Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a barátom...

Hogyan mondjam meg a barátom családjának, ha nem kérek több ételt?

Figyelt kérdés
Egy év alatt 10 kilót fogytam, és nagyon nehéz volt. Szenvedtem eleget. Nemsokára megyek a barátomékhoz, és nem tudom, hogyan adjam elő a szüleinek/nagyszüleinek, hogy mindenből csak fél adagot eszem. Félek, hogy megsértődnek, de ha 10 napig zsíros, olajos ételeket ennék, kárba veszne a fogyókúrám. Ti hogyan oldanátok meg? Mit mondanátok az anyósjelöltnek, ha csak fél adagot tudtok enni a főztjéből? Segítsetek! :S
2010. jún. 14. 06:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdező problémáját. Nővéremnek van ilyen gondja leendő apósával. Szed egy adag ételt, megeszi, majd az após "-Szedjé' még, vegyé-egyé' Krisztike! No, egyél még!" És már emeli is a szedőkanalat a tesóm tányérja fölé.. És hiába mondja, hogy nem kér, zutty még egy adag pöri. Ez vidéki szokás. Van akit nehéz leszerelni :S Mondd azt, hogy orvos írt fel diétát valami allergiás reakció miatt, vagy nem tom :D
2010. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy fogyózom, mert a pasim elpofázta otthon -.-"
2010. jún. 14. 08:40
 13/17 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, nem kérek többet. Nagyon finom volt, mindent megkóstoltam, de fogyókúrázom."

Értelmes felnőtt megérti, nem sértődik meg. Nem muszáj minden szemetet magadba tömnöd mások miatt. Értük nem vagy felelős, ha megsértőnek, majd kialusszák, magadért, az egészségedért és a testedért viszont igen.

Ha szednek még egy kanállal, ott kell hagyni.

Egy falattal nem eszem többet vendégségben, mint amennyi kellett.

2010. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ismerem a problémát. Vidéki szokás a vendéget teletömni, merő jószándékból. A vendég meg bunkó, ha nem eszik kétszer annyit, mint szokott...


Ne hagyd magadat. Főleg ne hagxf, hogy más szedjen a tányérodra. Ha megetted, amennyit akartál, a többit hagyd ott, ha megsértődik a háziasszony, akkor megsértődik. Biztos elhangzik a szájából, hogy érezd otthon magadat - hivatkozhatsz erre, hogy otthon te ennyit szoktál enni.

2010. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
HA a kedves rokonség még szed a tányérodra, akkor megjegyzed, hogy "mondtam, hogy nem birok többet enni" és OTTHAGYOD! Pár alkalom után megszokják!
2010. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi baj van azzal, amit az első írt? Én is ezt szoktam mondani.

Ha meg tényleg olyan udvariatlanok, hogy csak úgy mernek még a tányérodra, akkor hagyd ott az ételt, persze nagy dícséretek közben, de mondd meg, hogy "jajj, hát ez nagyon finom volt, de tényleg nem bírok már egy falatot sem enni". Akár kérd el a receptet a háziasszonytól, azzal legalább eltereled a figyelmét.

2010. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a fogamra szoktam hivatkozni.
2010. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!