Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért jó a vegán diéta?

Dr.Padlizsán kérdése:

Miért jó a vegán diéta?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki vegán és egy kicsit sem értem hogy egy 14 éves gyereknek miért kell vegánnak lennie... Meg úgy amúgy bárkinek miért kell megvonnia magát a hústól a tejtermékektől vagy bármiféle állati eredetű tápláléktól?

2018. máj. 15. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A vegán táplálkozással alapjában véve nem lenne baj,ha az emberek tudnák,hogy hogyis kell azt csinálni. De általában fingjuk sincs.
2018. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
27%
Szerintem nem jó a vegán diéta.
2018. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azért jó, mert ő úgy érzi jól magát.

Én sem értem, hogy miért fáj az egyeseknek, hogy más mit eszik.

(egy nem vegán)

2018. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nekem azért jó, mert amióta vegán módon éetkezem, egy csomó problémám megoldódott.

Az izületi fájdalmak és dagadások megszüntek, nem vizesedek, nem fújódok fel az ételektöl, annak ellenére, hogy sokkal több zöldséget eszem, és igen sokszor nyersen, sokkal energikusabbnak érzem magam, nem fáradok el gyorsan, sokkal többet tudok sportolni, szóval egyértelmüen jobb az egészségi állapotom.


De nem is kívánom a húst meg egyéb állati eredetü élelmiszereket, ami azért meglepö, mert korábban igencsak szivesen ettem, és jól is estek.


Engem viszont nem lehet egyértelmüen a vegán kategóriába sorolni, mert nem ez az élemódom, azaz nem utasítom el kategórikusan minden állati eredetü dolog használatát, márpedig az igazi vegán esetében elvi okai vannak az életmódjának, nálam "csak" az étrend az, ami megegyezik az övékével.


Az meg, hogy miért lesz valaki vegán, magánügye, valamiért így érzi jobban magát, fizikailag is meg lelkileg is.

2018. máj. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Senkinek nem "kell" vegánnak lennie. 14 évesen felmerülhet, hogy ez az ő döntése-e, vagy a szülőké.


Megvonnod sem kell magadtól a húst és a tejterméket, ha együtt tudsz élni azzal, hogy az az állat a tányérodon hogyan élt, és hogyan halt meg. Vagy ezt ignorálni tudod ahogy a legtöbben teszik. Ha ez nem megy, akkor "kell" vegánnak lenned.


Annak bizonygatásába nem szeretnék belemenni, hogy a hús- és tejtermékfogyasztásnak milyen következményei vannak az egészségünkre nézve, tele van vele az internet. Meg persze az ellenkezőjével is.


Ez mindenkinek a saját döntése kellene, hogy legyen.


ps. nem vagyok vegán, de nagyon felnézek azokra, akik igen

2018. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Tőle kérderzd meg, neki miért kell. Nyilván vannak rá okai. Nekem is lenne egy csomó, a vegán életmód a legjobb ökológiai, elvi s egyéb szempontokból is, nincs mit tagadni ezen. De az én egyéb irányú korlátozásaimmal s állati fehérje iránt elfogult ízlelőbimbóimmal még nem merem meglépni ezt. Talán majd egyszer. Korlátozásokat azért bevezettem, mivel határozottan bántanak egyes dolgok.


Amíg az ember beviszi, ami szükséges, nem muszáj állati terméket enni... Ez választás kérdése. Persze értsen hozzá az ember, hisz még könnyebb elrontani, mint a mindenevő (pl. a sima, ovo-lakto vegetáriánus) étrendeket. De elrontani elég könnyű a húsosakat is, elég sok példa van rá.

2018. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem vonom meg magamtól az állati eredetű dolgokat, csak nem fogyasztom azokat. Ha akarnék, ennék húst, nem kell sajnálkozni. Ez egy etikai kérdés, ha teljesen egészséges vagyok 3 év növényi alapú táplálkozás után, élsportoló létemre, akkor miért fogasztanék telített állati zsírokban, antibiotikumokban gazdag húst? Etikátlannak tartom az állatok, emberek kizsákmányolását, módszeres kivégzését, megcsonkítását (pl disznók fülének, farkának, heréiknek eltávolítása ollóval, fájdalomcsillapítók nélkül), megerőszakolását (a tejelő teheneknek vemhesnek kell lenniük, hogy legyen tejük...)

Régebben ettem húst, de mindig éreztem, hogy ez nincs rendben, amit művelünk a nem emberi lényekkel, akiket mi alacsonyabb rendűnek tartunk...

2018. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!