézd a súlyzód egyre növekedő súlyát. Az számít. Kockás hasad akkor lezs, ha arra edzesz. Ennyi.
2018. márc. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első mondatban írtam, 2017 október vége felé az őszi szünetben. Az edzőterembe viszont csak a téli szünetbe decemberbe kezdtem el járni és először fekve alig bírtam a 20 kilós rudat súlyok nélkül és most 50-55-öt bírok kinyomni kb 10x3 alkalommal. Valamint először az üdítőkről és hasonlókról mondtam le, ma már csak vizet, néha hideg tejet és nagyon ritkán jobb minőségű gyümölcs levet iszom. Édességet és egy nassot sem fogyasztok már. ~De mennyire hiányszik néha egy faxa fullos csoki :"(, viszont joghurtot néha tömöm magamba :P
2018. márc. 1. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!