Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék feszesebb lenni,...

Szeretnék feszesebb lenni, mit javasoltok? Lent van fontos leírás!

Figyelt kérdés

160 centimhez vagyok jelenleg 63 kg. 17 éves lány vagyok, nem épp az a zsír és bőr, hanem izom IS. Sok helyen láttam, hogy koplalás helyett menjek el edzeni stb, de (9 évet úsztam, utána 3 évet kézilabdáztam, de abba kellett hagynom, mert) nincs időm rá... reggeltől 15-ig suliban vagyok, 16-22-ig dolgozok... Hétvégén meg 12-22-ig. Szabadnapomon meg magánéletem élem+tanulok is. 700-900 kalóriát viszek be minden nap,(és nem akármit eszek, hanem legfőképp csirkemellet, főzelékeket, stb..) de nem látok eredményt. :/

Tudnátok valami tippet írni, amivel tudnék fogyni, feszesebb lenni?

Tudnátok étrendi,



2018. máj. 29. 02:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(Utolsó sor véletlen, bocsi miatta!)
2018. máj. 29. 02:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyél normális mennyiséget, hogy ne akadjon ki a szervezeted. Később jön az eredmény, de legalább szebb lesz a tónusod, bőröd, nem lesznek hiánybetegségeid.
2018. máj. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez koplalás. Soha nem leszel így feszes. Sőt, pont az ellenkező hatást fogod elérni. Nagyon löttyedt leszel.

Egyébként ha tényleg ennyire keveset eszel, akkor már iszonyat sokat kellett volna fogynod.

2018. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Szia, nekem meg az a bajom ,hogy túl sovány vagyok és egyre soványabb leszek pedig elég sokat eszem (14 éves vagyok és 44 kg) lehet azért, mert növök.
2018. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 évesen ennyit dolgozni tanulás mellett, te jó ég... Nem semmi.

Lehet, hogy azért nem fogysz, mert ez a jó súly neked. Nem tűnik olyan soknak, izmos is lehetsz a korábbi sporttól, miért akarsz fogyni?

Feszesebb a fogyástól nem leszel, csak akkor, ha sportolsz és izmosodsz. Ha nincs időd rá, akkor fogadd el magad így, nem megy minden egyszerre, tanulás, pénzkeresés, magánélet, fogyás és feszes test, mindez sport nélkül - nem vársz kicsit túl sokat, mondhatni lehetetlent magadtól?

Másrészről ennyi kalóriába nem tudsz minden fontos tápanyagot belesűríteni, még kiegészítőkkel is nehéz, így viszont ki fogsz dőlni egy idő után. Ennyi terhelés mellett kell a kalória, a tápanyagok, ne tedd már tönkre magad pár kiló mínusz kedvéért (ami lehet, hogy meg se fog rajtad látszani, vagy csak lötyibb leszel és ennyi).

2018. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az nem nagy baj, ha nem sportolsz, mert nyilván nem fér bele az idődbe, amit személy szerint meg tudok érteni. Viszont szerintem vagy nem jól számolod a kalóriákat, mert tényleg sokat kellet volna fogynod, vagy "rosszul" eszel. Vagyis sokat eszel egyszerre, este 6 után, stb. Azt írtad még, hogy legfőképp csirkemellet meg zöldségeket. De akkor gondolom ezek mellett mást is. Azoknak szoktad nézni a kalóriatartalmát? Régen én is ettem mondjuk édességeket, mert úgy voltam vele, hogy simán beleférnek. De most én is diétázom, és mivel mindig megnézem, hogy miben hány kalória van, sokszor ledöbbenek, hogy ténylegesen mennyit is tartalmaznak bizonyos ételek. De még az egészségesek is!

Feszesebb meg a fogyással tudsz lenni. Már ha tényleg van rajtad annyi izom. Értelemszerűen akkor az izmok jobban ki fognak rajzolódni.

2018. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha olyan helyzetben vagyok, hogy nem tudom azt enni, amit szeretnék, akkor felmérem rendesen annak az energiatartalmát, amit helyette eszek, ezek általában megszabottak.

Ha jól veszem le, amit írtatok, felejtsem el,m amit szeretnék?

2018. máj. 29. 19:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne koplalj semmiképp! Eleve roppant elfoglalt vagy és nem tudsz edzeni, gondolom, stresszes is az életed, legalább a táplálkozásod legyen rendben. Nem érdekelne most a fogyás, csak az egészség.


7-900 kcallal hihetetlen, hogy nem fogysz, állítólag létezik ember, aki extrém betegségekkel ezt már majdnem meg tudja csinálni, de ez már minimum a lehetetlenség határán van. Emelném a kalóriát, mert bizonyára átkozottul belassult az anyagcseréd. Nem érzed magad rosszul? Amikor a test már ilyen brutál szinten kapcsolja le a működését, akkor általában már érzékelhető bajok vannak, amennyire tudom.


Az mindegy, mikor eszed meg, mert nem azon múlik. Rengetegen úgy fogynak gyorsan, hogy este esznek másfélszer ennyit, de logikus is, hogy az időpontnak nem lehet sok hatása az energiafelhasználásra.

2018. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval egyelőre mondjak le erről, igaz?
2018. máj. 30. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Ponthogy nagyon fontos, hogy mikor eszel. És megjegyezném, ez orvosilag bizonyított. Ugyanis az anyagcseréd este 6 után egyre jobban belassul. Nem fogod olyan gyorsan és "jól" lebontani a tápanyagokat. Szóval tényleg figyelj rá oda!
2018. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!