Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor fogyjak, vagy edzzek?

Akkor fogyjak, vagy edzzek?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a hason lévő zsír eltüntetéséről, és a legtöbb helyen azt olvastam, hogy hiába csinálok mondjuk hasizom gyakorlatot, hogyha van rajta zsír, mert nem fog látszani változás.

Az a helyzet, hogy van egy kis zsír a hasamon, és a derekamon (azt hiszem.. úszógumi vagy mi) Kövérnek is èrzem magam, ezèrt megpróbáltam kevesebbet enni. A barátaim azt mondják, hogy vékony vagyok, meg hogy kb török ketté.. de amikor belenézek a tükörbe rosszul érzem magam...

Ès az alakom eléggé deszka, amit bem tudom hogy formálhatnék. Nincs mellem meg fenekem, és a hasam szerintem nagy. Az egyik barátnőm azt mondta, hogy ha híznék kicsit akkor lenne, mert nagyon vékony vagyok.. de szerintem nem igaz :(


Szóval a kérdésem az lenne, hogy akkor fogyjak még, hogy lemenjen a hasam, vagy inkább kezdjek edzeni?

És hogyan formálhatnám az alakom?


15/l

175cm 55kg



2018. máj. 18. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen számokkal? Tömegelj.

S fogyástól függetlenül mindig eddz (dupla betűknél az első duplázódik. Igaz, a magyarban felszólító mondat után felkiáltójel van, de nekem az ma már fura, változik a világ).

2018. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, upsz elírtam.. néha a betűket.is felcserélem😅
2018. máj. 18. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Kevés az izom és aránylag sok a zsír,ezért vagy sovány és mégis hájas .

Ha most elkezdesz fogyózni,még rosszabb lesz a helyzet,és egyáltalán nem biztos ,hogy eltünik a hasadról a felesleg .Izmot kéne felszedni ,úgy könnyebb a zsírt is leadni utána ,és ezerszer jobban fogsz kinézni .Az a kevéske zsír (sok nem lehet) ragaszkodni fog ,főleg egy nőnél,ha ilyen alacsony a testsúlyod hülye lesz a szervezet a vésztartaléktól megszabadulni.

Meg esélyes az is,hogy testképzavarod van, hogyha mindenki azt mondja sovány vagy te meg kövérnek érzed magad .Egy 5-10 kiló plusz elférne,még akkor is ha zsír is jönne az izom mellé,úgy már sokkal csinosabb lennél . A melled nem valószínű,hogy megnő tőle,de még egyébként is nőhet,hiszen csak 15 vagy .Többet kell enni nem kevesebbet,és sportolni .Saját testsúlyos vagy súlyzós gyakorlatok,torna . Kardiót én hanyagolnám mert elfogysz teljesen .

2018. máj. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne tömegelj 15 évesen kérlek, pláne lányként. A valódi tömegnövelés az abból áll hogy olyan terhelést biztosítunk az izmoknak, amelyből max olyan 8-10 ismétlést tud végrehajtani. Emellet egészséges táplálkozás, kalória többlet, és a makrótápanyagok helyes bevitele. Elmondom neked mi a bajod. Hogy a testmagasságoshoz nem passzol az a 55kg. Tényleg vékony vagy. Kezdj el egy saját testsúlyos edzést. Edz lábakra is, a popsidra is, a melledre is nyugodtan. Tévhitekkel ellenzétben nem fog összemenni, sőt, ha a zsír alatt elkezd izom nőni, akkor még talán nagyobbnak is fog tűnni.
2018. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Elfelejtettem írni, hogy azért ne tömegelj, mert 15 évesen még nem állnak készen az izületeid a komoly terhelésre (súlyzós edzés), csak saját testedet tennéd tönkre ezzel. Mint mondtam saját testsúlyos edzés ideális, a kalória szükségleted felett egyél egy kicsivel, kb. (100-200 kalóriával), azért hogy ne zsírosodj be annyira. A te kalória szükségleted olyan 55x35 1925 cal. Szerintem egyél olyan 2000cal körül.
2018. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
KöKöszönöm az eddigi válaszokat , még írhattok
2018. máj. 21. 22:22
 7/7 anonim válasza:
Az utolsó hülyeséget írt. Pont hogy 14-15 éves kornál lépnek át egy olyan határt az ízületek amikortól már nehezebben deformálódnak. Ha megtervezi az edzést és normálisan, izomzat felhasználásával végzi a gyakorlatokat nem dobálja a súlyt meg nem vesz fel természetellenes testhelyzeteket akkor a világon semmi baja nem lesz az ízületeinek. Abban egyet érthetünk hogy a súlyok használata értelmetlen amíg a saját súlyával sem tud dolgozni, de ezt az ízületes dolgot felejtsd el. Megfelelő általános bemelegítés + gyakorlatspecifikus bemelegítés illetve szabályos végrehajtás megfelelően megválasztott súllyal. Én most vagyok 16 és az egy ismétléses maximumom guggolásban 110kg ,felhúzásban 160kg és még sincs semmi bajom, meg nem is lesz. Okosan kell csinálni, ennyi.
2018. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!