Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő edzésterv összeállításáb...

Kezdő edzésterv összeállításában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 160 cm és 55 kg. A célom nem tömegben nyilvánul meg (lent kifejtem),de nagyjából 48-50 kgre szeretnék fogyni. Magas a testzsír százalékom, és jól látható, hogy lenne miből leadni. A cél: elsősorban egészséges életmódot szeretnék folytatni, megnövelni az állóképességem, izmosodni, esetleg karcsúbb lenni.

Ezt nagyjából augusztusra szeretném elérni.

A lehetőségeim bezárulnak a havi 20x1,5 órás úszással, és korlátlan futópad használattal. Végeznék még itthon gyakorlatokat, viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy miket kéne csinálnom (egyszer edzettem itthon, "csak úgy simán", de ez hosszútávon sem hozta meg a várt eredményt —pedig nem vártam sokat. A gond valószínűleg az, hogy ötletem sem volt, mit csinálok, csak úgy csináltam mindent, ami jólesett. Pl. hasprés, guggolás, súlyzós gyakorlatok).

Az étkezésemre oda tudok figyelni, van akaraterőm, és a Kalóriabázis alkalmazással tudok kalóriát számolni ha szükséges.

A kérdések; Naponta mennyit ehetek? Milyen időközönként ússzak, fussak, edzzek? És ezekből mennyit csináljak egyszerre? Inkább egyszerre többet, vagy többször kevesebbet? Az otthoni edzést és az úszást illetően milyen gyakorlatokat csináljak?

Köszönök szépen minden választ! Privátot is írhattok!



2018. márc. 9. 19:28
 1/1 anonim válasza:
Szia A tömegnövelést és a fogyasztást el kell különíteni egymástól.Olvass utánna súlyzós gyakorlatokból az alapgyakorlatokat végezd ez izomtömeget növel ami formásít.Ha rendelkezel türhető formával akkor érdemes jelentősen csökkenteni a kalóriabevitelt.Dióhélyban ennyi.
2018. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!