Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős súlyfelesleg leadásár...

Jelentős súlyfelesleg leadására milyen otthon végezhető mozgásformát javasoltok?

Figyelt kérdés

Tudom, elcsépelt a kérdés és itt is sokan kérdezték már ezt, de gondoltam, próbát mégis megér. :)


Ciki vagy sem, nő létemre jelentős, kb. 60 kg-os súlyfelesleggel küzdök, de most megelégeltem és szeretnék változtatni, csakhogy a komplett életmódváltás jelen pillanatban kivitelezhetetlen. Nem lustaságból és akaratgyengeségből mondom (de ha lesznek, akik mégis annak titulálják, hát nem baj), de étrendet jelenleg semmilyent nem tudok kialakítani, az egyetlen, amit ezért lehetőségem van tenni, hogy nem a tisztán fehérlisztes péktermékeket fogyasztom. Marad a mozgás, erre minden este lenne átlag másfél órám. Konditerembe eljárni és különböző eszközöket vásárolni szintén nem kivitelezhető mostanában a számomra, így olyan megoldást keresek, ami a négy fal között, a szobában is elvégezhető. Konkrét gyakorlatokat és videókat egyaránt szívesen fogadok, külön örülnék, ha ezek a jelentősen megnyúlt alhasi és félkari bőrömnek is kedvezőek lennének, hogy minél kevesebb legyen a remélt fogyás után a ráncos és szottyadt bőrfelesleg. Tudom, hogy ez elkerülhetetlen, de szeretném mégis a legjobbat kihozni, ha már így elhanyagoltam magam.

Célkitűzésem nincs, hogy mennyi idő alatt szeretnék lefogyni vagy mennyit, pláne így, hogy mostanában az étrenden nem tudok változtatni. Kezdetnek pár kiló mínuszért is biztos hálás lenne a szervezetem és a testem, de ha már elszántam magam, tényleg szeretném a leghatékonyabban csinálni, nehogy az legyen a vége, hogy vagy nem fogyok, vagy igen, de közben túlterhelem a szervezetemet (korábban még sose mozogtam, sportoltam rendszeresen, így állóképességem jelenleg nem sok van, ráadásul 100% ülőmunkát is végzek) és megáll a szívem vagy ilyesmi.

Később pedig hátha megoldható lesz az étrendváltás is, esetleg az edzőterem, hogy még hatékonyabb lehessek. :)


Köszi előre is a segítő válaszokat! :)


2018. jún. 6. 11:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Én a helyedben sétàval és biciklizéssel kezdenék. Bár ez pont nem a 4fal között történik viszont kardio mozgás amihez nem kellenek eszközök és pl a bicikli nem terheli az ízületeket.
2018. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz lefogyni ,ha az étkezéseden nem változtatsz .

Bírom amikor valaki kiköti már az első pár sorban,hogy ugyanazt fogja enni amivel hízott 60 kilót,aztán azt várja csodát tegyen bárki .

Fogalmam sincs miféle oka lehet annak,hogy SEMMIT nem tudsz változtatni . Ha kevés a pénzed , akkor is tudsz makrókat számolni és kalóriákat számolni , és ilyen egyszerűen nincs ,hogy nem tudsz min változtatni ,itt a nyár van egy csomó olcsó zöldség , pékárút meg nem is kell egyáltalán enni. Fehérjének nem bélszínt eszünk lazaccal mi pórnépek sem .

Tervezni és betartani teljesen ingyen van ,csak meg kell erőltetni magad ... de ha más indokod van,talán valaki melletted áll egy géppisztollyal és kényszerít,hogy egyél akkor nem szóltam .

Bocs,ha kicsit nyersen fogalmaztam,de nem lehet úgy lefogyni ahogy meghíztál , odafigyelést igényel ,ilyen nincs hogy zabálok is meg fogyok is .

2018. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Első: biciklim nincs, a sétán gondolkodtam, csak nem tartottam túl hatásosnak, mint mondjuk esetleg különböző gyakorlatokat, de akkor ezt mindenképpen beiktatom. :)


Második: általában véve van igazság abban, amit mondasz, de most tényleg nem tudok változtatni. Tudom, hogy étrendváltás nélkül nem úgy mennek a dolgok, mint vele, de nálam ez most tényleg nem kivitelezhető. Nem tartanak pisztolyt a fejemhez, de egyszerűen nem olyanok a körülmények az életemben, hogy be tudjam szerezni, amire szükségem van, vagy legalábbis nem hosszútávon, és nem elsősorban a pénz miatt, mert tudom, hogy nem csak a méregdrága cuccok vannak. Van ilyen, ezen is akarok változtatni, amint lehet, ezért ügyködöm is azon, hogy minél hamarabb lehessen. :) És eddig sem pl. a zsírban tocsogó csülköt ettem fehér kenyérrel két pofára, egyszerűen csak erős hajlamom van a hízásra, amiről régebben nem vettem tudomást, meg voltak hormonális gondjaim is, amiket szerencsére sikerült orvosolni. És ezért is mondtam, hogy nem hirtelen akarok sokat, pláne étrendváltás nélkül, mert nincsenek illúzióim, de jelenleg, ha 5-6 kiló lemenne, már könnyebben léteznék. Aztán meg, ha sikerül beiktatni az étrendváltást, ilyesmit, az lenne az igazi. :)

De köszi neked is, kell az ilyen vélemény is, és a legtöbb esetben tényleg neked van igazad, hogy a legtöbben már kapásból az elején hárítanak. :)

2018. jún. 6. 12:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De most is eszel valamit,azt hogy szerzed be ? És miket eszel,mert abból már el lehet indulni valamerre.

www.kaloriabazis.hu oldalt tudom ajánlani .

