Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » így lefogyhatok? 115 kg lány

így lefogyhatok? 115 kg lány

Figyelt kérdés

reggelire egy zsömle ebédre a rendes adagom több mint fele és persze szénhidrát,cukor meg persze a tészták kilőve.délután gyümölcs meg max egy joghurt. napi 40 percet tornázok (norbi) és ha az idő engedi akkor 4 km-t biciklizek. most a norbis dvd-t lecserélem a norbi kiképzésre.leakarok fogyni és nyáron kb mennyi menne le ezzel? meg persze napi 2-3 l folyadék (víz)

19 éves vagyok


2010. jún. 16. 21:18
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire a zsírégetéshez gyümölcsöt kell enni vékony szelet teljes kiőrlésű kenyérrel. A gyümölcsre szórni érdemes egy kávéskanál őrölt lenmagot, mert telítetlen szírsav tartalmára szükség van a fogyáshoz, és rosttartalma is jól jön.

Az étkezésből teljes egészben száműzni kell a fehér lisztet, illetve a vele készült bármit, a cukrot, a fehér rizst, és lehetőség szerint az állati zsírokat. Minél jobban.

A szétválasztásos étkezés hatásos: hús párolt zöldséggel (jót tesz a lépnek a párolt zöldség) vagy frissel, vagy tejes kiőrlésű lisztből készült tészta, szintén zöldséggel vagy lehetőleg cukor nélküli lekvárral.

Mindennféle fehérjéhez - sajt, kefír, joghurt - inkább zöldség, erős paprika, uborka, paradicsom.

Napi 20 perces testedzés, amikor a pulzus semmiképpen sem megy 130 fölé, mert azon túl már nem zsírégetés történik, hanem a tartalék szénhidrátot égetjük az izmokból és a májból.

A szakértők okfejtése szerint az anyagcserét "égésben" kell tartani. Ezert tekered a pedált is...Ha nem-evéssel hagyod, hogy elaludjon akkor ...elalszik. Nincs égetés. Vagy csak minimális.

Ezért mondják, hogy napi 5x együnk "valamit". A délelőtti-délutáni "nass" a néhány szem tokmag és társai, a gyümölcsök és turmixitalok ezt a célt szolgálják.

Az intervallumos edzés a leghatásosabb: cirka 5 perc fokozatos, tempós bemelegítés után 3 percig egyenletesen taposol, ekkor jószerivel eléred 100-103-as pulzusszámot.

Föltekered a tempót, kb másfél percig ezen "tépsz", a pulzus érték el fogja érni a 125-130 körüli értéket. Ezután visszaviszed a nyugisabb, egyenletes szintre, és azon hajtasz egy újabb 3-4 percet. Ismét 100 körüli szívdobogással. Majd megismétled a kemény tekerést.

Ha ezt így előadod 30 percen át, a zsírégetés maximális lesz. Nem kell hosszabb idő, mert ez az u.n. intervallum tréning maximálisan éget.

Ezen dolgok betartásával zsírsejtjeid kiürülnek.

2010. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, természetesen telítetlen ZSÍRSAVRÓL van szó. Sok sikert!
2010. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen megfogadom :D
2010. jún. 20. 20:43
 34/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt már sokan sok mindent leírtak, én még annyit tanácsolnék, hogy heti 1 kiló egészséges (állítólag), szóval ne is akarj többet, mert könnyen visszajön. Jó lenne tudni a hízásod okát is: táplálkozásbeli hibák, vagy a nagyon mozgásszegény életmód, vagy valamilyen egészségügyi probléma. Én tuti egy kivizsgálással kezdeném az egészet a házidokimnál, ha nem az első kettő dolog okozná ezt látványosan. Nekem 8 hét alatt meg volt a 7 kiló, és még tudnék fogyni bőven, de már most sokkal jobban érzem magam:):)

Szóval te sem add fel, ha nem jönnek össze a dolgok, vagy ha valamiért visszaesel, pl. tegnap este chipset ettem, és ma ezért duplán tornáztam:)

2010. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:

A 9.42-es igazán jó választ adott. Egy dolgot még kipróbálhatsz. Gastroyal kajával fogytam le kb 9 kg-ot 2,5 hónap alatt. Azért "csak " ennyit, mert sajnos időnként mellé csúszott egy kis nasi, ez meg az. A leveskúrájuk nagyon szadi, de hatékony. És nem minden kajájuk nagyon drága. Tudom, hogy nem mindenki engedheti meg. De azért érdemes felmenni a honlapjukra, regisztrálsz és szépen lekoppinthatod a menüjüket. Talán regisztrálni se fontos. De a továbbiakban mindenképpen életmódot kell váltanod. Sajnos különben visszajojózod a súlyt.

