Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik a tapasztalatok az intermi...

Mik a tapasztalatok az intermittent fastingról (időszakos böjt)?

Figyelt kérdés
Én egy alternate day típusú diétát próbálok ki éppen, a böjti napokon maximum 600 kalóriát fogyasztok, az utána következő napon bármit, amit megkívánok, s ezután minden indul előről.
2018. jún. 19. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Az intermittent fastingot úgy szokás csinálni, hogy egy meghatározott eating window-on belül marad az ember. Pl délután 2 és este 8 között eszik, este 8-tól másnap 2-ig pedig "éhezik".

Annak, amit te csinálnál, semmi értelme. Ha egy nap 600-kcalt eszel, másnap meg betolsz 2400-at, akkor az olyan, mintha 1500-at ettél volna 2 napon keresztül. Ennyi kalóriával pedig az átlag nő nem fogy, max heti 0.2-3kg-t, ami egyenlő a nullával...

Na meg persze ez visszafelé is elsülhet. Ha olyan a genetikád, hogy nem bírod az éhezést, a szervezeted az éhezős napokon átáll éhező üzemmódba, és a másnapi kaját igyekszik majd elraktározni. Belassul az anyagcseréd, egyre kevesebb étellel is hízni fogsz, hiszen a szervezeted azt érzékeli, hogy baj van, néha nincs elég kaja, raktároz az ínséges időkre.

2018. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Böjtölés alatt nem fogyasztunk kalóriát, az az első szabály. Nem tudom, mennyi tapasztalatod van eddig a böjtöléssel, de ha nem sok, akkor inkább lassan kezdd, hogy rendesen hozzászokj.


Kezd mondjuk 16-8 felállásban, hagyd ki a reggelit, vagy a vacsorát egy pár hétig. Aztán told ki az első étkezést, 18-6-ra pár hétig. Aztán 20-4-re.


Én most itt tartok, úgy, hogy januárban kezdtem IF-ezni. A célom 23-1 (vagyis egy nagy étkezés naponta), ezt most heti 1-2-szer sikerül, a többi napom 20-4-es.


Haladóként lehet kihagyni egy-egy napot, valószínűleg egy-ket hónapon belül én is kipróbálom majd. De semmiképp se azzal kezd.


Ja igen, és a legfontosabb még egyszer: böjtölés alatt nem eszünk, még egy kicsit sem. Az kb. azonnal elrontja az egészet, minden pozitívumával együtt, és inkább koplalás lesz belőle. A kettő nagyon nem ugyanaz. Olvass utána, nézz Youtube videókat, mert nagyon tudatlannak tűnsz a témában.

2018. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Valóban nem ezt nevezzük IF-nek, bár azon belül is rengeteg variáció létezik.

Van egy magyar Youtube-os lány aki az általad említett môdszerrel fogyott le (bár lehet te is onnan merítetted az ötletet). Neki bevált, nekem nem válna be, mert a "bármit ehetek" napon így biztos túlenném magam. Az, hogy neked hogy fog beválni, csak tőled függ :)

2018. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
nekem a vércukorszintem a böjt kezdetén majdnem 7-8 között volt kb. 3 hónapja a 12-20ig eszem tehát a reggelit kihagyom, így beállt a cukrom éhgyomri 4re.
2018. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 levikés válasza:
100%

sziasztok! Időszakos böjt sok létezik: [link]

Én a 4-eset kezdtem el csinálni, tehát egyik nap 500 kalória, másik nap bármennyi (ezen a napon én kb 900-at tudok megenni), és így tovább. IR-es vagyok. A két hét eredménye: minusz 3 kg, a hajhullásom megállt, a vércukrom beállt, rengeteg energiám van, a hormonjaim rendeződtek, nincs farkaséhség, szóval szuper!!!

2020. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló! Csinálod még azóta is a böjtöt? Én most kezdtem el (szintén IR), és nem érzem a legjobban magam :D Ez elmúlik majd?
2021. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!