Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alkohol tényleg meggátolja...

Az alkohol tényleg meggátolja a fogyást? Ha pl. kétnaponta sörözök este, de lemondok a vacsiról, az is gátolja? Vagy a kcal deficit számít, és ha pl.1200 kcalt viszek be összesen (200 kcal sör,1000 kaja) akkor is fogyok?

Figyelt kérdés

Többféle dolgot olvastam... a baj az, hogy szeretek sörözni. Kétnaponta gyakran... fogyni akarok!! Tudom, a pia rossz fogyás közben. Ügyelek, hogy ne barna sör legyen, hanem világos sör (35-40 kcal / dl -> 200 kcal egy üveg sör mert 5 dl 40 = 200 )


1. Egyik elmélet szerint a kcal deficit számít: tökmindegy, csak legyél minuszban. Ha pl. 1800 kcalra van szüksége egy embernek és 1200-t visz be, fogyni fog.

(az más kérdés, hogy fehérjéből viszi-e be meg saliból meg egészséges dolgokból az 1200-t, vagy pl. csokiból..)


2. Olyat is olvastam, hogy az alkohol gátolja a fogyást, mert a máj elsődlegessé teszi az alkohol lebontását (valami ecetsavra bontja le??) és emiatt a zsírbontás másodlagos lesz.


Ilyet is olvastam még:

"Ha csak az alkoholról lemondasz, de ugyanannyit eszel, mint korábban, jelentős súlyvesztést tapasztalsz. Az alkohol felborítja a vízháztartást, lefoglalja a májat, amit zsírbontásra szeretnél használni inkább. Ennyiről lemondhatsz, hogy jobban nézz ki." -> lefoglalja a májat...


Nagyon sz__r, ha minden második nap megiszok egy sört, és lemondok helyette a vacsiról?

Pl. nekem sokszor többet ér egy sör a kollégákkal este / barátokkal, semmint pl. egy csirkemellsaláta uborkával, paradicsommal joghurtos öntettel este vacsira.

(sőt, ha joghurtos öntetet is teszek rá, ez több mint 200 kcal..) ha csak csmell + sali, na az kb. 200 még.


De a sör többet ér, (barátok, kikapcsolódás, beszélgetés, meló utáni lazítás kollégákkal) mint ha egymagam vacsizok itthon egyedül a tv előtt... értitek...

Élményszinten többet jelent.


Étteremben nem szoktam enni (sőt, nem is nagyon étkezem "élményből" mármint nem megyek mekizni, vagy a barátnőmmel hogy "hűű na most próbáljunk ki ilyen kaját" "együnk itt", "igyunk meg egy új kávét, ami nemrég jelent meg a starbucksban..."


Sőt, mindig magamra főzök, meg itthon eszem, mert nem tudom, hogy étteremben nem-e tesznek rá +olajat..

egyszer dolgoztam burger kingben, azt hittem pl. a grillezett csirkén nincs olaj, meg nem azon készül, és full natúr.. hát nem az.


(csirkesalátát anno vettem gyorsétteremben)

na ezért nem eszek étteremben, (sőt csak egyedül eszem, amit magam készítek).


Szerintetek?

1. A kcal deficit számít? Ha kihagyom a vacsit este (pl. 300 kcalos vacsi helyett megiszok egy 200 kcal-os sört) akkor is fogyok? (1200 kcal = 1000 kcal kaja, + este 6-8 körül 200 kcal sör)


2. A második elmélet a jó? Hogy hiába vagyok kcal deficitbe, még 1 üveg sör is megakadályozhatja a fogyást a máj miatt? Hogy nem a zsírbontás lesz az elsődleges a testnek?


Heti 3X futok. Másfél hónapja kezdtem el futni + nagyon sok séta, van hogy sokszor lesétálom a megállókat. (séta akár 2-3 óra is egy nap, szeretek a természetben lenni)


24l



2018. ápr. 8. 02:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Pont a sörtől lehet hízni, attól lesz sörpocak.
2018. ápr. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Pont a sörtől lehet hízni, attól lesz sörpocak."


Ez hülyeség, a sör nem hízlal, és nem lesz töle sörpocak - akkor hízik valaki, ha több a kalóriabevitele, mint amennyit felhasznál (és a sör aránylag kalóriadús, de ugyanannyi kcal van az alkoholmentes sörökben, az üdítökben, 100%-os gyümölcslevekben is), a sörpocak meg a férfiakra jellemzö zsírraktározás, függetlenül attól, mit eszik-iszik, ilyen módon fog elhízni, ha nem mozog.


