Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szárnyasok (csirke- és pulykam...

Szárnyasok (csirke- és pulykamell) helyett a sertéskaraj, illetve marha fehérpecsenye mennyire jó fehérjeforrás?

Figyelt kérdés

Tudom, a karaj alapvetően zsírosabb, a marhára meg azért szoktak "ferde szemmel" nézni, mert vörös hús, de az az igazság, hogy már undorodom a szárnyas húsoktól, annyit ettem az elmúlt egy évben a fehérjedús étrendem miatt.

Igyekszem részben hallal pótolni a szárnyasokat, de mit gondoltok a karajról és a fehérpecsenyéről? Melyik a jobb minőségű fehérjeforrás egyébként? A halak vagy ezek a húsok?


2018. ápr. 29. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állat tartása nekem többet számítana (nem mintha laikusként tudnám, hogy ez mit okoz egészség terén, de ízben érzem a különbséget), de nyilván megoszlanak a vélemények erről. Nekem teljesen mindegy, igaz, egyik húst sem eszem, így is folyton elszáll a fehérje, ha nem figyelek nagyon. Sok jó forrása van a fehérjének, kutakodj és döntsd el, neked mi fér bele.
2018. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sok jó fehérjeforrás? Megosztanád velem ezeket? Én már hónapok óta keresgélek, de a csirke-pulyka-cottage cheese hármason kívül nagyon kevés valóban magas fehérjetartalmú étellel találkoztam eddig. :(

2018. ápr. 29. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Tonhalsteak, lazac, tonhal vízben, sajt, de én pl mindig eszem sovány disznó vagy marhahúst, kicsit több a kalóriatartalma, ennyi.
2018. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első voltam. Nekem tojás, olajos mag, zöldség, némi sajt ad bőven sok fehérjét, de persze vannak más jó források is, kinek hús, túró, kinek gabona, de ez utóbbinál nem árt, ha nagy a kalóriakeret, hisz sok szénhidrátot is hoz magával. Ami nem gond, hisz az ember fehérjeigénye nem nagy, a kalóriaigénye sokkal nagyobb. Semmi szükség nincs rá, hogy egy étel szinte csupa fehérjéből álljon, de persze az is megoldható. Vannak erősen tojásfehérjére alapozó ételeim, olykor hasznosak.
2018. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok ;) persze ki hogyan eszik. Én nagyon sok fehérjét eszek, főleg húst, túrót és joghurtot, emellett meg szintén sok zöldséget és kevés gyümölcsöt. Gabonát gyakorlatilag nem eszem. Kinek mi válik be.
2018. ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4es tojásfehérjében gazdag receptet írnál esetleg ha megkérlek ? rengeteg tojást kapok ,és egymagam nem győzöm enni rántottának meg tükörtojásnak,már heróotom van tőle ..
2018. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is herótom van a csirkétől, ezért én bizony marhalábszárral és sertéskarajjal is kitöltöm az étrendemet. Ezen kívül hetente többször tonhalkrémet csinálok, meg gyúrósgombócot (zabpelyhes túrógombócot).
2018. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!