Az étrend a lényeg,hiába égetsz el otthon tornával vagy szobabiciklivel 3-4száz kalóriát,ha még mindig nem leszel deficitben annyi kalóriát beviszel . Ezért írtam,hogy étrend nélkül pofonnak a szar a sport .

5-6 kiló fogyáshoz pontosan ugyanolyan feltételek kellenek mint 60hoz ,hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amit felhasználsz . Ha ennyi felesleg van rajtad,akkor te többet viszel be ,ha ezt folytatod nem fogsz fogyni .

De talán ha leírnád mi a gond ,milyen hozzávalóid vannak otthon, tudnánk segíteni az étrendben is .

2018. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajlam nehezít, de a zsír mindenkináél többletkalóriából jön.


Mindenképpen alapvető az étkezés, a mozgást sokaknak könnyű ellensúlyozni evéssel s ekkora felesleggel olyan igazán intenzíven nem is edzhetsz még. A séta remek egyébként, de persze csodákra nem képes, megfelelően kell enned mellé (bár ez a napi 1 óra futásra is igaz, van, aki nem fogy vele fizikai munka mellett sem, pedig lenne miből, de éhes és sokat eszik).


A liszt színe fogyás szempontjából sokunknak teljesen mellékes. A családomban mindenkinek ugyanannyira laktató a tk, mint a fehér s a vércukorszint szempontjából sem igazán érdekel minket a dolog (de azért preferáljuk a tk-t, amennyiben kicsit sem lesz rosszabb úgy az eredmény. de a fogyásunkra nulla hatása van és ugyanúgy érezzük magunkat vele). De logikus, hogy sokaknak számít, hogy a rostosabb, lassabb felszívódású verziót egye, így ez OK. Már ha jelentős mennyiségű tk liszt van pl. a kenyérben, nem nyomokban.


De mást is tehetsz étkezés terén, ez tuti. Max. te kevesebbet, mint sokunk, de nem is kell ekkora feleslegnél drasztikus étrendváltoztatás (max. az egészséged miatt nem ártana, ha nemcsak sokat, de rosszul is ettél, de fokozatosan is jó)... Ha galuska helyett zöldséget eszel, már az is hatalmas s ennyire durvát nem is ajánlok, nem mindenki bírja. De akkor is ehetsz kevesebbet a lisztes dolgokból. Nem mintha ettől garantáltan fogynál, de azért van rá esély, nem is olyan kicsi.


Én 4 fal között a power walkingot szeretem, gyaloglás, de azért érdekesebb és intenzívebb. Persze a friss levegőn gyaloglást, túrázást nem pótolja, nálam az az elsődleges.


De teljes testes erősítő edzést is lehet nyomni egy ponton, hogy ne veszítsd el azt az izommennyiséget, ami csak a nagy súlyod miatt van rajtad s ha fogysz s nem változtatsz a mozgáson, a legjobb étrend mellett is lebomlik. De ha ez nem érdekel, nem baj, fókuszálhatsz a megfelelő izomzatra később is. De ülőmunka mellé nem árt, ha többet mozogsz. Másfél óra séta elég minimális, nekem ülőmunka mellett hegyen sem volt elég s én sosem voltam sportos.

2018. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező: napi egy óra tempós gyaloglás. De minden egyes nap, esőben, szélben. Ingyen van.


Szintén ingyen van csak a háromnegyedét megenni mindennek, majd fél év múlva már csak a felét.


Szintén ingyen van nem enni édességet és nasit, és csak vizet inni.



A lényeg pont az, hogy KIMENJ a négy fal közül. Hajrá séta!


Ekkora fogyásnál pedig a bőr lógni fog, azzal sokat nem tehetsz, a bőrt nem tudod izmosítani. Hidratálni igen: napi 3 liter tiszta víz, és legyél sokat napon: a D vitamin hiánya is kövérséget okoz vagy lassíthatja a fogyást.

2018. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A diétát többen leírták előttem, de ha megteheted, vegyél egy használt szobakerékpárt! Így rossz időben vagy kora reggel - késő este is tudsz tekerni pár ezer forintért.
2018. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ami minimum kéne:

- napi 1,5 óra bringázás szabadban (otthon ellipszistrénert tíz perc után megunom, de ha elbringázok 15 km távolságra, akkor onnan még haza is kell jönni (így 30 km).

- 1200 kalóriás étrend, minta: [link]

- éhség elleni csodavizem: gyömbér, szeletelt uborka, szeletel citrom, mentalevél vízbe [link]

2018. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, változtatni kell az étrendeden is, ezt nem tudod megkerülni.

Csak számold ki, hogy amit megeszel, ahhoz mennyit kéne mozogni, hogy lemozogd. Egyetlen egy Mekis hamburger kb. 1 óra torna. Szóval gondol át.

2018. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon tudom ajánlani az ő videóikat. Kezd az un. alacsony intenzitású gyakorlatokkal, mint ezek:naponta végezhetőek

https://www.youtube.com/watch?v=uNrqrk2xcAo

https://www.youtube.com/watch?v=UdQLw9jPuu4

Ha a menün nem tudsz változtatni akkor egyél mindenből a felét annak amit egyébként szoktál. Szüntesd be az un. étkezések közötti nasizást. Ne igyál szénsavas cukros üdítőket, chipseket csokikat. Ha más nem akkor legalább heti kétszer 30 percet próbálj meg sétálni majd később kocogni a torna mellett.

2018. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!