Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én fogyni szeretnék, a páromna...

Én fogyni szeretnék, a páromnak viszont szüksége van a kiadós ételekre, hogy tudom ezt összeegyeztetni?

Figyelt kérdés

Nőként az állandó problémával küzdök, fogyni szeretnék. Nem olyan sokat, 4-5 kiló felesleg van rajtam. Sajnos nagyon szeretek enni, de ha nincs otthon semmi hízlaló, vissza tudom fogni magam.

Viszont együtt élek a barátommal, aki megterhelő fizikai munkát végez és neki szüksége van a tápláló ételekre.

Tehát a lényeg, hogy ha diétába fogok, akkor tuti hogy 1-2 napon belül csinálok neki sültkrumplit, pörköltet, stb jó kis hízlaló kajákat, amit 1. nehéz megállni, hogy ne egyek belőle, 2. nagyon rossz, ha állandóan két féle éltelt kell rittyenteni.

Van aki hasonló helyzetben van? Milyen megoldást tanácsolnátok?



2018. márc. 7. 10:35
 1/7 anonim válasza:
62%
Hiába fizikai munka neki sem ártana meg egy kis egészségesebb hét. Beszéld meg vele. Vannak diétásabb kaják,amik laktatnak is. :) pl. párolj zöldséget keverd össze rizzsel te azt edd a párodnak meg süss hozzá husit is. Vagy főzz főzeléket tök,krumpli.. Bár szerintem mindenből lehet enni,de keveset. Én így fogytam,fogyok le. Közben mozgok tornázok. Sok sikert :)
2018. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ő eszik, te pedig csak nézed, az nem annyira hizlaló, azt hiszem. Egyél keveset! A mennyiség hizlal!!
2018. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Miért kéne kétféle ételt rittyenteni? Semmilyen étel nem hizlal, ha nem egy bödönnel eszel belőle.
2018. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Én is hasonló cipőben járok. :)

Van, amikor olyan jellegű a kaja, hogy nem készíthetek hozzá külön magamnak valamit, akkor féladagot eszek, ha meg olyan, akkor nekem nem jelent problémát valami mást főzni, mint a páromnak.

Pl. rizs és krumpli helyett karfiolpüré. Amíg az előbbiek megfőnek, addig az utóbbi is 2x. Csak két lábasba kell odatenni. Rendes tészta helyett nocarb tésztát szoktam enni (ezt főzni se kell).

Ma csirkecomb lesz vacsorára, de én nem rizst eszek hozzá, hanem csak saláta köretet. Azt se kell főzni.

Szóval meg lehet oldani így is.

2018. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Önuralmat gyakoroltam s kitöröltem az extrém hosszú személyes válaszomat.

Akkor rövidebben.


Ahogy már írták, mennyiség kérdése, fogysz-e. Akkor lehet gond, ha nem tudsz keveset enni az ételekből, annyira picit semmiképp, hogy ne rontsd el a napod. Márpedig ennek komoly a realitása. Jóval kisebb kalóriakeretnél egészen máshogy alakulnak még a makrók arányai is... Egyszerűen nem férnek bele bizonyos ételek, legalábbis nem akárkinél.


Igenis gyakorolj némi önuralmat (ha túl nehéz, akkor inkább változtass valamin az étrendetekben)... Ha lehet, főzz "diétásabban" a magad szempontjából, de azért úgy, hogy jól tudjon lakni a párod is s persze tetsszen neki a dolog. Nálunk pl. nagyon gyakori, hogy a párom rengeteg rizzsel (s esetenként még sok hüvelyessel is) eszi azt, amit én főztem aznapra s magában vagy zöldséggel eszem (esetleg valami laktató egyébbel).

Plusz nálunk ő még pluszban sütizik, mogyorót nassol... A reggeli és általában a vacsora sem közös. Bőven jól meg tudunk felelni durván más makróinknak.


Tápláló étel nekem is kell. Csak kevesebb s más összetételű. Az egészség pedig mindkettőnknek fontos.


Viszont nekem jobb, ha az ebédem kalóriadúsabb, mint az övé. De ez egyéni dolog.

2018. márc. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Nekem kicsit furán hangzik, hogy neked kell neki külön főzni, amikor te mást ennél. Szerintem igazán csinálhatna magának kaját, ha nem akarja azt enni, amit te készítesz.


Én megmondanám neki, hogy a fogyásom céljából könnyebb kajákat fogok csinálni, ha neki nem elég, akkor oldja meg magának.


Nem a cselédje vagy.

2018. márc. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Húst meg zöldséget ehettek mindketten,ő meg egyen több rizst hozzá,vagy sültkrumplit .

Ha neki krumplit sütsz,magadnak főzd meg, vagy süsd sütőben olaj nélkül .

A pörkölttel a világon semmi baj nincs, ha zsíros húsból van zöldséget eszel,ő meg krumplit vagy amit akar.

De igazából a többieknek igaza van,hogy a mennyiség a meghatározó . Attól,hogy ő fizikai munkát végez és több kalória kell neki,nem muszáj minden nap olajban sült sültkrumplit ennie ,gondolom én . De ha ragaszkodna hozzá,én főznék magamnak más köretet és ennyi .

Szerintem nem nagy dolog az egyik serpenyőben zöldséget párolni,a másikban meg kisütni a krumplit,de ez én vagyok .. :D mindenesetre szerintem meg lehet oldani,ha meg akarod,ezen van a hangsúly . Nem kell két teljesen más menüsort készíteni mindkettőtöknek minden áldott nap.

2018. márc. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!