Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan döntenél a következő...

Hogyan döntenél a következő helyzetben? Mennyit ér meg nekünk az egészség?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy káros a cukor, nem egészséges a finomított fehér liszt, a pálmaolaj, a sok tartósítószer, a feldolgozott élelmiszerek, édesség stb. Tegyük fel, hogy a naponta 3000 kalóriát igényel a szervezeted ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Ha dönthetnél (anyagiaktól eltekintve) egészséges ételekből (sovány hús, sok zöldség, teljes kiőrlésű termékek, sajt, tojás, gyümölcs stb.), vagy a fentebb felsorolt egészségtelen ételekből vinnéd e be ezt a napi nem csekély kalóriamennyiséget?

Magyarán, ha nem lenne elsődleges cél a fogyás, akkor is az egészséges ételek mellett döntenél? Motivál az, hogy a különböző betegségeket megelőzd az egészséges táplálkozással?

Csak kíváncsi vagyok az őszinte véleményetekre.


2018. ápr. 11. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha lenne önuralmam, mindenképp egészségesen élnék, de sajnos nincs. :/
2018. ápr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élek, így magam választom meg mikor mit eszek és miből mennyit, szóval jóformán mindig csak "tiszta" ételek mellett döntök. Sokkal jobban érzem magam attól, ha úgy főzök finomat, hogy az egészségemre is figyelek és kerülöm a káros anyagokat, amennyire csak tudom. Szóval a válaszom igen és igen, mindenképpen az egészséges ételek mellett döntök és a motiváció is megvan.
2018. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az egészséges életmódra szavazok. Fogyókúra miatt váltottam, de továbbra is próbálok így étkezni. Egyfelől jobban érzem magam így, sokkal több az energiám másfelől a bőröm is szebb mióta nem fogyasztok zsíros/olaj ételeket és édességeket. Néha belefér egy kis csaló étkezés, de már nem is esik olyan jól, mint régen. Az egyetlen ami miatt "jobb" az egészségtelen étel, hogy 3000 kalória olcsóbban összejön, mint egészséges kajákból.
2018. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve életmódot váltottam és nagyon, nagyon szegény vagyok.

Eléggé kerülöm a tk lisztet is, nemhogy az étolajat és a cukrot... A gluténmentes gabonákkal nincs bajom, de nekem az se fér bele, max. pici mennyiségben, ahogy száraz hüvelyeseket sem eszem (még egy olcsó elem kiesik). A bolti húst sem tartom elég jónak.


3000 kcal nekem nem kell, de az is kijönne napi 1000 forintból, ha akarnám, hiába eszem kókuszzsírt, maglisztet, diót, xilitet és egyebeket (persze főleg máson élek, de ezek is gyakoriak. a konjacliszt és az útifű maghéj már ritka, de azt is használom).


A zöldség és a tojás nem drága, ahogy a kókuszzsír sem, csak éppen van olcsóbb és rosszabb nála. Nem kell beáldoznom az egészségemet és a közérzetemet.

Persze igyekszem spórolni, az én szintemen kell. Nem eszem cukkinit télen meg effélék.

2018. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3000 kcal azért nem számít olyan nagyon sokat, mert a kalória olcsó. A fehérje és sok más tápanyag már más lapra tartozik. Szóval ha valakinek nem azért kell ennyi kalória, mert épp mászkál, de amúgy 50 kilós, hanem mert 100 kiló szálkásan, annak azért más tápanyagbevitel kell, ami valamivel drágább.


Valaki írta a zsírcsökkentést, nos igen, van, akinek az jó. Én 3000 kcalnál már 80% fölött lennék zsírban, ha egészségesen s jól akarnám érezni magam, szóval van azért, aki a cukrokat hagyja el s a zsírt nyomja fel :)

2018. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
*zsírral (ami a makrót illeti). Nyilván nem nekem lenne 80% zsírom :)
2018. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kondizom. Makrókat számolok testsúlykilóra. Így a sport miatt nem is kerülhet szemét kaja szóba, mert az tömény ch és rossz zsír.

Nincs meg benne a megfelelő mennyiségű fehérje, minőségi szénhidrát, jó zsír, rost.

2018. ápr. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Ugyan úgy ahogy most is csinálom. Ezt is azt is eszek. Sosem voltam híve a vaskalapos egészsége életmód mániának. Alapjaiban véve egészségesen táplálkozok de nem fogok lemondani az általam kedvelt egészségtelen ételekről sem.
2018. ápr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék 90-100 évig élni és azt csakis egészségesen és aktívan lehet. Látom a két szememmel, hogy 50 éves korukra hogy leépülnek azok az emberek, akik a sok cukrot és feldolgozott ételt eszik és otthon ülnek: hát én abból köszönöm, de nem kérek.


Sajnos a cukros és ízfokozós ételek olyanok, mint a drog: nehéz abbahagyni és egyre több és több kell belőle. A tiszta étkezés pedig pont az ellenkezője: táplál és épít. Nem leépít.


Az egészséges étkezést folyamatók már megvilágosodtak, nem rabszolgáik továbbra a szemét kajának.

2018. ápr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Pontosan így gondolom én is!
2018. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!