Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős súlyfelesleg leadásár...

Jelentős súlyfelesleg leadására milyen otthon végezhető mozgásformát javasoltok?

Figyelt kérdés

Tudom, elcsépelt a kérdés és itt is sokan kérdezték már ezt, de gondoltam, próbát mégis megér. :)


Ciki vagy sem, nő létemre jelentős, kb. 60 kg-os súlyfelesleggel küzdök, de most megelégeltem és szeretnék változtatni, csakhogy a komplett életmódváltás jelen pillanatban kivitelezhetetlen. Nem lustaságból és akaratgyengeségből mondom (de ha lesznek, akik mégis annak titulálják, hát nem baj), de étrendet jelenleg semmilyent nem tudok kialakítani, az egyetlen, amit ezért lehetőségem van tenni, hogy nem a tisztán fehérlisztes péktermékeket fogyasztom. Marad a mozgás, erre minden este lenne átlag másfél órám. Konditerembe eljárni és különböző eszközöket vásárolni szintén nem kivitelezhető mostanában a számomra, így olyan megoldást keresek, ami a négy fal között, a szobában is elvégezhető. Konkrét gyakorlatokat és videókat egyaránt szívesen fogadok, külön örülnék, ha ezek a jelentősen megnyúlt alhasi és félkari bőrömnek is kedvezőek lennének, hogy minél kevesebb legyen a remélt fogyás után a ráncos és szottyadt bőrfelesleg. Tudom, hogy ez elkerülhetetlen, de szeretném mégis a legjobbat kihozni, ha már így elhanyagoltam magam.

Célkitűzésem nincs, hogy mennyi idő alatt szeretnék lefogyni vagy mennyit, pláne így, hogy mostanában az étrenden nem tudok változtatni. Kezdetnek pár kiló mínuszért is biztos hálás lenne a szervezetem és a testem, de ha már elszántam magam, tényleg szeretném a leghatékonyabban csinálni, nehogy az legyen a vége, hogy vagy nem fogyok, vagy igen, de közben túlterhelem a szervezetemet (korábban még sose mozogtam, sportoltam rendszeresen, így állóképességem jelenleg nem sok van, ráadásul 100% ülőmunkát is végzek) és megáll a szívem vagy ilyesmi.

Később pedig hátha megoldható lesz az étrendváltás is, esetleg az edzőterem, hogy még hatékonyabb lehessek. :)


Köszi előre is a segítő válaszokat! :)


2018. jún. 6. 11:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kifogáskereséssel kezdődött a kérdés, majd azzal is folytatódott, hormonprobléma, satöbbi. Ha több kalóriát viszel be, mint kell, akkor hízol, ha kevesebbet, akkor fogysz. Ennyi az egész. Azonnali cukor és fehérliszt evés abbahagyása, ez nem kerül semmibe. A tévé előtti evés abbahagyása. Nincs csodaszer, ima, jősnő, kifogás, egyszerűen kevesebbet kell enni. természetesen a túlsúlyod miatt nem szeretsz mozogni, nem is elvárás, hogy fuss, súlyzózz. Egyszerűen sétálj egyet, addig sem eszel. Kérd meg a lakótársaidat, hogy támogassanak. Ne csúfoljanak, de ne is erőlködjenek rajtad. Az agyadban kell rendet rakni és megérteni, hogy bele fogsz halni a túlsúlyba.
2018. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!