Nekem ez volt a problémám évekig. Idén elhatároztam, hogy nem fogom abbahagyni a futást, télen a szobabiciklizést. Futni idén kezdtem. Az első alkalommal nem vicc, 100 méternél le kellett állnom. Aztán nagyon lassan elkezdett nőni a távolság. Most sem vagyok egy futóbajnok. Viszont most én is azt a taktikát követem, amit az előző válaszadó tanácsol, hogy futok,(inkább kocogásnak nevezném) míg a pulzusom felmegy, majd gyors séta. Ezt váltogatom. A lényeg, hogy 20 perc meglegyen. Akkor indul el a zsírégetés. Ha lejjebb megy a súlyod Te is megpróbálhatnád a futást, hogy ne legyen unalmas a bicikli. (Nem tudom az ízületeket mennyire terheli meg.) Ha van a közelben sportpálya, ott le tudod mérni a távolságot. És sajnos a nagy kajálásokról végleg le kell mondani. Vagy ha becsúszik egy nagy zabanap, akkor másnap koplalni kell. Már előre utálom. De nincs mit tenni. Ha van kedved írj az email címemre és konzultálhatunk időnként, hogy ki hol tart! Sok sikert.

2010. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Nem csinálunk már valami fogyi fórumot páran?

Amúgy interneten is fellelelhető, letölthető Norbi D.t. több része is.

2010. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most kezdek fogyókúrázni!

én 178 cm vagyok és 85 kiló.Nagyon szeretnék lefogyni legalább annyira hogy 72 kiló legyek és ezt nyáron szeretném elérni.Annyira jó lenne hogyha bemennék a suliba és néznének rám hogy dejó sokkal jobb alakom lett. AZ a baj hogy ezt nyáron elég nehéz elérni,mert fagyi meg staöbbi de végülis egyben könnyü mert strandolok uszok satöbbi..:)

Én csak drukkolni tudok neked remélem hogy neked is sikerül!!!

2010. jún. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy itt ennyi baromságot összehordtak, és hogy mindenre azt írod, hogy megfogadod, kipróbálod...

Ha túlzásba viszed a koplalást, NEM fogsz fogyni. Ha bizonyos dolgokat megvonsz magadtól, fáradt leszel, megbetegszel. Az agynak és a testnek kell a szénhidrát és a cukor is, csak nem mindegy, mennyi és milyen formában.

Zsemlét tényleg ne egyél, de teljes kiörl. kenyérből ehetsz egy szeletet reggelire. Muszáj reggel szénhidrátot enni! Egyél hozzá sonkát, sovány sajtot, többféle zöldséget bőven.

Tízórai és uzsonnára egyél natúr joghurtot vagy gyümölcsöt. Igen, tényleg van gyüm.cukor a gyümölcsben, de mint említettem, nem lehet teljesen megvonni a szervezettől a cukrot. Banánt ne egyél, a többit lehet. Természetesen nem 2 kiló eperről beszélek, hanem mondjuk 20 dekáról. Ízesített joghurt messziről kerülendő, tele van cukorral és adalékokkal. Ha úgy sem bírod megenni a natúrt, hogy teszel bele gyümölcsöt, akkor tegyél bele még egy kávéskanál mézet, meg esetleg fahéjat. Ebédre elsősorban csirke, hal (ha más nincs, egyéb hús is jó) párolt zöldséggel vagy salátával, néha (heti 1-2-szer) kevés barna rizs. Krumpli, tészta felejtős egy időre.

Vacsora: mint az ebéd, csak hús helyett lehet virsli, rántotta, sonka, sajt és saláta. A salátára a porból készül és az előre gyártott öntet szigorúan tilos, tele van cukorral és tartósítószarral meg műanyaggal. Natúr joghurtba keversz fűszereket (kapor vagy bazsalikom, hagyma, fokhagyma, vagy kevés reszelt sajt vagy amit szeretsz), azt rá lehet tenni.

Levest ehetsz, ha nincs benne fehér liszt (rántani, habarni kevés(!) teljes kiörl. liszttel lehet), tészta. Zacskós leves felejtős.

Főzeléket ne túl gyakran, és szintén teljes kiörl. liszttel.


Kerülendő minden, ami cukros (készételnél a fruktóz, glükóz meg Isten tudja, mi), még a 100%-os üdítő is.


Ha nagyon nem bírod, akkor heti egyszer jöhet egy kis darab csoki vagy süti vagy 2 gombóc fagyi. De ha lehet, inkább ne. Egyél inkább gyümölcsöt - és itt mondanám el, hogy nem az a fontos, hogy mennyi cukor van a gyümölcsben, hanem hogy MI HELYETT eszed a gyümölcsöt. Mert ha egy tábla csoki helyett, akkor igenis sokkal jobb.

Tele van vitaminnal, rosttal, és nem kell mindenről lemondanod, ami jó.


Cukor helyett próbáld ki a nyírfacukrot (de fokozatosan, mert hasmenést okoz, ha nem vagy hozzászokva).

2010. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, főleg az utolsónak.ezeket akkor betartom! Köszi
2010. jún. 21. 12:17
 40/41 anonim ***** válasza:

Szia

Kozel ket ev telt el a kerdesed ota. Sikerult fogynod? :)

2012. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!