Kédezö: a sör (meg egyéb alkoholfogyasztás önmagában nem akadályozza a fogyást, de a rendszeres alkoholfogyasztás egyéb okokból nem javasolt (mert igen hamar alkoholizmushoz vezet), és a májat károsítja. (mellesleg ha megnézed a masszív alkoholistákat, a többságük igencsak sovány, az alkohol "ellenére" sem marad kövér.


Szóval ha kalóriaminuszban vagy, és rendszeresen sportolsz, akkor fogysz, függetlenül az alkalmankénti egy-két üveg sörtöl. De ha csak a társaság miatt sörözöl, akkor az alkoholmentes variációval jobban jársz. (Söt akár ihatsz üdítöt vagy gyümölcslevet is)

2018. ápr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt tudni kell hogy a masszív alkoholista nagyon keveset eszik, és nem sört iszik, hanem rövid italt.

A sör üvók igenis keveset fokozatosan keveset mozognak és ezáltal elhíznak.

2018. ápr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

[link] - itt több okot is találsz, miért akadályozza.


Az alkohol lebontása alatt a máj túlságosan is el van foglalva, ekkor nem foglalkozik a testzsír lebontásával, ami hosszú órákat jelent (egy korsó sör kb. 3 óra). Az alkohollal bevitt kalória teljes mértékben tápanyag mentes, azaz olyan, mintha csak azt az 1000 kcal-t érted volna meg, a többi meg szépen megy a raktárba. Sőt, az alkoholtól éhesebb is leszel.


Tapasztalatból is mondom. Az utolsó kilóimat képtelen voltam fél éven keresztül leadni, egészen addig, amíg el nem hagytam az alkoholt. Azóta milliószor jobban érzem magam, jobban alszom, több az energiám és bomba a testem.


Őszintén, elég szomorú, hogy az alkoholt választod az egészséged helyett. Gondolkozz el ezen, mert nagyon jó úton vagy az alkoholizmus felé.

2018. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

24 éves nő létedre fontosabb a büdös, alkoholos sör, mint az egészséged és a jó test?

Hát a sok okos számolgatás és feltételezés helyett, jobb is ha sörözöl. A szénhidrát tartalomról nem hallottál még?

Ezzel a felfogással és hozzáállással esélyed nincs jó nőnek lenni.

Szánalom, hogy egy fiatal nő úgy él, mint egy proli.

Persze semmi közöm hozzá, úgy élsz ahogy akarsz, de hogy soha nem éred el a célod így, az tuti.

2018. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy gátolja meg, rengetegen lefogytak már sörözve is.


Amikor épp az alkoholt bontja a test, akkor azzal van elfoglalva, az igaz, de nem bontja 24/7-ben, ugye.

Az inzulin is raktározást támogató hormon, mégsem gátolja meg a zsírbontást, ha szénhidrátot vagy fehérjét eszel. Sőt, az evés sem gátolja meg a zsírbontást, pedig amíg ott van belőle az anyag, miért bontana zsírt a szervezet? Ezek ideiglenes dolgok, de a kalóriadeficit makacs dolog, nem tudunk fényből élni akkor sem, ha 18 órája ittunk egy sört (amit a testünk már réééég feldolgozott)... Gondolj bele. Beviszel X kalóriát, elhasználod és még használsz el. Nyilván annak jönnie kell valahonnan.

2018. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: A jó nők jelentős része is iszik sört. Csak mert neked nincs fogalmad a kulturált alkoholfogyasztás élményéről baráti társaságban (nincs ezzel baj, amíg nem szólsz be másnak, mindenkinek joga van nem inni sejtmérget), attól még nem lesz proli valaki attól, hogy sört iszik. Vazz, szinte mindenki sörözik :D

Mondjuk nem tudom, mi a baj a prolisággal. Ha én proli vagyok, hát legyek, baj az?

(Néha iszom 1 dl sört. De inkább töményet. Fontosnak tartom és tudom, hogy az egészségemet nem rombolom vele jobban, mintha kimennék az utcára. Tudok mértéket tartani.)

2018. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%

Igen, úgy látom bizhatnak egymásban az alkeszek.

Ha máshogy nem is , de lepontozásban támogatjátok egymást. SZégyelje magát az aki lepontozott, büdös ALKOHOLISTA !!!!!!

2018. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!