Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetek anorexiás, normál...

Lehetek anorexiás, normál súllyal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg 178 centi vagyok, 68 kilóval, ami azért nem túl sovány, sőt véleményem szerint továbbra is undorítóan kövér vagyok, de mégis megfordult a fejemben, hogy az elmúlt hónapokban lévő, ételhez való viszonyulásom, talán anorexia lehet.

Minden négy hónappal ezelőtt kezdődött, amikor 73 kiló voltam. Elég kövér. Úgy döntöttem, hogy fogyni szeretnék. Eleinte csak fitness oldalakat, videósokat kezdtem követni. Igyekeztem helyettesíteni a nem diétás kajákat, hasonló, finom, ugyanakkor egészséges verziókkal, mert akkor még szerettem az ízeket és az evést.

Szépen lassan a kalória bevitelemet is csökkentettem olyan 1500/1200 kcal/nap-ra. Ezt szépen be is tartottam, mellette minden második napon edzettem egy órát. Egy hónapon belül elértem néhány kiló változást, ami nagyon megörvendeztetett. De furcsa módon csak kövérebbnek láttam magam, ezért szintetudatalatt egyre kevesebbet kezdtem enni. 1000, 800, 500, 200 kalória. Egyre inkább lefelé mentem. Így elértem a 65 kilót, elég rövid idő alatt, de még minden undorító voltam. Ráadásul valamikor egy megmagyarázhatatlan érzés lett rajtam úrrá, és olyankor nem tudtam leállni az evéssel, gondolom az éhezés miatt. Viszont ezután néha, ha nagyon tűrhetetlen lett a bűntudatom,olyankor hánytatással próbáltam "könnyíteni magamon".

A szüleim pedig észrevették, hogy mostanság kevesebbet eszem, vagy éppen túl sokat, elbeszélgettek velem. Ezért igyekeztem legyűrni a falatokat a torkomon, a kedvükért, de minden egyes étkezés a pokol volt. Rettegtem, ideges voltam, hogy ma mit fognak lenyomni a torkomon. Mivel hízlalnak tovább. Aztán, három hét "normális" evés után ráálltam a mérlegre, amit elrejtettek előlem, de nem elég gondosan. 68 kilót mutatott. A jelenlegi súlyom, de ez másfél héttel ezelőtt volt. Szerencse, hogy egyedül voltam aznap otthon, mert egész nap, csillapíthatatlanul zokogtam, a felszedett súly miatt. Ez akkor teljesen ésszerűnek tűnt. Az aztkövető napokban nem ettem semmit, csak vizet ittam, mivel még az étel gondolatától is elfogott a hányinger és a szorongás. Igyekeztem minél ügyesebben túljárni a családom eszén, sikerült is.

Mostanában megint nem eszek, mert egyszerűen képtelen vagyok rá. Néha egy alma, egy mandarin, néhány levél saláta lecsúszik, de már azokat sem érzem igazán bűntudat nélkül ehető ételeknek. Ráadásul egyre inkább kezdek meggyűlölni mindenkit, aki étellel kínál. Ez megijeszt, szeretnék segítséget kérni, de nem merek, hiszen azanorexiások soványak, én meg nem vagyok, és így magy valószínűséggel azt gondolnák, hogycsak sajnáltatni akarom magam. A szüleimet kerülöm, a barátaimat szintén, egyre fáradtabb vagyok, de képtelen vagyok enni. Ez tényleg anorexia? Hogy tudnék "meggyógyulni"? Normál súllyal egyáltalán lehet anorexiám?

Sajnálom, ha buta kérdés, vagy ilyesmi, csak szeretnék segítséget kérni, mert félek, és így név nélkül könnyebb.

17/L



2018. jún. 15. 20:29
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Elméletileg lehetnél anorexiás normális súllyal, minden anorexiás volt valamikor normál súlyú. Te viszont kamuzol egy rosszul átgondolt történettel. Négy hónap alatt 8 kilót fogyni teljesen normális, kicsi odafigyeléssel elérhető. olyan abnormális étkezéssel, amit te itt előadtál, nem itt tartanál.
2018. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
96%

igen, en az vagyok

10 evig voltam valoban anorexias nagyon alacsony sullyal

sikerult meghiznom, normal sulyu vagyok kb. 54kg es 160cm

de kb. egesz nap azon agyalok mit eszem, az mennyire sok, allandoan ehes vagyok - emiatt allandoan lelkiismeret furdalasom van, szegyellem magam

sosincs egyetlen perc nyugalmam, hogy ne lenne rossz erzesem, amiert ettem... ha nem eszem, nem erzek haragot magam irant, de nincs semmi erom, faj a hasam, semmi kedvem nincs semmihez stb.

