Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nők! Jártok-e edzeni "azokon"...

Nők! Jártok-e edzeni "azokon" a napokon?

Figyelt kérdés

Megfogadtam, hogy ma lemegyek kardiózni, de a természet közbeszólt. Görcsölök, nincs kedvem semmihez.

Legszívesebben visszaaludnék, de bűntudatom is van a dolog miatt. :(

Ti hogy álltok a dologhoz ilyenkor?



2018. márc. 17. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Első két napon nem, mert csak szenvedek, olyankor nagyon erős. Harmadik naptól igen.
2018. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Mivel semmit nem érzek az egészből, engem nem befolyásol. Ha görcsölnék, nem mennék, kivéve, ha segítene. Bármi nagyobb bajom van (igaz, nem szokott), nem erőltetem a dolgot, de én nem is vagyok az a fegyelmezett fajta e szempontból, épp elég nehéz edzeni jó közérzet mellett is...
2018. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Azt ajánlják, hogy a menstruáció alatt ne végezzünk megerőltető testedzést (vagy akár megerőltető fizikai munkát). De egy kis séta, némi gimnasztika nem árt, sőt akár jót is tehet. Szerintem próbáld meg, hogy elmész fél órára sétálni, ha elmúlnak vagy csökkennek a görcsök, akkor duplán jól jártál, és a bűntudatodat is elhessegetheted ezzel.
2018. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Én olyankor még intenzívebben edzek, mert nem tudok megbarátkozni a gondolattal, hogy gyengébb teljesítményt nyújtsak. Én így kvázi legyőzöm a menzeszemet, a vele járó fájdalmamat.


Ezeken a napokon is tartom magam az edzéstervemhez, ha guggolás van aznapra, hát akkor az lesz, menzesz ide vagy oda.


Ha bűntudatod van az edzés kihagyása miatt, akkor menj el edzeni. (persze ha nem megy olyan jól az edzés, akkor ne keseredj el, nem tudsz 150%-ot adni, miközben megjött)

Ha ninc bűntudatod, és úgy vagy vele, hogy majd bepótolod az edzést 1-2 nap múlva, akkor maradj ágyban nyugodtan.

Bármit is csinálsz, arra törekedj, hogy ne legyen bűntudatod.

2018. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első 1-2 nap borzalmas, ha tehetem ilyenkor csak pihenek és az ágyat se nagyon hagyom el. 3. nap szoktam jógázni vagy tornagyakorlatokat végezni. Általában az 5. nap után szoktam újra rendesen edzeni és megerőltetőbb dolgokat is csinálni. Nekem nincs emiatt bűntudatom, amúgy rendszeresen mozgok, ha épp úgy jön ki 2 alkalom kimarad, szerintem ez még nem vészes.


Próbáltam régebben ilyenkor is ugyanúgy edzeni, de nagyon utáltam és rosszul éreztem magam utána. A szokásos jóleső fáradtság helyett úgy éreztem magam mint akin átment az úthenger, úgyhogy én nem erőltetem már.

2018. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Beveszek 2 görcsoldót és nyomom, de olyankor csak felsőtestre edzek, mert a lábazás túl nehéz, azt nem bírnám.
2018. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én első nap már nem edzek ,legalább egy éve. Előtte erőltettem,de rájöttem hogy nincs értelme,görcsölök,nem tudok koncentrálni,és nagyon rossz is a teljesítményem ,gyenge vagyok.Elég bosszantó,de ez van ,ilyenkor jobb pihenni.

A többi nap már semmi ilyesmi nincs,akkor ugyanúgy edzek .

2018. márc. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 no-spával bírom. Spinningre csak második naptól megyek, de kocogni már mentem első nap is.
2018. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!