Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rosszul csinalom? Mit tegyek,...

Rosszul csinalom? Mit tegyek, hogy teljesen elhagyjam ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Eleg sokat hiztam az elmult 3 evben (15kg) es most mar tenyleg szeretnem leadni legalabb a felet elso korben, de van nehany dolog, ami szinte mar fuggoseg nalam. Pl. Coca cola. Regen mindennap ittam es sokat, de most kb egy honapja probalom visszavenni es csak 2-3 naponta iszok nehany kortyot. Sajnos a zerot meg a lightot nem birom meginni. A masik nagy kedvencem az a turo rudi. Imadom es ebbol is ettem eddig mindennap legalabb egyet, de most mar csak ha vesz a baratom az ovebol egy harapasnyit eszek.

Imadom a csokikat is, de most mar ugy csinalom, hogy veszek egy tabla Lindt csokit es max napi 1-2 kockat eszek belole. Most, hogy itt a fagyi/jegkrem szezon ennek is nehezen mondok nemet, de csak egy gombot szoktam venni es az is altalaban citrom izu, bar ez nem hiszem, hogy szamit barmit is.

Probalok sok zoldseget, csirke hust,halat, gyumolcsot enni, de neha becsusznak ezek a dolgok is. Ez nagyon nagy baj?

Tobbszor is neki kezdtem a dietanak ugy, hogy probaltam teljesen megvonni ezeket a dolgokat, de csak par napig ment..aztan jott a falasroham.

Viszont felek, hogy igy hiaba mozgok es probalok odafigyelni az evesre nem lesz eredmenye.

Probaltam a kaloriabazist is, de 12 ora munka mellett nincs idom szamolgatni mindent amit megeszek.


Szoval a kerdesem az lenne, hogy csak ugy fogyhatok, ha teljesen elhagyom a colat, a csokit es a fagyit?


2018. ápr. 30. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem nagyon nagy baj, mert úgy néz ki, kordában tudod tartani. Ha teljesen kiiktatnád, könnyen lehet, hogy ki se bírnád a fogyókúrát. Nem kell teljes szénhidrátmentességre törekedni, mert a szervezet vészüzemmódba kapcsol.
2018. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell elhagyni néha ehetsz csak az a lényeg hogy a többi kaja egészséges legyen és összességében kalóriadeficitet érj el, tehát többet égetsz el mint amennyit megeszel.
2018. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2018. ápr. 30. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ezt tudod tartani, egyáltalán nem vészes. Viszont a nap többi étkezésénél azert figyeld a szénhidrát tartalmat.
2018. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ilyeneket eszel, nem árt számolni, mert egy kis adag is nagyon meg tudja dobni a napi kalóriakeretedet. Nem mindegy, hogy hány gramm az a csoki meg a jégkrém.
2018. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van, ha ilyen parányi mennyiségeket eszel. Számolni nem kell, nem attól fogy az ember, hanem a deficittől, csak ugye van, akinek könnyebb deficitet tartani, ha számol.


A szénhidrátot nem tudom, miért emlegetik, hisz a normál étrendedben is bőven van, sokkal több, mint a csokidban. S nem is azon múlik a hízás.


A fogyás szükséges és elégséges feltétele a kalóriadeficit. Ha mindennap csokitortát ebédelsz, akkor is lefogyhatsz, persze valószínűleg nehéz és potenciálisan egészségtelen. De a te parányi mennyiségeid teljesen rendben vannak. Normális, hogy nem tudod teljesen elhagyni eme kedvenceidet, sokan így vagyunk ezzel. Én ugyan átalakítottam az édességevésemet, amikor elhagytam a cukrot, de több évvel ezután is szinte napi szinten csokizom, ez nem kavar be a világon semmit.

2018. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!