es igen, kovernek latom magam

2018. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
A hánytatás nem anorexia, hanem bulimia. Ez a kettő keveréke. Természetesen lehetsz anorexiás normális súllyal, az anorexia nem a soványságot jelenti, hanem a nemevést. Ami természetesen kóros soványságba fog torkollni. Haladéktalanul orvoshoz és pszichológushoz kell fordulnod, mert ez egy teljesen rendellenes állapot, te most borzasztóan szenvedsz, és magától nem fog helyreállni. Mondd meg a szüleidnek, hogy kísérjenek el a háziorvoshoz és keressenek neked egy pszichológust.
2018. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Bocsánat, nem olvastam el a leírást, csak a kérdésre válaszolok : az anorexia mentális betegség, tehát az aki túlzottan vékony szeretne lenni/ezt találja szépnek, atesik a ló túloldalára azzal hogy koplal, túlzásba viszi a testmozgast, meg van róla győződve, hogy teltebb mint valójában, feltehetőleg anorexiás.

Vagyis akár egy 70-80 kilós nő is lehet anorexiás. Fejben van a gond, ez a lényeg.

2018. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
78%
Az anorexia nem testsúlytól függ. Ez egy testképzavar, ami miatt túl kövérnek látja magát az ember. Ehhez társulhat a bulimia: amikor evés után bűntudatot érzel, és meg is hánytatod magad. Kérj segítséget valakitől akiben megbízol, és fordulj szakorvoshoz minél hamarabb!
2018. jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
95%

Én is 178 centi vagyok, a 68 kg egy elég normális testsúly ehhez a magassághoz. Inkább az önértékeléseddel lehet probléma.


Lehet anorexia, az anorexiások egy részének a sok éhezés miatt falásrohamai vannak és különböző módokon próbálnak megszabadulni a súlyfeleslegtől, a nem-evés, barátok, család kerülése szintén anorexiára utal :/


Ahhoz hogy jobban érezd magad, először el kell fogadd a tested. Próbálj meg pozitív testképpel foglalkozó cikkeket, videókat keresni (de ne az ilyen Blikk meg Nőklapja szintűeket...) talán angolul több ilyen van :D Esetleg valamilyen kalóriaszámláló appon állíts be a súlyod megőrzéséhez szükséges kalóriamennyiséget és kövesd pár hétig hogy mit eszel ha nagyon félsz hogy hízni fogsz, talán az megnyugtat hogy nem. Tudom még javasolni a jógát, ami szintén segít a pozitív testkép elérésében :) Esetleg nézegess receptoldalakat és keress olyan ételeket amiket szeretsz vagy szívesen megennél. Ha nagyon nem tudsz enni, próbálj meg leturmixolni gyümölcsöket, vagy banánfagyit csinálni. Vagy olvass cikkeket az anorexia veszélyeivel vagy az alultápláltság következményeivel kapcsolatban, de lehet inkább az segítene hogy történeteket olvasol a gyógyulással kapcsolatban.


Ha jól értettem 4 hónapja kezdődött, talán még ki tudsz belőle egyedül jönni, ha pár hét múlva sem leszel jobban, akkor mindenképp menj el orvoshoz, ne hagyd hogy a betegség eluralkodjon rajtad.

2018. jún. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Anorexiának két diagnozisa van. Anorexia illetve szubklinikai anorexia. Az elsőhőz kell, hogy a testsúlyod a normál alatt legyen, a másodikhoz nem feltétlenül. Ez a kezelés miatt fontos, általában a szubklinikai anorexia terápiás segítséget kap, míg súlyos anorexiát kórházban kezelnek. Az is tény, hogy normál súly esetén nehéz kezelést kapni. Ha tényleg szeretnél kezelést (és nem magánt) akkor érdemes inkább a hányatásról beszélni, bulimánál a testsúly nem olyan fontos, mint anorexia esetén. Ha sikerül kapnod segítséget, akkor ott mindenről tudsz beszélni. Általában a bulimiát és anorexiát hasonlóan kezelik: normalis étrend kidolgozása, testsúly ellenőrzés, beszélgetés stb.
2018. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%
178 cm-hez 68 kg átlagos. De az átlagos a legtöbb jóízlésű ember szerint épp az, ami. Középszerű, nem megkaptó. Ha 56 kg körül lennél ekkora magassággal már kész modell alakod lenne. Szerintem ne fogyókúrázz hanem válts életmódot étkezz egészségesen és sportolj, lemegy az 4 hónap alatt és sokkkal tovább tart mint igy, nem lesznek falási rohamok sem. Ha szeretnéd akkor tudok tippket adni privtában, neke már sikerült:)
2018. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!