Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális kalóriabevitel a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Hogyan kell ezt kiszámolni? Vagy csak a "hasamra ütök" és mondok egy számot, hogy ennyi kcal-t célzok meg naponta? Ha mondjuk kb 900-1000 kalóriát vinnék be naponta, plussz mondjuk a heti 7 napból 5 vagy 6 napot edzenék itthon fél órát, fél órát mennék eliptika padon, és 1 órát gyors tempóban sétálnék, (meg még a másfél éves gyerek után rohangálok egész nap) sikerünne beindítani a fogyást?

21 éves vagyok, 175cm magas, 74-75kg.

Ha ez így nem menne, akkor segítenétek találni valami olyan megoldást, amitől tudnék fogyni?


2018. márc. 26. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak a neten ilyen kalkulátorok, de nagyjából ezek nélkül is meg lehet mondani. Nőknek (a kérdésedből azt valószínűsítem, hogy nő vagy) általában napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz. Mivel te magasabb vagy az átlagnál, én kicsit többet mondanék, 1400 kalóriát. Ezzel nagyon biztos nem lősz mellé. Figyeld, mennyi megy le egy hónap alatt! Ha kb. 2 kg, akkor tartsd ezt az értéket, egyéb esetben korrigálj kicsit (200 kalóriával) az étrenden!


Fontos, hogy az első kb. 1 hetet hagyd figyelmen kívül, mert ekkor a mérleg által mutatott súlycsökkenés nem valódi fogyás. Magyarul kezdd el a napi 1400 kalóriás étrendet, egy hét elteltével jegyezd fel a tettömeged, majd azután egy hónappal újra. Ez lesz a valódi fogyásod.

2018. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Igen amúgy nő vagyok. Csak feltételezzük. Ha mondjuk nem 1400, hanem csak 1000 kalóriát vinnék be naponta, akkor többet fogynék emnyi mozgással mellette? Vagy az az 1400 kcal a biztos?
2018. márc. 26. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Napi 1000 kalóriás étrendet el tudok képzelni egy 155 centis, irodában dolgozó nőnek, számodra viszont ez már drasztikus lenne. Ilyenkor félő, hogy nagyobb mértékben veszítesz izmot, illetve a közérzeted is elromolhat, akár rosszullét is rád törhet. Légy türelmes!
2018. márc. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Augusztus-szeptemberig szeretnék leadni valahogy 5-8 kilót, ezért gondoltam így. Be célzom akkor a kettő köztit mondjuk, az 1200 kcalt. A mozgás szerinted így jó lenne? Ennél több sajnos nem megy kisgyerek mellett. Vagy ha lenne ötleted azt szívesen fogadnám!
2018. márc. 26. 13:43
 5/6 anonim válasza:
töltsd le a telefonodra a LIFESUM nevű alkalmazást, én már 3 hete csinálom és lement 2 kg
2018. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeség csak így hasraütés szerűen megmondani, hogy most 1200 kalória, vagy 1400.

Ezt neked kell kiszámolnod az adataid alapján. ha túl kevés kalóriát viszel be, és éhezteted a szervezeted, akkor az tartalékolni fog, és egy dekát sem fogsz fogyni.

Először is ki kell számolni az alapanyagcserééhez szükséges kalóriát, azaz a BMR-t. Ez az a mennyiség, amit a szervezeted akkor is eléget, ha egész nap csak fekszel mozdulatlanul. Minden mozgás, amit pluszban végzel, már többlet égetést jelent.

Ha jojó effektus nélkül, valóban tartósan szeretnél fogyni, akkor ajánlott a BMR + 100 kalória/nap keretet belőni magadnak. Így mindig kalóriadeficitben leszel. Ha nem mozogsz semmit akkor is, de ha mozogsz, annál jobb, annál nagyobb a deficit, gyorsabb a fogyás, de mégsem éhezteted a tested.

[link]

Ezen a linken ki tudod számolni a BMR-t.

Ezen kívül az étkezéshez ajánlom még a [link] oldalt, itt pedig ki tudod számolni pontosan, hogy hány kalóriát viszel be az étkezésekkel.

Ezekkel a dolgokkal ugyan nem fog havi 5-10 kg lemenni, de lassabb eredménnyel tartós fogyást érhetsz el.

2018. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!