Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy ne...

Hogy tudnám elérni, hogy ne hízzak tovább?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem tudok rendszeresen 3 óránként enni, ahogy elvileg kellene. Két évvel ezelőttig nem volt semmi probléma, addig tudtam rendesen enni.

Viszont két éve normális munkarendről kénytelen voltam 3 műszakra váltani. Azóta feljött rám több mint 15 kg.

Most így néznek ki a napjaim:

délelőttösben: reggel 4-kor eszek, utána 10-kor van 20 perc szünet amiből evésre 10 perc jut. Legközelebb 16-kor tudok enni, mikor hazaértem.

Délutánosban: 12-kor, utána 18-kor 10 perc evésidő, harmadik étkezés éjfélkor.

Éjszakásban: 18-kor, szünet 2-kor, következő étkezés 8-kor.

Ez van elvileg heti 5 nap. De az utóbbi fél évben 3 hétvégén nem volt túlóra, tehát lehet azt mondani, hogy heti 6 nap.

Szóval ezekben a 10 perces evésidőkben kellene olyan kaját ennem, amitől nem leszek a következő hat órában éhes.

Mikró és hűtő nincs, bevinni se enni- se innivalót nem lehet. A gyárban az átlaghőmérséklet 25-30 fok között van.

40/N



2018. máj. 31. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell 3 óránként enni, én bele is betegednék, azt hiszem... A páromnak sincs rendes időben szünete, végigdolgozza a 8 órát anélkül, hogy leülne enni, 12 óránál már más, van kis szünete és 12 dkg földimogyorója és kész, nem igazi étkezés, de neki egy kicsinek megteszi (normálisan nincsenek kis étkezései, de mit lehet tenni?). Éjszakás 12 órában nem is evett az utolsó 10 órában, mert nem tud éjszaka enni, most azért jobb.

Ő bármivel jóllakik, csak sok szénhidrát és kalória legyen benne, ez 9-10 órára elég neki. Hogy veled mi a helyzet, azt ugye nem tudhatom. Én tipikus vagyok, a fehérje laktat, ezt segíti a zsír, a szénhidrát gyengébb, de manapság már az se rossz. Ki kéne tapasztalnod, mi laktat kalóriaigényeden belül, ez nagyon egyéni.

Némi nekikészüléssel 10 perc alatt meg tudnám enni az egész napi ételemet, szóval egy étkezés nem tűnik kihívásnak. Tartalmas, töményebb ételt ajánlok, amivel rendesen jóllaksz, de hogy ez neked mi, nem tudhatom. Illetve azt sem tudom, hogy mennyi kalória jut erre a gyors étkezésedre...

Sajt, tojás, hús zöldséggel vagy ha sokakhoz hasonlóan azzal nem tudod megenni, gabonával, esetleg valami tartalmas hüvelyes étel? De van, aki ezt sem eszi meg 10 perc alatt. Nekem a pogácsafélék is roppant szimpatikusak, könnyen megfogható, kellően tömény, percek alatt simán megehető viszonylag sok kalória. De azért jobban laktatna pár főtt tojás.

2018. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én bármit eszek, és bármennyit akkor is éhes leszek 3 óra múlva. Látom én is, hogy nagyon sokan semmit sem esznek a 8 óra alatt. Ezt én nem tudom megcsinálni. 3 óra után már korog a gyomrom, 4-5 óra után már a szédülés és ájulás kerülget akkor is ha egy kalóriadús ebédet ettem például. Ezért nem tudom, hogy lehet kibírni.
2018. máj. 31. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Rejts a zsebedbe egy zacskó szőlőcukrot, abból tudsz eszegetni munka közben. Arra pont jó, hogy ne legyél rosszul két étkezés között.
2018. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szőlőcukortól maximum még éhesebb és hosszútávon cukorbeteg lesz lyukas fogakkal.

Lassú felszívódású szénhidrát kell magas fehérjetartalommal. Egy kis doboz főtt csicseriborsó, mogyoróvaj, főtt csirke.

2018. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!