Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerevő vagyok? Mit...

Kényszerevő vagyok? Mit tegyek? Meghízok?

Figyelt kérdés

Már kb. 9 hónapja tart az, hogy hetente egyszer vagy kétszer (ezen a héten háromszor) tör rám a falási roham. Olyankor napközben normálisan eszem (alapból az egészséges táplálkozást tartom előnyben), de ezeken a napokon egyszer csak bekattanok, és megeszem azt, ami a csövön kifér, nem tudok leállni.

Rosszullétig, addig eszem, amíg óriásira nőtt hassal, nyögve fekszem az ágyamon...


Tegnap például a napot zabpudinggal kezdtem (mazsolával, mogyoróval, müzliszelettel), tízóraira megettem egy almát és egy müzliszeletet (tudom, hogy ez nem a legegészségesebb dolog, de most nem ezen van a hangsúly), napközben pedig megettem egy tk. tortillát csirkemell sonkával és zöldségekkel.

Aztán mikor hazaértem este kilenckor... megettem kb. 200g diákcsemegét, két banánt mogyoróvajjal, fél tábla milkát és egy ugyanolyan tortillát. Ilyesmiket szoktam enni ezeken a napokon, de ettem már ekszet, másféle csokit, chipset is...


Tudom, hogy minden fejben dől el. Lehet nincs is semmi problémám, viszont rettentően utálom magam emiatt. Alapból sem vagyok kibékülve magammal, hiába fogytam le az elmúlt években, ugyanúgy egy zsírdisznónak látom és érzem magam.


Múlthéten egy ilyen napon, miután rosszullétig ettem magam, megpróbáltam magam meghánytatni, ráadásul nem ez volt az első alkalom. Csináltam magamnak langyos sós vizet, megittam egy csomó vizet és ütögettem a gyomrom utána, próbáltam az ujjammal is, de nem sikerült hánynom egyszer sem.


Általában 1800 kalória körül eszem, egyszer otthon, suliban nem eszem, mert nem igazán szeretek társaságban enni, és otthon is még kétszer. Zabpelyhet, almát és banánt, zöldségeket, rozskenyeret, zsírszegény túrót, natúr joghurtot, magvakat, rizst, tonhalat stb. szoktam fogyasztani, s még más "egészségesebb" élelmiszert. Kb. két hónapja tornázok (ezen a héten hanyagoltam...), biciklizek és kutyát sétáltatok. A túlevéseket leszámítva, szerintem nem annyira rossz.


Erről a dologról, amin most "keresztül megyek", nem sok embernek beszéltem. Úgy érzem, úgy sem érdekel senkit és nem fontos, nem valós a "problémám".


Mégis segítséget kellene kérnem? Beszéljek erről még valakivel?


18L/162cm/A súlyom régóta nem mértem, mert rossz a mérlegem, de sajnos, lehet, hogy már nincs ötven alatt... Szerintem 52kg körül lehetek. Bár nemrég rájöttem, hogy a súly úgysem számít, nagyrészt zsír van rajtam és nem izom.


És egy fontos kérdés, amire bár pontosan nem lehet tudni a választ, mégiscsak érdekel, hátha van valakinek tapasztalata: Számíthatok egy idő után ezek miatt a napok miatt hízásra? Meghízok?! Teljesen kétségbe vagyok esve...



2018. máj. 6. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus segíthet.
2018. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írj rám nyugodtan, megbeszèlhetjük bővebben ha szeretnéd.

1 nem lehet rajtad semmilyen felesleg, ha ennyi kg vagy

2 1800kcal nagyon kevés

2018. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A zabarohamok mögött a kiéhezettség áll, vagy testi vagy lelki. Mivel nem koplalsz, nálad valószínűleg valami lelki probléma lépett fel, ami az ilyen falásokban nyilvánul meg.
2018. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia tünete is lehet a falásroham.
2018. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne tarts otthon ilyeneket .Csokit ,meg egyéb nasikat. Amúgy biztos,hogy a fejedben van probléma , 1800 kalória mellett nem hiszem,hogy éhezel,mármint a tested.A hánytatás is pszichés probléma ..

Szerintem is pszichológushoz menj,ebből a pár sorból is kiderül,hogy gyűlölöd magad ,mentálisan nem vagy oké szerintem.

2018. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem is olyan nagy zaba, leszámítva a 200g diákcsemegét, ami önmagában se gyenge, de bevallom, én is nehezen hagyom abba az ilyesmit. Sok hónapos mogyorómánia van mögöttem, azért én kicsit jobban kontrolláltam a mennyiséget, neked is meg kell tanulnod ezt. Ha el is szállsz, legyenek határok. Legyenek egészséges szabályaid egy egészséges életmódhoz kapcsolódva. Emlékezz rá, hogy ha túlzabálod magad, rosszul leszel, remélhetőleg te sem vagy mazochista. Ha önsorsrontó igen, az már pszichés gond.



Néha vannak elszállós időszakok. legalább ne bántsd magad érte. Nekem nemrég egy időben 2-3 vacsorám volt, pedig az ideális a nulla lett volna (valahogy veszélyessé vált a vacsora, pedig feleslegessé is, a bőséges kései ebédem miatt). Ez tartott egy darabig, majd erőt vettem magamon (ezt nem lehet elmondani, amúgyis mindenki máshogy kapcsolja átmagát, gondolom) s azóta még fogyni is tudok. Valami kis önfegyelem mindenképpen kell, de sokaknál a diéta olyan, hogy majdnem mindenki bevadulna és bezabálna tőle. Ilyenkor a diétán kell változtatni, nem az akaraterőt növelni.

Lehet, hogy keveset eszel napközben vagy nem elég laktató ételeket. 1800 kcal kb. 52 kilósan nem rossz, talán az ételeiddel van baj vagy rosszul osztod el, lehet, hogy a suliban nem evés miatt kiéhezel...


Ha hájas vagy ilyen számokkal, edzened kéne, több izom kéne rád.



Senki meg nem mondja, meghízol-e az ilyen napoktól. Én fogytam akkor is, amikor olykor 4000 kcalt ettem. Mivel ritkán voltak és a napjaim többségén kis deficitben ettem. Plusz nem mindenki hízékony, bármit is jelentsen ez. Egy erős nap más hatású lehet, mintha elosztanánk a plusz kalóriamennyiséget...


De a bezabálás semmiképp nem lehet egészséges lelkileg s igazából fizikailag is, szokatlan terhelés a testnek. Nem olyan nagy, hogy nagy eséllyel megbetegítsen, de akkor sem ideális. Az a jó, ha beviszed, amit kell és jól érzed magad.

2018. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!