Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell dietas spenotfozelek...

Hogy kell dietas spenotfozeleket/soskat csinalni?

Figyelt kérdés
Legyszi irtok egy teljes receptet? Pl zsemlemorzsa helyett mit hasznaljak, liszt helyett stb. elore is koszi! googlen csak zsemlemorzsasat talaltam

2018. márc. 9. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben annyit csinálnék, hogy a sima fehér lisztet helyettesíteném Graham liszttel vagy teljes kitörésűvel.

Találtam neked egy receptet, amiben csak a lisztet kell cserélni: [link]


Viszont hozzáteszem, hogy én nem próbáltam kicserélni a lisztet ebben az ételben, tehát nem tudom milyen lesz íze, változik-e valamit.

2018. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kiörlésűvel*
2018. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sose főztem zsemlemorzsával se spenótot, se sóskát. Valójában, ha diétásan akarod készíteni, egyszerűen párold meg egy vékonyan kivajazott vagy kókuszzsírral bekent lábosban fedő alatt, a saját levében (gondolom, most fagyasztottat használsz.) A spenótba só, préselt fokhagyma, frissen őrölt bors kell, semmi más, ha már kiolvadt és kicsit összeesett, forrald el a levét fedő nélkül, a végén tehetsz bele egy kevés sovány joghurtot vagy tejet. Fölösleges sűrítgetni, főzz hozzá tojást és kész, a krumpli sem egy diétás kaja.:-) Sóskát csak sóval és egy kevés cukorral szoktam ízesíteni, ha diétásra akarod, ugyanígy párold, cukor helyett mehet bele egy kis édesítő vagy xilit, sztívia, akármi, a végén egy kis joghurt, liszt nélkül. Én alapból sem rakom tele liszttel meg tejszínnel, fölösleges, a zöldség ízét akarom érezni. Spenótot egyébként felénk szoktak áztatott és apróra összemorzsolt kenyérbéllel is sűríteni, ha nagyon akarod, egy kis szelet teljes kiőrlésűt rakhatsz bele.
2018. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2018. márc. 9. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Eleve roppant diétás étel, nem feltétlenül kell változtatni rajta. De mi anno gluténmentes étrendre tértünk s akkor elkezdtünk őrölt szezámot használni liszt helyett a rántásba, ami nagyon bevált. Zsemlemorzsa sosem volt a képben.

Tükörtojással eszem.


De mivel nem szeretem, leginkább sehogy, inkább más formában fogyasztom a spenótot, paradicsompürével összeturmixolva és kész. Sokkal finomabb és nagyon könnyed, laza kis cucc, levespótlék, esti nasi :) Persze ez ízlés dolga.

2018. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kosziiii :)
2018. márc. 10. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!